sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (192)
 • medya (8)

192. Üniversiteyden aksesuar reyonundan gözlükler alırdım. Çok fazla model ve şık tasarımlıydılar. Dönem dönem çanta ve cüzdanlarını da kullandım genelde jean ve elbise alıyorum. Uzun süreli kullanıma elverişli olmasa da trend ürünler getirdiğinden alışveriş günümde uğradığım mağazalarımdan

24 ocak 23:06

191. inditex grubunda benim için en işlevsiz olanı. Bilmiyorum mağazalarının dizaynından mıdır çıkardıkları ürünlerden, renklerden midir ama bu mağazanın ürünleri benim için görünmez gibi bi şey. sitesinde gezerken bile sanki boşluğa bakıyormuşum gibi bir his. Ne demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum.

24 ocak 01:19 24 ocak 01:22

190. 80 tl altındaki her şeyi aşırı dandik olan marka. Pantolon alıyorsun bi yıkamada rengi atıyor. Tişört alıyorsun yıkanınca baskıları çıkıyor vs vs ama 120 tlye bi pantolon alın kaya gibi yıka yıka hala aynı renk

23 ocak 23:24

189. kot pantolonları hem çok tarz hem de çok kaliteli marka.

23 ocak 14:51

188. Şahsen eskiden bershka ve pull and bear'dan daha sofistike ve bi tık daha kaliteli ürünler yaptığını düşündüğüm fakat şimdi gayet sıradan ve eskiye nazaran daha kötü malzeme kullanan marka. Sadece cüzdanlarına kefil olabilirim, üç dört yıl kullanabildiklerim oldu.

22 ocak 22:15

187. Cüzdan ve çantaları oldukça kaliteli inditex mağazası.

21 ocak 23:18

186. Cüzdana ihtiyacım vardı sadece.gittim 25 liraya lila renkli tatlik bir cüzdan buldum aldım hemen. Tişörtler 25e de 40a da vardı. Beğendiklerim oldu ama ihtiyacım yoktu. İhtiyacı olanlarlar bakabilir. Güzel baskılılar vardı. Ajandalar da indirimdeydi. Ne kadar indirimse... Genel olarak fena değil gibiydi. Ben ihtiyacımı karşıladım valla.

4 ocak 21:26

185. aşıııırı derecede indirim yapmış olan marka. 120 tlden 100tlye kot düşmüş ya inanamıyorum resmen bedavaya satıyorlar. kaçmaz derim süslüler.

22 kasım 2018 20:04

184. İlk kez yurtdışında gördüğüm mağaza. Buradan bir kaç kazak almıştım, mağazadan çıkıp başka bir mağazaya girer girmez kapıdaki dedektörlerin ötmesine sebep olduğu için zor durumda kalmıştım. Mağazaya dönüp kasadaki kadına söyledim, kadın da kazaktaki alarmı eliyle biraz sıktı ve artık ötmeyeceğini söyledi. Mecburen peki, tamam diyip çıktım ve başka mağazalara girdim, ötmedi. Geçenlerde(Türkiye'de) kazağı giyip alışverişe gittim ve mağazadan çıkarken alarm sesi geldi, şaşırdım ve korktum açıkçası, hemen görevli kadın yanıma geldi tabi, ben de anlamsızca suratına baktım, üzerinizde yurtdışından aldığınız bir şey var mı, dedi. Ben de kazağı hatırladım ve gösterdim, kadın da ondandır, kusura bakmayın sorun yok, dedi. Yani utandırıcı bir durum, ne kadar saçma bir şey, bir daha da bu mağazadan bir şey alacağımı sanmıyorum sırf bu alarm olayı yüzünden.

Edit: stradivarius kasiyeri sen misin eksileyen?

Edit2: kasiyerleri ezdiğimi düşünen süslüler aynı girdinin edit kısmına "stradivarius genel müdürü, sen misin beni eksileyen?" yazsaydım acaba o zaman da genel müdürü ezdiğimi düşünecekler miydi? Hayır. Çünkü bu editten kasiyerleri ezdiğimi çıkarabilmek için kasiyerliğin savunulmaya muhtaç bir meslek olduğu ön kabulüne sahip olmak gerekir. O editi okuyunca eksileyen kişiyi "ezerek" kasiyerliği yakıştırdığımı düşünmeniz kasiyerliğe bakış açınızla ilgili bir durum. Çünkü ben herhangi bir mesleğin ezik veya savunulmaya muhtaç olduğunu düşünmüyorum.

21 kasım 2018 02:06 21 kasım 2018 14:58

183. İnditex mağazaları içinde yer alan özellikle genç kesime hitap eden orta kalitede bir giyim markası. Normalde mağazasından alışveriş yapardım bu sefer yakın zamanda online mağazadan alışveriş yaptım. 200 liralık bir palto aldım. Bu arada sitesi inanılmaz dandik, bilgilendirme ve sistem oturmamış. Neyse palto bir geldi ben o paltoyu ikinci elde 30 liradan satmaya utanırım. Astarsız, cepleri iplik iplik sarkıyor, düğmesiz, fermuarsız, yani bildiğiniz ham kumaş gibi. Al sen dik demişler bana. Banyo bornozu daha kibar. Ben de siteye üye olmadan sipariş verdiğim için zaten sitesinden de bilgi bulamadım diğer çoğu online giyim iadelerinde olduğu gibi anlaşmalı olduğu ups kargoya ürünü ve irsaliyenin üstündeki iade formunu doldurup teslim ettim. Sonra anladım ki meğer stradivarius o şekilde iade kabul etmiyormuş, hesabıma girip talep oluşturup kargonun evimden almasını beklemem gerekiyormuş. Ama hesabım yok, bir bilgi de yok bu konuyla ilgili. Neymiş şimdi açabilirlermiş iade talebini ama kargo kaybolabilirmiş çünkü teslim almazlarmış bu şekilde. upsten gönderimin iptalini talep edecekmişim. Upsten iptal talebinde bulundum. Ups bana dedi söz veremeyiz şu an birine teslim ediliyor kargo. Stradivariusla iletişime geçiyorum ups bizim iade adresimizi bilemez sorumluluk bizde değil siz ürünü alın mağazaya teslim edin diyor. Çıldıracaktım artık. En sonunda ups birine teslim etmiş kargoyu ve dakikasında iadenizi aldık mailiyle birlikte iade tutarının da kartıma yattığını gördüm. Kısacası bu kadar strese soktular gayet böyle de iade kabul edebiliyorlarmış demek ki. Bakın bu giyim şirketine en yakın bershka, pull and bear var ve üyeliksiz iade süreci net şekilde belirtilmiş sitelerinde. Stradivariustan online alışverişte iki kez iadesinde ise üç kez düşünün ve mutlaka arayarak her adımı bildirin. Zaten ups çalışanlarının “stradivarius” ismini “bershkaya benzeyen” şeklinde adlandırıp, bunun iadesi nasıl ki diye bana sorup durmalarından ayılmalıydım.  En rahatı mağazadan iade ama arkadaş bana yakın mağaza yok ki ben online alıyorum. Koca izmirde bir mi iki mi ne mağazası var zaten onlar da cehennemin dibinde. O açıdan şu sıralar herhangi bir kıyafetimin stradivarius etiketini görünce bile titreme geliyor, ufak çapta sarsılıyorum. 

20 kasım 2018 12:38