girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (382)
  • medya (3)

382. (yazar: orça) yazdığı gibi fazlasının yararı yok. günde 4-5 lt içerdim. cildim berbat, zayıf da olmadım hiç bir zaman. 50-60 kilo bir insan için 2 lt yeterli.

13 eylül 21:17

381. azı da çoğu da zararlı olan aktivite. hatta iddia ediyorum ki çoğu azından daha zararlı olan aktivite. internette fazla su içmenin zararları pek detaylı verilmediği için uyarı niteliğinde yazmak istiyorum bunu. aşırı su içiyorum, hastalık derecesinde. annemle bir gün hesapladık ne kadar içtiğimi, zaten kocaman bir su şişem var 2 litrelik hep ondan içerim. 10 litreye yakın su içiyorum günde, evdeki 1 damacana 2 günde bitiyor ve annem babam ve kardeşim günde 2 bardaktan fazla su içmez genelde. şekerim yok onu belirteyim. sürekli aşırı halsizim, cildim öyle çok su içersen güzelleşir dedikleri gibi güzel değil, oldukça kuru bir cildim var. "bol bol su iç kilo da almazsın" olayı ise tamamen yalan, diyetisyene gittiğimde yağlardan kurtulup sudan kurtulamamıştım :d kan değerlerimi ölçtürdüğümüzde çoğu değerim ultra düşük çıkıyor, aşırı su içmemden kaynaklandığını düşünüyorlar. demek istediğim "bol bol su iç" yanlış bir söylem aslında, ha kimsenin gidip de benim kadar su içeceğini zaten sanmıyorum ama yine de yanlış bir yönlendirme olduğunu düşünüyorum. vücudunuzun ihtiyacından fazla su içmeyin, önerilmesi gereken şey bence "vücudunun ihtiyacı kadar su iç" olmalıdır, öyle göz kararı içmeye kalkmayın bence.

13 eylül 18:06

380. Yaklaşık bir yıldır günde 4 litre su içiyorum -ağır spor yaptığımdan fazla su kaybediyorum o yüzden bu kadar fazla- ve cildimde ve vücudumda etkilerini fazlaca hissettim. 

Cildimdeki lekelerin görünümü azaldı, daha aydınlık bir yüzüm oldu ve gözaltlarım azaldı. diyet yapmamış olsam bile zayıfladım (yaklaşık 2-3 kilo) ve genel olarak kendimi daha enerjik ve mutlu hissetmeye başladım. Su gerçekten bir mucize.

Buraya aynı şekilde günde 4 litre su içen bir beyefendinin sonuçlarının linkini fırlatıyorum.

(link: https://m.mynet.com/her-gun-4-litre-su-icerseniz-ne-olur-yemek-1171163 )

23 ağustos 02:14 23 ağustos 08:21


379. Fazla abartmamak lazım ama ben hiç içemiyordum kışın günde 1-2 bardak. Yazında 3-4 bardak içiyordum. Ama mesela elimde şişe falan olsa hemen içerim. Sonra günde 1,5-2 lt su içmeye çalıştım ama bu sefer çok tuvaletim geldi bi oturuşta 2-3 bardak içiyordum bu da dengesizdi bana göre. Bu suyu içebilmek için şişe/bardak alma olayı bana çok saçma geliyordu şov yapıldığını ve bomboş hareket olduğunu düşünüyordum. Sonra dedim ben de deneyeyim :d 0.75 ltlik bir şişem var evde onu dolduruyorum ve sürekli yanımda oluyor. Sürekli yanımda olduğu için elim gidiyor ve içiyorum. Yudum yudum içtiğimden (yani bi oturuşta 2-3 bardak içmediğim için) midir nedir tuvalete her 5 dkda bir gitmiyorum şu an. Bu 0.75 litrelik şişeyi günde 2 defa bitirmeye çalışıyorum şimdilik ve bayada bitiyor. Eğer benim gibi su içemeyen varsa bakabilir. Bir değişiklik oldu mu derseniz vücut için elbette faydalı ama ben 2 lt su içmenin cilde aşırı faydalı olduğunu düşünmüyorum belkide çoook uzun bir süre içilirse o zaman olabilir. Gözaltı morluklarına bir tık daha iyi geldiğini söylüyorlar ben daha bir fark var mı göremedim yaklaşık 1 haftadır içiyorum.  Ama daha zinde olduğumu düşünüyorum hani cilt dışında faydasını gördüm diyebilirim. İdrar yolu enfeksiyonu falan yaşıyorsanızda çok iyi geleceğini düşünüyorum. Yani ben suya bir anda abanmaksa yanımda şişeyle yudum yudum içmeyi daha iyi buldum. Tabi nereye kadar gidebilir orası bir muamma şimdilik iyi gidiyorum :D 

