girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (59)
  • medya (3)

59. Jenerik müziğine bayıldığım, seksenli yıllarda geçen bir bilim kurgu dizisi. Olay örgüsü, oyuncular her şey muhteşem bana göre özellikle eleven karakteri. 2.sezonu ilk sezona göre daha monoton ve yavaştı ama yinede yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Bilim kurgu/gerilim tarzında dizileri seviyorsanız ve izlemediyseniz mutlaka başlayın. Bir de şeyi söylemiş miydim, jenerik müziğine bayılıyorum❤

15 temmuz 18:00

58. Dustin adlı çocuk karakterinin çocuğum olmasını istediğim dizi. 

15 temmuz 10:07

57. Çocuk oyuncuların başrolde olduğu, bilim kurgu, macera tarzında bir Netflix dizisi. Olaylar 80li yıllarda gerçekleşiyor ve dizinin o zamanlarda çekilmiş olduğu efektini çok güzel veriyorlar. Bitmesin diye yavaş yavaş izledim ama bitti 2 sezon. 3. sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Çocukların hepsine çok bağlandım çünkü.

15 temmuz 00:39


56. 2 gün önce bitirdiğim dizidir. arkadaşlarımın önerisiyle başladım, itiraf etmeliyim ki ilk bölümleri sıkıcıydı bana göre. ama, ilk sezonun 5. bölümünden itibaren resmen ekrana kilitliyor sizi. 3 ve 4. sezonları da gelecekmiş, beklemesi de bize düşüyor bu durumda.

dustin karakterini sevemedim maalesef, herkes benim aksime keşke benim çocuğum da böyle olsa demiş.. ama oyunculuğu gerçekten iyi, sadece onun değil diğer çocukların da, bayıldım. bu dizideki mike/michael karakteri aynı zamanda it filminde de oynamış, izlediyseniz benim gibi aa bu nereden tanıdık geliyor ya diyebilirsiniz. dizi hakkında acayip bilgiler verecek kadar bilgim yok ama diziyi izledikçe aa bu buradaki şeye benziyormuş dedim bazı şeyler için, spoiler kısmına yazacağım.

---(bkz: spoiler)---

öncelikle izleme sıram lost, oujia: ölüm alfabesi ve it. en sonda da stranger things

bildiğiniz üzere lost'ta birtakım olaylar-aksilikler sonucunda enerji açığa çıkıyordu biliminsanlarının kontrolü dışında, ve bunu kontrol altına almak için enerjinin çıktığı yere istasyon kurup 108 dakikada bir butona basmaları gerekiyordu. dedim ki acaba bu insan dinozor karışımı acayip nesneler böyle kontrolden çıkmış bir deney sonucu mu?

dahası: bunu da düşünmeden önce aha lost'taki black smoke gibi demiştim ama sonra bu düşüncemden vazgeçtim, fakat, 2. sezonda gökyüzünden sarkan örümcek gibi şey bana bunu tekrar düşündürdü..

sonrasında, joyce oğluyla konuşmak için duvara harfler yazıyordu ve ışıklar harflere göre yanıp sönüyordu, bu bana oujia filmindeki oyun tahtasını hatırlattı, hani üstündeki harflerin üstünde gezinen cam parçasıyla size mesaj iletiliyordu, o geldi aklıma direkt.

son olarak da it filminde de kayıp çocuk oo gizem hadi bulalım vs. diyip iğrenç iğrenç yerlere giriyorlardı, it'in uzun hali ve cinli şeytanlı hali bu :d demiştim stranger things izlerken. bunda yukarıda dediğim gibi michael karakterinin it filminde de oynamasının etkisi var tabii. ben ilk 3 bölüm fark etmedim aynı insanlar olduklarını :d

---(bkz: spoiler bitti)---

2 temmuz 03:05

55. 3 günde 2 sezon bitirdim.İzlettiriyor kendini. 3.sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Eleven’ın oyunculuğu efsane.İzleyin izlettirin.

17 haziran 23:27

54. Bir oturuşta bir sezonunu bitirdiğim fantastik kurgu, gerilim tarzı film. 

——spoiler——-

90’larda amerikada kaybolan çocuğun, arkadaşlarının onu bulmak isterken 11 adında zihin yetenekleri olan bir kız çocuğu ile karşılaşırlar ve işler doğaüstü varlıklara dayanır. Bazı sırlar gün yüzüne çıkar. 

