sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (255)
 • oylar (34)
 • medya (3)

255. Ben bunu yine kuzenimin "sivilce geçiriyo bebek gibi oluyon ya" demesiyle kullandım. Kullanmak hafif bir tabir. Yüzüme boca ettim. Halâ yüzümde çıkardığı komedonlarla, siyah noktalarla uğraşıyorum. Aman diyeyim sivilceye meyilli, kuru, hassas düşman başına bir cildiniz varsa dikkatli kullanın. Önce bir deneyin cildinizin küçük bir kısmında bir süre sonra devam edin zararı yoksa. Bu arada çok kötü bir kokusu var. Fiyatı da kaç yıl öncesi 25 lira gibi bir şeydi. Kim bilir şimdi ne kadar olmuştur.

18 ocak 18:49

254. Yeğenimin kötü pişik sebebiyle uyuyamamasına kıyamadım ve kardeşime dedim ki sudocrem al belki iyi gelir ve cidden ertesi sabah pişikten eser yoktu ben de o gece denedim sivilceme ve iyi geldi gerçekten. Gidip kendime de bir kutu aldım teyze yeğen sudocremciyiz

18 ocak 15:17 18 ocak 15:20

253. Teşekkür ederim. 

Son zamanlarda bu başlığa girilen girdiler sayesinde farkettim ben bu kremi. Yüzümde çok sivilce yoktur ama muhakkak çıkartırım sivilce. Sıkmam kesinlikle beklerim. O büyür gelişir söner derken cidden 2-3 haftayı bulur. Yeni çıkmakta olan ve yine okkalı bir sivilce olmaya aday sivilcemin üstüne sürdüm 2 gün içerisinde küçülmeye gitti. 

Tekrar teşekkür ederim herkese bi tanesiniz. 

18 ocak 15:11

5

252. Kızım doğduğundan beri kutularca bitirdik. Onun poposuna her zaman, ben de yüzüme zaman zaman kullandım. Çizik, kesik, sıyrık, pişik gibi sorunlarda özellikle hızla iyileşen tazecik vücutlu çocuklarda çok etkili bir krem bence. Yoğun görünse de sürünce verdiği his çok yağlı değil. Yüzümde de güzel bir sakinleşme etkisi yaratıyor. Sivilcelerle tecrübe etmedim ama cildi sakinleştiriyor bence. Lekelerde etkili denmiş ama benim tecrübeme göre güneş ya da doğum lekesinde etkili değil. Belki sivilce lekelerine iyi gelebilir.

İçeriğindeki çinko değil bence sırrı, nedense sırrının lavanta yağı olduğunu düşünüyorum. Çok daha yoğun , % 40 çinko içerikli pişik kremleri denedim sudokremin etkisini göstermediler. Sudokrem hepsini solladı.

Bir de internetteki fiyatları eczanelere göre çok uygun. İnternetten stok yaparcasına aldım hep.

12 ocak 22:59 12 ocak 23:02

251. daha önce yüzdeki lekelerim için kullanmıştım. ama hiçbir etkisi olmadı aksine yüzümü daha çok yağlandırdı ve tekrar sivilce oluşumuna sebep oldu. pişik dışında kullanılmaması gerektiğini düşüyorum artık.

12 ocak 20:00

250. Yüzü daha da kurutur lakin lekelere çok iyi geliyor. Ben nemlendiricimi sürüp üstüne de sudocrem sürüyorum. Cildim daha sağlıklı ve pürüzsüz son zamanlarda.

12 ocak 10:23 14 ocak 19:44

249. elimin altında mutlaka bulundurduğum bir krem. çok sivilceye yatkın bir cildim yok ama arada sırada çıkanların üstüne geceden uyguluyorum sabaha sönmüş/ hafiflemiş oluyor.

lekeler için lokal ya da tüm yüzüme de uyguluyorum. yine ince bir tabaka halinde. yalnız cildiniz kuru ise tüm gece bekletmeyin tüm yüz uygulamasında çünkü ekstra kurutuyor. ben bir kere öyle yaptım 2 3 günde kendine gelemedi suratım kuruluktan. ortalama yarım saat bekletip siliyorum.

lazer epilasyon ya da epilasyon sonrası yatıştırma amaçlı sürdüm ve rahatlattı.

çok çok yoğun kıvamda bir ürün olduğu için de çookk uzun zaman gidiyor.

12 ocak 09:17

248. yılbaşından 2 gün önce çenemde kocaman bir sivilce çıkıyor olduğunu hissettiğimde hemen sürdüm. inanılmaz bir şekilde söndürdü. sonra geçen gün yanağımda ve dudak üstümde çıktı. her ikisi de iltihaplı göründüğü için sıkayım da iltihap çıkmış olsun dedim ve sonra da üzerine sudocrem sürdüm. şu an onlar da kurudu ama iz kalmasın diye gene de aklıma geldikçe sürmeye devam ediyorum. bende de güzel çalışan kremdir kendisi.

edit: güneş ışığına çıkmamak gerektiğini biliyorum ancak bazı sivilce kremleri (bkz: isotrexin) sadece güneş ışığına değil, bilgisayar/telefon ışığına da maruz kalmasın diyor doktorlar. sudocrem'de de bu mantıkla hareket edilmeli mi bilen süslüler bilgilendirirse ne güzel olur ♥

12 ocak 03:36 12 ocak 03:40

247. İlginc bir urun. Bazen sivilcemin uzerine suruyorum ertesi gun sonduruyor, bazen yine ayni seyi yaptigimda sivilcem daha cok buyuyor. Lekelere zaten bence hicbir etkisi yok. Cozemedim ben bu isi.

11 ocak 18:44

246. Tamamen nötr olduğum bir ürün her şekilde denedim çıkacak sivilceyi hissettiğim an söndürür umuduyla, Çıkmış sivilceyi geçirir umuduyla lekelere iyi gelmesi için ama hiçbir etkisi olmadı en azından kötü bir etki de yaratmadı. Sivilce de çıkartabilir çünkü yağlı bir yapısı var sadece düzenli kullanmaya kendimi adadığım zaman yastık kılıfı hep beyaz beyaz oluyordu tek sorunum oydu kendisiyle 

11 ocak 17:06