yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (150)
  • medya (6)

  150. Duyar kasma başlığına hoşgeldiniz.

  Elazığ depreminde türk'lerden daha fırsatçı çıkıp kızılay'ın dağıttığı battaniyeleri 10'ar 10'ae alıp depremzedelere sattıjları için bu depremde ihale suriyelilerde kalır. 

  Kimse Suriyeli mülteciler ölsün demiyor. Eğitim ve ahlak düzeyi yeterince düşük bi topluma medeniyet bilgisi daha da düşük insanları karıştırırsanız malum matematik bilgisi çıkar. Avrupa'daki gibi uyum sağlayacak bir eğitim verilmiyor burada mültecilere. Bu eğitimi verip medenileşmelerini sağlayamadığımız için birarada yaşamamız zor oluyor. Ayrıca duyar kasanlar avrupa'ya kaçmasınlar diye türkiye'ye para ödendiğini umarım biliyorlardır.

  Bu düzeyde medeniyet bilgisiyle adam tr'de yaşayamıyor ama almanya hayali kuruyor.

  2 şubat 10:19

  149. 700 bini daha sınıra dayanmış durumda, kimsenin istemeyeceği en zor durumdalar şuan, arkalarından bomba sallıyorlar, bitmeyecek gibi duran bir iç savaş vatansızlık kötü hayat koşulları, allah yardım edicek galiba ama ne zaman?! hep biz yardım ediyoruz.

  2 şubat 03:56

  148. hala üstüne pr yapılan mülteciler

  elazığ da kendi vatandaşımız zor durumduyken fırsata çevirmişler bir de terbiyesizlik yapıyorlar ama neymiş bir tanesi enkazdan kadını kurtarmış. hah şimdi tamam mı diyelim? o kurtarıyorsa o kalsın çadırda erzak alsın neden fırsatçı suriyelilere prim veriyorsunuz?

  türk olup deprem zamanı fırsatçılık yapan şerefsizler yok mu sanki. bize kendi şerefsizimiz yetiyor kardeş siz ülkenize dönün. ya da eleme yapsınlar normalleri kalsın.

  2 şubat 02:20


  147. Kimse kimseyi sevmek istemek zorunda değil, doğru bilgiye sahip olmakla mükellefiz hepsi bu. Yanlış bilgiler, yanlış anlaşılmalara neden olarak insanlarda aşırı bir nefret uyandırıyor ve yersiz tepkiler doğuruyor. Bu nedenle, (gbkz: suriyelilerle ilgili doğru bilinen yanlışlar) için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

  (link: https://gocmeniz.org/f/guncellendi-suriyelilerle-ilgili-dogru-bilinen-yanlislar?blogcategory=Makaleler )

  30 eylül 2019 15:03

  146. TC vatandaşı kürt yurttaşlarla, bayramlarda ülkesine gidip tatil yapıp burada bedavaya yaşayan asalak suriyelileri bir tutan yazarları gördüğüm başlık.

  neredeyse 20 yıldır bu hükümet bu ülkeyi yönetiyor,ben lise 1 deyken yeni iktidar olmuşlardı. Okul dönemlerimde hiç bir arkadaşımla kürt-türk meselesi (mesele denmiş) yaşanmadı. Kimse kimseye kürt müsün türk müsün diye sormazdı. çünkü aklımızın ucuna bile gelmezdi.

  Bu ülke vatandaşlarını ayrıştırıp üzerine suriyeli asalakları getirenler suçsuz da biz vatandaşlar mı suçluyuz?

  Ben ülkemde asalak istemiyorum arkadaşım! Onlarda biraz onur olsa zaten istenmedikleri yerde durmazlar. bedavaya yaşayıp sürekli ürüyorlar. İnsanı hayvandan ayıran en büyük özellik düşünebilmesidir. yani savaş psikolojiisyle ürüyorlar gibi bir savunmayı da kabul etmiyorum. Taş devrinde yaşamıyoruz.

  Herkes evine...

  10 eylül 2019 16:45

  145. Suriyelilerin türklerden daha fazla olduğu bir yerde oturuyorum. 5 aydır buradayım ve 5 aydır tek başıma dışarı çıktığım nadirdir. Dışarı çıkmaya korkuyorum ve o kadar umursamaz o kadar pisler ki anlatamam. Kendi ülkemde kendimi yabancı hissediyorum ve bunu benimle aynı yerde ya da benzer yerde yaşamayan kimse anlayamaz. Uzaktan konuşmak o kadar kolay ki.

  9 eylül 2019 23:08

  144. Kimse Suriyelileri yılanlarla akreplerle dolu havuza atalım demiyor ki? Türkiye mülteci almadı suriyenin tamamını aldı ve bir vatandaş olarak buna tepki göstermek benim en doğal hakkım. "Yok konu hayvan hakları bilmem ne olunca savunuyorsunuz suriyelilere duyarsızsınız vik vik" diye konuşan arkadaşlara da hangi konuda duyarlı olup olmayacağımi sormayacağım ki konuyu saptırmaya yer arıyorlar. Hadi yazmayayım dedim de bir türk olarak suriyeli mültecilerin şımarıklığından rahatsız olup istememem gayet doğal. Ben bu ülkenin vatandaşıyım. Pembe panjurlu dünyanızdan çıkın ve gerçeklere bakın boş boş duyar kasmayın lütfen.

