stranger things

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (58)
  • medya (1)

58. Guzel dizi, surukleyici, ilgi cekici, eglenceli. yalniz bilim kurgu dalinda iddiali degil bence, dark gibi cok daha derin ve iyi kurgulanmis bir basyapit varken bu alanda esamesi okunmaz. Almanlar yapmis diyor ve girdimi sonlandiriyorum suslu dostlar.

15 ocak 16:31

57. Klişelerin doğru kullanımda nasıl olağanüstü bir anlatıma yol açabileceğini gösteren dizi. Duffer Biraderler 80lerin filmleri gibi bir dizi oluşturmak istemişler ve bunu başarmışlar. Bir sürü farklı filme gönderme bir sürü alıntı var ve 80lerin klişeleri bolca kullanılsa da 21. Yüzyılın bakış açısıyla yapıldığı için izlediğiniz şey size çakma gelmiyor tanıdıklık, sıcaklık hissi veriyor. Modada bile geçmiş parçaların yeniden önümüze geldiği insanların aşırı derecede geçmişe özlem duyduğu günümüzde beğenilmesi beni şaşırtmadı.

 Ben her karakteri ayrı ayrı çok sevdim.  Çocuklar çok tatlı. Hopper’ı oynayan oyuncu mükemmel. Should I Stay or Should I Go’nun hastasıyız zaten. Bir de 2. sezonda değişecek diyorlar ama ben Steve’i de sevmekle beraber Jonathan’ı daha çok yakıştırıyorum Nancy’ye ya. Son olarak favori karakterim: fen bilgisi öğretmeni. Öyle hocamız vardı da biz mi tm seçtik lisede?

14 ocak 23:06

56. Dustinin resmini görüp başladım resmen diziye zira şehsuarla benim çocuğum kendisi. 80'lerde geçmesi o çocukların minnoşluğu mike hariç onu sevmiyorum beni diziye bağlado.3.sezon 2019'da yayınlanacakmış bu da beni çok yaraladı.

13 ocak 17:24

55. sol framede her gördüğümde açıp rastgele bir bölüm izlediğim dizi. canım ya, bayağı çocukluğum gibi. cocukluğa dair özlenen şeyler başlığı da popüler. bu tarz korku filmleri çocukluğuma dair özlediğim şeylerden biri işte benim.

13 ocak 10:56


54. mike'la ciddi düşündüğüm dizi. bırak o psişiği gel beni bul aslanım. yok buralarda senden bir tane :(

12 ocak 21:56

53. ben 2 sezonunu da severek izledim. ilk sezon daha gizemli , merak uyandırıcıydı. atmosferiyle, herşeyiyle beğendim. casting muhteşemdi bi kere. çocukların hepsi mi yetenekli olur yahu. bir de tatlılar. hele o dustin favorimdi "rrrrrr" desene bana dustin!

12 ocak 15:31

52. duffer kardeşler tarafından yaratılan bilim kurgu dizisi. kaybolan arkadaşlarını arayan üç çocuk ve onlara yardım eden doğaüstü güçlere sahip bir kızın başından geçenler anlatılır. bir netflix dizisidir. dizi 80'lerde geçer. stand by me den etkilenmiştir. bir bölüm izledikten sonra bir bölümle yetinene daha rastlamadım.

ergen dizisi diyenlere aldırmayın ilk bölüme aldanıp çocukları görenler direkt yapıştırıyorlar ergen rerörö diye.

farklıdır, sevdirir.

12 ocak 14:59

51. 1.sezon iyiydi, hoştu ama 2.sezonu '''zor''' bitirdim diyebilirim. bir şeye başladığım zaman bitirme huyum olduğundan bitirdim. dünyada abartıldığı kadar iyi bi dizi gibi gelmedi bana. birçok bölümünü merakla beklemedim. oyunculuklar gözüme batmadı ama çocuk olmalarına rağmen.

24 aralık 2017 12:45

50. Aylardır izlemek aklımdaydı, netflix 2. Sezon duyurusunu yaptığı an başlayıp, iki sezonunu birden çok kısa sürede izlediğim dizi. Öyle ki 2. Sezonu bir yıldır bekleyen arkadaşlarımdan önce bitirmiştim. Hızlı izleniyor, izlerken bölümler sarıyor ama bittiği an etkisinden çıkılmayan dizilerden değil. 3. Sezonu sabırsızlıkla beklemiyorum mesela. Asla kaçırmam, izlerim ama merak ettiğim bir şey de yok.

Başta korku dizisi diye tereddüt etmiştim ama korkutucu değil, daha çok gerilim.

En sevdiğim karakter kesinlikle steve. Müthiş bir dönüşüm geçirdi ki bu dizilerde çok sevdiğim bir şeydir.

Velhasıl güzel dizi, izlemeyenler izleyebilir. Tabii izlemeyen kaldıysa.(gizlinot: Swh)

18 aralık 2017 20:19 18 aralık 2017 20:23

49. Steve Harrington’ın karakter gelişimi o kadar doğal oldu ki, hastasıyım. 2. sezonu çıktığı gün iradesiz gibi bitirdim, üstüne bir kez daha bitirdim. bu diziyi izlerken Türk dizisi izleyen anneannem gibi sürekli müdehale ediyorum, metanetimi asla koruyamıyorum. 

*** spoiler***

bob’a çok üzüldüm, trailer’da falan görünce “oha samwise gamgee lan!” Diye haykırmıştım. (gbkz: it) göndermeleri oldukça fazlaydı, zaten dizideki Mike da it’te oynadı falan, öyle bir jestimsi yapmış olabilirler. 

nancy zaten zayıftı, iyice zayıflamış elma surat olmuş. kız bazen aşırı güzel geliyor, bazen de çok sıradan, karar veremedim. 

bu sezon dustin, Will ve steve şovuydu bence. will’i Oynayan Veleti malum sahnelerde yuh diye diye izledim. ileride çok yakışıklı bir adam olacak sıpa, eğer hollywood çocuk oyuncularının yolundan gitmezse ve kendilerini geliştirerek ilerlerlerse will ve dustin birer oyunculuk efsanesi olarak yaşlanabilirler zamanla, şu an 13-14 yaşında çocuklar sonuçta. 

Son olarak, best mom award goes to Steve Harrington!

**** spoiler bitti****

steve bir tek bana mı aşırı seksi geliyor o saçlarıyla falan ya, yamuk ağzının hastasıyım. kendisiyle günah dolu bir gece geçirmeye hazırım. 

Ara beni steve. 

14 aralık 2017 03:01