girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1)
  • medya (1)

1. İçinde fransız ve fas kili, ek olarak da c vitamini bulunduran temizleyici. Vaatleri pürüzleri gidermek, gözenekleri sıkılaştırmak, fazla yağı dengelemek ve c vitaminiyle aydınlatmak olarak belirtilmiş. Özellikle karma ve yağlı ciltlere tavsiye ediliyor. 

Yapısı daha önce denediğim kil içeren temizleyicilerden farklı, çok akışkan bir yapısı var. Köpürmüyor, yumuşak bir his bırakıyor. Cildim çok hassas olmasına rağmen hiçbir sorun yaşamadım. Elimde şu ara dr jart, cosrx ve kate somerville temizleyiciler de olduğu için dönüşümlü kullanıyorum. Üst üste kullandığımda hafif gergin bir his bıraktığını fark ettim, her gün kullanmak için biraz sert bence. Gözeneklerin sıkılaşması üzerinde tahmin edileceği üzere hiçbir etkisi yok ama fark edilir şekilde iyi temizliyor (gizlinot: burun üzeri siyah noktalar gibi). Kokusu biraz garip, bana cif (gizlinot: evet cif :/) kokusunu çağrıştırıyor, koku hassasiyeti olanları rahatsız edebilir. Bir de yorumlarını okurken bazı kişilerde ağrılı sivilcelere yol açtığını gördüm, bende öyle bir problem olmadı ama göz önünde bulundurulabilir. 

Fiyatı pahalıca, içeriği ve verdiği etki çok vazgeçilmez değil. Kil içeren başka ürünlerle benzer etkiler alınabilir, c vitamini yüzdesi belli değil ve yüzde uzun süre kalmıyor bile. O yüzden bence meh. 

Ukte: (yazar: kullaniciadim) 

ilgili medya:
1
8 ağustos 20:23