yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (444)
  • medya (7)

  444. Sanki yarın kıtlık çıkacak gibi ped günlük ped diş fırçası ve diş macunu stokladım. Bu ürünlerdeki tercihlerim değişmediği için evde bir koli duruyorlar. 

  Birde makyaj malzemesi stoğum var. Bir insan iki tane fondöteni neden stoklar ki. Yani çok fondöten kullanan biri de değilim. Hastalık resmen. Hala fondöten bakıyorum ya

  15 eylül 09:50

  443. Bağımlılık yapan durum :( ucuza bulmuşken aldığın şeyler bir bakıyorsun dağ olmuş seni bekliyor. Sonra ben napıyorum allaşkına derken kendini yeni bir indirimli ürünün peşinden koşarken buluyorsun. 

  15 eylül 02:49

  442. İyice alıştığım durum malum her geçen gün fiyatlar artıyor 1-2 lira daha ucuza almak bile çok karlı oluyor ben en çok ped stokluyorum mesela bugün Rossmanndan 3 paket 28li kotex(gizlinot: 13 tl) aldım huzurluyum..

  15 eylül 01:50

  441. Bugün almadığınız ürünü yarın en az 1-2 lira fazlaya alabileceğiniz Türkiye distopyasında yapılmasının zorunlu olduğu durum.

  14 eylül 19:20 14 eylül 19:21

  440. Sadece başka bir ürün denemek istemeyeceğim devamlı kullandığım ürünleri bir adet en fazla iki adet yedek olmak üzere stokluyorum. Bir çekmece pedi olan gördüm ben yapmıyorum açıkçası o kadar. 

  14 eylül 17:23

  439. pek yapma taraftarı değilim en fazla 2 tane daha alırım bir üründen. geri de kalanı da düşünmek lazım diye düşünüyorum.

  14 eylül 14:48

  438. zamanında stok yapan kendimi kutlamaktan başka elimden bir şey gelmiyor. cosmetica, cosmohome ve eve shop indirimlerini kovalayıp 14-15 liraya maybelline maskaralarını stoklamıştım, iyi ki de yapmışım. şuan aynı maskara 60 tl. ekonominin kötüye gitmesi dolayısıyla kimse alışveriş yapmıyor, yapamıyor. insanlar eve yiyecek zor getirirken makyaj malzemesi resmen lüks oldu ülkemizde. çevremdeki yüksek gelirli kesim bile durumdan rahatsızken öğrenci milletinin rahatsızlığını dile getirmeye gerek bile yok. elimdeki ürünleri bitirmeye çalışıyorum. sanırım 2023e kadar alışveriş yapmama gerek kalmayacak.

  14 eylül 10:08

  437. Eskiden daha rahat yapardım bunu, aylık param daha fazla olduğu için. En fazla da ped stoklardım çünkü adetim düzensizdi. Arada şampuan, saç boyası, el kremi, maskara, diş macunu da alırdım. Artık eskisi kadar çok yapamıyorum, her ay indirim takip edip bitmeye yakın olanları alıyorum sadece. Adetim de düzene girdi sağolsun tam zamanında. 

  14 eylül 09:27

  436. İnsanları istemsizce bu yola sürükleyen bir sistem var ülkede. Çok isteyip de alamadığınız veya da ihtiyacınız olduğu halde almadığınız bir şeyin fiyatına anında zam geliyor. Bu da doğal olarak insanı stokçuluğa sürüklüyor. Buradaki herkes bunun normal bir şey olmadığının farkında ama aldığın 20 liralık pudranın çok kısa zaman sonra 30-40 liraya ulaştığını görünce evde iki-üç tane pudra biriktirmeye başlıyorsun. Bu durum ne zaman geçecek bilmiyorum ama bu yılbaşından sonra da ağır bir zam gelecek bundan eminim. Şimdi bile pudram tam bitmeden almayı düşünüyorum açıkçası.

  14 eylül 09:00

  435. Öyle hani yirmi otuz paket stoklamadıkça bazı ürünler için çok da saçma olmayan şey.

  Mesela diş fırçam bellidir, senelerdir aynı fırçayı kullanırım, geçenlerde bir yerde 5'li paketi 2linin fiyatına düşmüştü iki paket aldım. 10 fırça da eğer evdekiler falan almazsa bana baya uzun süre yeter.

  Şampuanımı indirimde bulunca mutlaka iki şişe alırım, evde çok varsa bir şişe ile yetinirim. Diş macunu da açılmamış tüp kenarda bekler.

  Deodorant olarak roll on kullanıyorum sıkıştırılmış spreylerden daha çevre dostu hissi veriyor. mutlaka yedekte bir tane açılmamış oluyor.

  Saç bakım yağı, hask mini yağlardan alıyorum, minicik şişede biraz bereketsiz bir ürün o sebeple indirimlerde hep alırım mutlaka iki üç şişe oluyor.

  Ped ve günlük pedler en çok stok yaptıklarım. Mutlaka köşede 3 aylık pedim bulunur. Annem de benden kullanıyor, kızkardeşim yeni regl olmaya başladı o da benden kullanıyor o sebeple evin ped ihtiyacını karşıladığım için mutlaka çok olması gerekiyor. Aksi halde birimizden biri ortada kalabiliyor bir gün.

  Jilet için çok stok yapmıyorum az kullanıyorum uzun süre dayanıyor fakat mutlaka yedekte bir tane bulunacak şekilde ayarlarım.

  Ama mesela makyaj malzemesi hep birer tane. Eskaza bir üründen iki tane aldıysam veya biri varken ikincisi hediye falan geldiyse ikinciyi açmadan elden çıkarıyorum, birine hediye ediyorum. Farlarda bile depot ettiklerimde aynı renk iki tane pan varsa renk çabuk biten bir renk olmadıkça birini arkadaşıma veriyorum.

  Makyajda çeşitlilik seviyoruz ama kişisel bakımda asla. O sebeple hani biz kullanmasak bile mutlaka kullanacak birinin bulunabileceği ürünleri indirimlerde birer birer stokluyorum. Böylece acil durumda hiçbir ürünü kendi fiyatıyla almak zorunda kalmıyorum. Fakat kullanacağımdan emin olmadığım bir şeyi de stok yapmamaya gayret ediyorum.

  14 eylül 04:07