90’lı yılları çok güzel yansıtmış bir eksik göremedim ben. Bilmesem 90’lı yıllarda çekildiğini zannederdim. 

İlk birkaç bölüm beni düşündüğümden daha çok gerdi, gerilim seven biri olarak bunu gayet yerinde hatta olması gerekenden biraz daha buldum ama kesinlikle kötü değildi. Kurgu genişledikçe olay örgüsü beni içine çekti ve bırakamadım. Aksiyon ihtiyacımı karşıladı, uzun zamandır aksiyona muhtaçtım. 

En sevdiğim karakter Dustin oldu, çok sevimli bir çocuk karakteri oynamış. Başını sevesim geliyordu filmde. 

Beni en çok şaşırtan karakter Nancy oldu. O şımarık kızın gözüpek biri olacağını hiç düşünmemiştim. 

Steven’ı 13 reasons why’ın justin’i gibi beklemiştim, kötü zannediyordum hatta nancy ile yattıklarında bunu cümle aleme duyuracağını düşünmüştüm ama tam tersi oldu. 

Onun dışında çok beğendiğimi dile getirmek istiyorum. Ne zamandır başlamak istiyordum şimdiye kısmetmiş ama keşke daha önce keşfetseymişim diyorum. Yani başka aklıma geldikçe editlerim bu girdiyi. 

——spoiler——

Edit:80’lerde geçiyormuş. @lovelace uyardı :)

14 haziran 20:01 14 haziran 20:33

53. dün gece bitirdim kendisini. şimdi 3. sezonu nasıl bekleyeceğim a dostlar. tüm çevreme önerdiğim bir dizi oldu ve izleyen herkes benim kadar sevdi sevdi efendim,izletin izlettirin.. bu arada değinmeden geçemeyeceğim El’in oyunculuğu muhteşem ötesi, inanılmaz seviyorum kendisini öyle böyle değil. 

2 mart 03:03


52. Ya benim anlamadığım ilk sezonda eleven willi görebilsin diye 1 ton tuz döküp havuzun yoğunluğunu artırdılar falan ama 2.sezonda eleven gayet gözlerini kapatıp her şeyi görebilecek kıvama gelmişti. O arada kendini mi geliştirdi noldu burayı asla anlayamıyorum

Bilen biri beni aydınlatabilir mi?

22 ocak 15:47 22 ocak 15:48

51. Guzel dizi, surukleyici, ilgi cekici, eglenceli. yalniz bilim kurgu dalinda iddiali degil bence, dark gibi cok daha derin ve iyi kurgulanmis bir basyapit varken bu alanda esamesi okunmaz. Almanlar yapmis diyor ve girdimi sonlandiriyorum suslu dostlar.

15 ocak 16:31

50. Klişelerin doğru kullanımda nasıl olağanüstü bir anlatıma yol açabileceğini gösteren dizi. Duffer Biraderler 80lerin filmleri gibi bir dizi oluşturmak istemişler ve bunu başarmışlar. Bir sürü farklı filme gönderme bir sürü alıntı var ve 80lerin klişeleri bolca kullanılsa da 21. Yüzyılın bakış açısıyla yapıldığı için izlediğiniz şey size çakma gelmiyor tanıdıklık, sıcaklık hissi veriyor. Modada bile geçmiş parçaların yeniden önümüze geldiği insanların aşırı derecede geçmişe özlem duyduğu günümüzde beğenilmesi beni şaşırtmadı.

 Ben her karakteri ayrı ayrı çok sevdim.  Çocuklar çok tatlı. Hopper’ı oynayan oyuncu mükemmel. Should I Stay or Should I Go’nun hastasıyız zaten. Bir de 2. sezonda değişecek diyorlar ama ben Steve’i de sevmekle beraber Jonathan’ı daha çok yakıştırıyorum Nancy’ye ya. Son olarak favori karakterim: fen bilgisi öğretmeni. Öyle hocamız vardı da biz mi tm seçtik lisede?

14 ocak 23:06