yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (157)
  • medya (8)

  157. tam olarak ne sebeple bu kadar takipçisi olduğunu anlamadığım, neyi influence ettiği belirsiz influencer(!) kendisini şu güne kadar hiç takip etmedim fakat ismi o kadar çok karşıma çıkıyor ki ara ara girip profiline bakıyorum. öncelikle benim bi influencerı takip etmem için bana birşeyler katması lazım. bu herhangi bi konu olabilir ben genelde kendime yakın hissettiğim ya da tarzını vs beğendiğim kişileri takip ediyorum. sude hiçbir anlamda bana hitap etmiyor. çevresindeki diğer influencer arkadaşları da oldukça samimiyetsiz isimler bana göre. takipçi kitlesi benim gördüğüm kadarıyla çoğunlukla küçük kişiler. yani çoğu 18 yaşın altında bu nedenle yaşadığı hayat ilgilerini çekiyori hoşlarına gidiyor bu yüzden takip ediyorlar diye düşünüyorum fakat bu kadar küçük yaştan takipçisi olan birinin paylaşımlarını da daha dikkatli yapması gerekir. her dediğini yapacak olan bi kitle var karşısında şaka gibi ama gerçek. kendisi de bunun farkındadır illa ki ve buna rağmen saçma sapan paylaşımlar yaparak kötü örnek oluşturduğunu düşünüyorum. bilgisi olmadığı konularda yorum yapmalar, ciddi problemleri basitleştirip insanlara güzel birşeymiş gibi lanse etmeler vs çok yanlış davranışlar bence. örneğin en son depresyon konusunda yine linçlenmiş kendisi. öyle bir bahsediyor ki depresyon sanki bi yaz aşkı ve dibine kadar insanlar bunu yaşasın, tadını çıkarsın oh kafasında. uzun süre depresyona girmiş, tedavi görmüş biri olarak şunu söyleyebilirim ki o işler öyle olmuyor sudecim. senin yaşadığının(sosyal medyada gördüklerimden yola çıkarak söylüyorum) depresyon olduğunu da düşünmüyorum.lütfen artık bilginiz olmayan konularda kendi kendinize teşhis koymayı ve öneriler sunmayı bırakın. link bırakmaktan beyinleriniz sulanmış onu bile önereceksiniz neredeyse.

  son olarak üstteki süslüye katılıyorum, sadece sude için değil tüm influencerlar için geçerli işlerine gelince bizim işimiz bu, emek veriyoruz, hayatımızı paylaşıyoruz, işlerine gelmedikleri durumlarda ise bizim amacımız kimseyi etkilemek değil, ben kendi deneyimimi paylaştım. depresyon deneyimini de paylaşmayıver sudecim.

  23 şubat 23:33

  156. kendileri işlerine gelince insanları ''influence'' ettiklerini, işlerinin bu olduğunu söylerler ama işlerine gelmeyince de ''kendi yaşadıklarımı anlattım, kimseyi etkileme gibi bi amacım yok'' derler. depresyon keşke istediğimizde girdiğimiz, ''doya doya'' yaşadığımız ve istediğimizde çıktığımız bir şey olsa. bu tarz ruh sağlığı açısından son derece önem taşıyan çoğu şeyi nasıl da dillerinizde basitleştirmişsiniz. fiziksel olarak seyretmiyor olması psikolojik rahatsızlıkların önemli olmadığı anlamına gelmiyor ki depresyon şu anda dünyada psikolojik rahatsızlıkların en başında gelmekte. bilinçsiz kimseyi takip etmeyin ve bilinçsiz insanlara bu denli bilinçsizce konuşabilecek özgüveni de vermeyin.

  23 şubat 22:33 23 şubat 22:33

  155. şu kızı ve türevlerini niye popüler ettiler asla anlamış değilim valla çok boş bi tipleme duygu özaslandan sonra linçten beslenme kültürünün en büyük temsilcisi olmaya aday kasıtlı yapıyor bence artık

  23 şubat 22:20


  154. Çok basit çok çok basit iki şey yapabilirdi:

  1-İlk soruya "destek al." diyebilirdi. Nedir bu? Doktora gitmek ve reçete edilirse ilaç kullanmak. buna ek olarak karşılayabiliyorsa terapiye başlamak.

  2- bunu söyleyemedin mi? O zaman da "herkesten özür dilerim, yanlış bir şey söyledim." diyebilirdi.

  Ama ikisini de yapmadı.

  "linç" mi yiyorsun? Sadece lincini yaşa... You go girl. Ama umarım depresyonun ne olduğunu sen ve yakın çevren tatmazsınız çünkü yaşa yaşa bitmiyor.

  23 şubat 13:16

  153. sevgili (yazar: jue) bu nasıl güzel bir tespittir "eleştiriyi lince veya saldırıya uğramak olarak gösteren anlayış" gerçekten son zamanlarda da bu moda oldu, sanki her yaptıkları şey alkışlanmak zorunda. ortada bir yanlış varsa bu tabiki de konuşulacak, ne olmasını bekliyordu ki. Yine kendince bir drama yaratmış kalpli filtrelerin ortasında ağlayarak burası benim alanım ne istersem yaparım karışamazsınız diyor. benim alanım dediği yer de 600 bin küsür takipçili bir insta hesabı.

  23 şubat 11:18

  152. eleştiriyi lince veya saldırıya uğramak olarak gösteren anlayışın son temsilcisi de kendisi de olmuştur. şüphesiz ki bedensel özellikleri üzerinden yapılan manasız yergilerle bu bir değil. kendisinin depresyonu tumblr estetiğinden ibaret gördüğü ve buna dair bir deneyiminin olmadığı ortada. deneyimim yok, profesyonel yardım almalısın, diyeceği yerde kendi saçma sapan algısına göre yorum yaptığı için eleştiriliyor. bu durumda cevap kişisel alanına girilmiş gibi tepki vermek değil, bilakis kendisi deneyimlerini bilmediği insanlar adına konuşarak bunu yapmış oldu. depresyon tadı çıkarılacak bir şey değil, bir mental bozukluk(gizlinot: disorder, hastalık olan disease ile tam olarak bir sayılmıyor.) ve çekenlerden biri olarak biz depresyonun tadı yerine bazen canımız çıksın isteyecek noktaya geliyoruz ama tamam sude, her nasılsa saldırıya uğrayan sensin. özür dilemek dışında tek laf etmeye hakkı yoktur doğrusu.

  23 şubat 00:49

  151. Bu kızı tanımıyorum, ama takipçisine depresyon önerisi bu ise baya güldüm. İnsanlar depresyonu ne zannediyor merak ediyorum, bugün var yarın yok gibi bir şey mi ? Sonra da ağlayarak kendi deneyimimi paylaştım sadece diye story atmış ???? Komik misiniz ya. Soruyu soran kişi belki cidden kötü durumda, doktora görün demek zor olmasa gerek, eminim etkilenen küçük yaş grupları da vardır kendisinden.

  22 şubat 22:46


  150. keşke instayı da bıraksa

  22 şubat 20:12

  149. online eğtimle psikolog olmuşumdur.

  22 şubat 12:48

  148. Takipten çıktım kendisini bir süre önce. Açıkçası ben evine kendine aldığı şeyleri görmek ve beğendiğim şeyleri kaydetmek için kullanıyordum. Ama artık pek de orijinal bir şeyler göstermiyor zaten.

  Kendini bulmasını dilediğim bir genç kız.

  22 şubat 11:47