sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (82)
 • medya (1)

82. “Rabova” nedir?

Bilmiyorsunuz değil mi?

“Yevmüşşüheda” desem…

Yani, “Masum Şehitler Günü”…

Hatırlayanınız çıktı mı? Sanmam!

Yazayım:

Tarih: 30 Eylül 1918.

Osmanlı, I. Dünya Savaşı'nı kaybetmek üzereydi artık. Alman Mareşal Liman von Sanders komutasındaki Osmanlı Ordusu, Şam'ı boşaltıp Halep'e çekilme kararı aldı.

Şam'da binlerce Türk ailesi vardı…

Binlerce kadın-çocuk Türk yollara düştü. İnsan acımasızlığının boyutunu nereden bilsinler?

Tren, Şam-Rayak demiryolunun geçtiği Rabova boğazında saldırıya uğradı. Boğazın iki yakasını tutmuş ayrılıkçı Araplar silahlarla treni taramaya başladı.

Saldırganların gözü öylesine kin doluydu ki, bir tek sağ çocuk bile bırakmadılar…

Rabova katliamının olduğu her “30 Eylül” günü “Masum Şehitler Günü” olarak anıldı.

SURİYELİLERİN YAPTIKLARI BU KATLİAMI ÖĞRENDİĞİM GÜNDEN BERİ HEM SURİYELİLERDE,HEMDE ONLARI BU ÜLKEYE MAZLUM DİYEREK KABUL EDENLERDEN NEFRET EDİYORUM...

5 mayıs 19:38

81. Mülteci değil işgalci olarak görüyorum. 

Sapıklıklarından, cahilliklerinden midem bulanıyor. 

Halkın hakkını yiyorlar, bunlara ve yedirenlere haram zıkkım olsun.

4 mayıs 20:53

80. Ülkemde barınmalarından rahatsızım. Tembeller en büyük sorun bu, bir çoğu çalışmadan yardım gelsin geçinelim derdinde, kimse ülkesini terkedip gitmek istemez evet ama bayramda suriye'ye gidip geri Türkiye'ye dönebiliyorlarsa demek ki ülkelerde yaşabilirler, çalışabilirler, yeniden ülkelerini inşa edebilirler, ama bu kolay geliyor onlara. Yaşadıkları yerler rezil, pisler, görüyorum çoğunun elinde 3-4 çocuk parklarda geziyorlar, mülteci destek platformunun önünde yardım için sıra bekliyorlar.

Kafası çalışan, az biraz medeniyet sahibi olan suriyeliler çoktan avrupa'ya ya da başka Dünya ülkelerine iltica ettiler, bizdekiler çoğu kendi ülkesinde de bu şekilde yaşayan ayak takımı.

Kimse suriyelileri istemeyene ırkçı diyemez, bu adamlar bu hızla çoğalırsa 10 sene sonra nüfusun ciddi bir kesimini oluşturacaklar, bugün bile yolda görünce tedirgin olduğumuz adamlar sizce o zaman neler talep edecek ? Savaştan kaçtılar, ülkemize sığındılar tamam, o zaman suriye sınırında tampon bölge yapılsaydı, ellerini kollarını sallaya sallaya gezemeselerdi ülkemizde, savaş bitince de dönselerdi ülkelerine. Ben 10 yıllık çalışanım, yüksek lisans mezunuyum, evim arabam var 2 haftalık Avrupa seyahati için bile 40 tane evrak toplayıp vizeye başvurmak zorundayım, adamlar bizi 3. dünya ülkesi vatandaşı olarak gördüğü için de epi topu 20 günlük vize veriyorlar, sonra yallah türkiye'ye.

Peki biz, Türkiye orta doğunun çöplüğü mü ? Her gelene gel gel, al şu da para, biz çok zenginiz, suriyeliler kardeşimiz, yok öyle kardeşlik. Kardeşim filan değiller benim, gitsinler ülkerine istemiyorum bu adamları, yolda gördüğümde huzurum kaçıyor, aklıma geldikçe sinirim oynuyor.

4 mayıs 10:14

79. yemin ederim bu kanı bozuklar yüzünden ırkçı oldum ben. yav bu arap ırkı seni sürekli arkandan vurmamış mı? biz niye bunlara yardım ediyoruz? senin çin'de zulme uğrayan kan kardeşlerin var, önce onlar için bir şey yapsana!