  9 eylül 2019 22:57 9 eylül 2019 23:02


  143. 5-7 yaşındaki kızlara tecavüz ediyorlar.

  sonra buraya hala gelip almanlar da türkleri istemiyor o zaman bık bık bık bık ırkçısınız.

  türk toplumunda emine bulut öldürülüyor, suriye toplumunda emine bulut'un 7 yaşındaki kızına tecavüz edip öldürüyorlar.

  türkler sanki çok iyi bık bık bık bık. biz burada en azından eşit haklara sahibiz. nikah masasına oturduğunda türk kadını kendi anlaşmasını imzalıyor ve boşandığında haklara sahip. suriye'de evlendiklerinde hala bu anlaşma kadının babası ve müstakbel kocasıyla yapılıyor. suriye'de legal evlilik yaşı güya 17, gidip imama dava açtırıp 13 yaşındaki kızın evlenmesine izin verdirttiriyorlar ve bu legal oluyor. kadınlar kocasından izin almadan boşanma davası açamıyor? erkekler ise adalet sarayına gidip üç kere boşamak istiyorum diyerek boşuyor. bu kadar geri kalmalarına rağmen assad'a çıkan isyanların nedenlerinden biri de kadınların çok fazla hakka sahip olması ve 8 yaşında evlendirilememeleri. iç savaş çıkıp assad'ın gerici devletine karşı aldıklarında ise kendileri 8 yaşındaki kızları dahi sattılar.

  böyle bir durumda yine türkiye'deki en gerici kilis gibi şehirlerde erkeklerin ikinci karı olarak suriyelilere imam nikahı kıymasıyla suriyelilerin gönderilip gönderilmemesi arasında ilişki kurmaya çalışanların beyin hücreleri ne durumda merak ediyorum. çünkü ben herhangi bir bağlantı kuramıyorum. benim bunlardan çıkardığım tek bir şey var.

  türklerin geleceği ve medeniyet düzeylerini daha da yukarıya çıkarabilmeleri için tüm suriyelilerin ülkeden gönderilmesi şarttır.

  suriyelilerin liberalleri bizim gericilere, suriyelilerin gericileri ise korku hikayelerimize denk. adamlar orta çağda dahi geçerli olmayacak kurallarla yaşıyorlar.

  buna rağmen suriyelilerin gitmesini isteyenleri ırkçılıkla itham etmeye çalışanlar türk ırkçılarıdır. kadın hakları dahil olmak üzere bir nebze ileriye getirebildiğimiz medeniyet her türlü kırıntısına dahi düşmandır. ileride türklerin de 8 yaşlarındaki kız çocuklarını evlendirmelerinin normalleştirmesini istiyordur ve toplumdaki araplaştırmaya çanak tutuyorsa net olarak söylüyorum, suriyelilerin gitmelerini istemeyenler net olarak ırkçıdır, cinsiyetçidir ve şeriatçıdır.

  26 ağustos 2019 13:43 26 ağustos 2019 15:31

  142. brexit misali, başlarına gelen her tür kötülüğün göçmenleri göndermekle çözümleneceğine inanan ingilizler gibi, bence biz de öyle gönderelim gitsin. yine aynı şekilde ve aynı gerekçelerle meksikalı göçmenlere düşman kesilerek trump gibi bir belayı dünyanın başına salan amerikalılar gibi gönderelim. kendi özgül yaşayış tarzları ve kültürleri dolayısıyla (rahatsızlık veriyorlar diye) tüm türk veya türkiye kökenli vatandaşların ülkelerinden artık bir çıkıp gitmesini isteyen almanlar gibi göndere-me-yelim.

  türkler mülteci değil göçmendi demeyin. buna rağmen istenmediler yani düşünün. ekonomiye sundukları katkılara rağmen. konuyu buradan açmışken, türkleri asla çalıştıramayacakları fiyatlara suriyeli işçileri kayıt dışı ve sigortasız olarak çalıştıran açıkgöz, sömürgen türk patronları da gönderelim mümkünse. binlerce suriyeli kız ve kadını para karşılığında satın alan binlerce türk erkeği de buradan giderse iyi olur... çerçeveyi sınırlı tutmayalım.

  29 temmuz 2019 23:19 29 temmuz 2019 23:21

  141. Maşallah bellerine kuvvet sürekli çoçuk var ellerinde.Kalbim dayanmadığı için yardım ettiğim 4 çoçuklu aile geldiklerinden beri 2 adet daha yaptı.En son annem çıldırdı kızdı yapmayın etmeyin diye.Yok doğal bişeymiş,üremeleri lazımmış,savaş dönemi atlatan bireyler sürekli üremeyi düşünürmüş falan filan diyolar birde.Sonra gelip ‘tc çok kötü bize kötü davranıyolar,çoçuklarımız aç’diyolar.Yahu Türkiye’nin kendi vatandaşı ekonomi kötü diye çoçuk yapmıyor.Siz kimsiniz?Ben zaten savaş yüzünden ülkesini bırakıp gelen adamı sevmem.Zamanında bizim kadınlarımız sırtında toplarla askerlere mermi taşımış.Hakikaten tuhaf.

  29 temmuz 2019 13:37