22 ağustos 14:47

378. çare arjantin bardak. küçük bardakta -normal su bardağı oluyor bu benşm için- su içince yeterince içmemişim gibi hissediyorum, çünkü kana kana su içmeyi çok severim. arjantin bardak hem büyük hem de eğlenceli hale getiriyor su içmeyi.ailemin evindeyim ve bira içemiyorum istediğim gibi. Ben de üzülmemek için arjantin bardağa su koyup içiyorum. hayatıma azıcık aksiyon giriyor bu sayede. kalkıp bardağımı doldurayım bari. (gizlinot: Swh)

1 ağustos 17:05

377. Yavaş yavaş arttırıyorum son zamanlarda. Normalde hiç su içmeyen bir insanım. Haziran ayında 1,5 litrelik su şişesini bitirdim; temmuz’da 2-2,5 litreye çıkardım. Bu aydan itibaren de her gün 2 tane 1,5 litrelik su içerek 3 litre su içmeyi ve artık bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum. Bir de güne bölerek içmek çok önemli. Oturup şişenin yarısını bitirmiyorum; yudum yudum içerek dengeli bir şekilde gün sonunda hedefim olan miktarı tüketmiş oluyorum. Henüz vücudumda -günde 10 kere tuvalete gitmek dışında- bir değişim fark etmedim. Sadece kendimi daha sağlıklı hissediyorum.

1 ağustos 12:58

376. Çok su içtikten sonra günü tuvalete taşınarak geçirdiğim için asla 2-2.5 litreye ulaşamadığım eylem.

1 ağustos 12:52


375. Bu yaz hem çok sıcak geçtiği için hem de genelde evde olduğum için günde en az 2 buçuk litre içerek edindiğim alışkanlık. Cildimde bu kadar değişiklik olacağını düşünmemiştim. Küçük kırmızı sivilceler, döküntüler hep geçti 1 haftada. Durduk yere kaşınıp kabarcıklar çıkartırdım, onlar da geçti. Baya şaşırdım, demek ki günde en az şu kadar su için diyenlerin bir bildiği varmış. Bir kere alışınca da daha az su yetmemeye başlıyor. 

31 temmuz 13:18

374. zor edinilen bi alışkanlık bana göre. ama mutlaka bi şekilde edinilmeli yoksa gidişat kötü annem.

bi zamanlar günde taş çatlasa küçük bi su bardağıyla içiyordum ki o da günlük ilaçlarımı içebilmek için. su içmek ne aklıma gelirdi ne de cazip gelirdi. kafein bağımlısı bünyem galon galon kahve ve çay tüketebilirdi ama 1,5-2 litre su tüketemezdi. yaz-kış bu durum farketmezdi.

bu yaz kendi kendime "lana banana doğru düzgün bi halt yaptığın yok bari su iç" dedim. dolaptaki 500 ml suyu bitirmeye zorladım kendimi yavaş yavaş. 2 aydır spor salonuna gidiyorum, salonda aktiviteme bağlı 1-1,5 lt su bitiriyorum. bu cepte, evde geçirdiğim gün ve saatler için de şöyle bi çözüm buldum kendimce. dolaba 500 ml'lik şişelerde su koydum. kendimce totem yapıp şu şişeyi de bitireyim ooh şu şişe de bitti falan yapıyorum, boş şişelere ellemiyorum dolapta. tabii ev halkına haber verin bu durumu yoksa "içtiğin suyu doldursana ayı!" gibi lafları işitmeniz çok muhtemel, ha bu totemden haberleri olduğunda da en fazla "kime çekti bu çocuk acaba ya" bakışı atıyorlar. neyse böyle böyle günde 2-2,5 litre su içmeye başladım. bi faydasını gördünüz mü derseniz, daha dinç hissediyorum ve kronik baş ağrılarım minimuma indi. cildimde pek bi değişiklik farkedemedim, psikolojik veya dönemsel değilse eğer saç dökülmem azaldı. ama su için kızlarım ya, su içerken midesi bulanan ben bile bu durumdaysam ohoo. bi şekilde artık totem mi yaparsınız, su içme app'i mi indirirsiniz size kalmış.

lıkır lıkır su içmeli günler.

26 temmuz 21:06

373. su içme alışkanlığına sahip değildim. gün boyunca hiç içmediğim de olmuştur. fakat, ne zaman diyete başladım günde 3 litre su içmek zorunda kaldım. bir insanın su içince midesi bulanır mı arkadaşlar? evet, benim midem bulanıyor. Allah'ım ne olur bana suyu sevdir.

26 temmuz 09:59