4 mayıs 09:15

78. chp'li belediyelerin yardımları kesmesine rağmen, cumhurbaşkanının yedirip içirmeye devam edeceği sözde geçiçi misafirler.

ben artık şaşırmıyorum. yazacak çok şeyim var ama yazmak istemiyorum.

müstehak bu millete. müstehak! siz ümmet kafasıyla devam edin. daha çok sürünürsünüz. daha doğrusu sürünürüz. malum 3-5 cahil yüzünden kurunun yanında yaşta yanıyor.

3 mayıs 23:44 3 mayıs 23:44

77. çok doğurgan olmaları, vatan haini olmaları, birçok şeyde bizden daha fazla hakka sahip olmaları beni ilgilendirmiyor. oy verenler düşünsün ama,

lan bari bir sağlık kontrolü yapın ya. küçücük çocuklara üzülüyorum dokuz kardeşinin içinde kafasında piresiyle donsuz götüyle büyüyor. madem her hakkı veriyorsunuz şu aşırı cahil anne babalarının elinde rezil olmasınlar. çocukları koruyun dilendirmeyin, bu hakkı da tanıyın.

3 mayıs 23:25

76. Irkçılık bilmem ne diye duyar kasıcak olan varsa çıksın bence, ülkenin bu hale gelmesinin 1. Sorumlusu bu insanlar, resmen biz yemiyoruz yediriyoruz. Bizim vatandaşımız oğluna pantolon alamadığı için intihar ediyor, bunlar gece gündüz sevişip çocuk yapıyorlar. Bilinçsiz, eğitimsiz, cahil bir toplum. Neden iç savaş yaşadıklarını bu hale düştüklerini burdan anlayabilirsiniz zaten. Ben hiç birine acımıyorum. Benim atalarım 15 yaşında bu ülke için şehit oldu, bu süzme cahiller de geldi üstüne kondu. Yazık diyorum sadece.

3 mayıs 22:48 3 mayıs 22:48

75. Tavşan gibi sürekli doğuran topluluk. İlerleyen yıllarda nüfusunun bizimkini geçeceğini düşünüyorum, ülkemizi kurtarmak için savaşan atalarımızın kemikleri sızlıyordur 

3 mayıs 21:11

74. Memleketim gaziantep'te özellikle çarşıya gittiğinizde göreceğiniz 3 insandan 5 i suriyeli. Bir sürü zengin aile var ve tek yaptıkları tüm gün gezmek. Kendi halkından olupta açlıktan ölenler varken yaptıkları hiçbir şeye denk gelmedim henüz. Şuan ankaradayım burada çok çok az gördüm. Birde hepimiz çok fazla çocuk dogurmalarindan şikayet ediyoruz. Ama az önce kafama dank etti de sanırım bu insanlar doğum kontrol yöntemi konusunda çok cahil ve hiçbir şey yapmıyorlar. Dolayısıyla daha kundakta çocuğu varken tekrar hamile kalıyorlardır normal olarak.

3 mayıs 17:36

73. Kadın doğum servisinde çalıştığım dönemde suriyeli beş çocuğu ile doğuma gelen bir kadınla konuşma fırsatım olmuştu. Kadının daha kucağında ufacık bebeği varken neden hala doğurmak istediğini, korunmayı mı bilmediğini sorduğumda onlar için gebeliğin kutsal bir olay olduğunu ve eğer uzun süre gebe kalmazlarsa kocalarının onları boşadığını veya kuma getirdiğini, o yüzden bu kadar sık aralıklarla doğum yaptığını söylemişti. Kimseyi eleştirmek veya sorgulamak için sormuyorum ama gerçekten sizin kültürünüzün, aile yapınızın gerekliliklerinin ceremesini biz mi çekmek zorundayız ? Evet biz çekiyoruz çünkü kendileri maalesef büyük çoğunlukla çocuklarına bakmıyorlar. Polio aşısı yapmak için aşılamaya çıktığımızda şansıma kuradan varoş bir mahalle çıkmıştı ve tüm kapıları tek tek gezip 0-5 yaş arası çocukları aşılıyorduk. Her çaldığım kapıdan 0-5 yaş arası beş tane çocuk çıkıyor, bazıları çocuk sayılarını bile yanlış söylüyordu. Çıkan çocukların yarı çıplak, kir içerisinde ve sağlıksız olmaları da cabası. Yahu siz kendi çocuklarınıza acımıyorsunuz benim içim sızlıyor. Madem böyle bir hayat yaşamak istiyorsunuz o zaman kendi ülkenize dönüp kendi kültürünüzü orada yaşayın. Bazılarının çevreye verdikleri rahatsızlıktan hiç bahsetmek istemiyorum bile.

3 mayıs 15:47