sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (23)
 • medya (2)

23. Off yunan kızlar çok güzel ya özellikle dimitra ve julietta bir tane de sarışın var mesela, onları görünce çeviremedim abaza gibi. halbuki vallahi heteroyum, biseksüel bile değil.(gizlinot: Swh)

Bir de yunan takımı çok kenetli böyle oyun kaybediyorlar falan hiç bağırmıyorlar "olsun olsun bir dahakinde yaparsın" kafası. Dilleri de çok güzel akıyor resmen tek bir kelime seçemiyorum aradan ama, güzel dil.

Son olarak yıllarca sema izlediğimiz yetmiyordu bir de ikizini mi getirmişler ya neyse ben düzenli izlemiyorum zaten, izleyene bol sabır.

dün 22:51

22. Acun Ilıcalının zaman içinde değişen türkiyeyi aynı şekilde televizyona uyarladığı yarışma programı. bundan belki beş sene önce bu programdaki kadın yarışmacılar bikiniler giyerdi sonrasında sporcu sütyenine geçildi ve en sonunda yarım kollu tişört giydiriyor. karşı taraftaki yunan kadın yarışmacılara bakılınca sporcu sütyenleri görüyoruz. şortlar desen boy olarak uzadı, yarım taytlar hatta o sıcakta uzun taytlar geldi. aynı şekilde son bir kaç yıldır kadın ve erkekleri farklı barakalarda yatırıyor ama yunanlarda herkes yine birlikte yatıyor. bu yaratılmaya çalışılan algı hiç hoş değil. 

11 şubat 23:49

21. Yunan takımını daha sempatik bulduğum yarışmadır.Bir yarışma üzerinden bu kadar sosyolojik çıkarım yapılır mı bilemiyorum ama izlerken dikkatimden kaçmayan şeyler var.Öncelikle kadınlardaki özgüven farkı o kadar belli ki.Yunan takımındaki kadınlar erkeklere de diğer takıma da istediği an kafa tutarken bizim kadınlarımız susup kenarda durmayı tercih ediyorlar.Ses çıkaranı da direkt elemeye gönderiyorlar.Ataerkil toplumun yansıması olacak ki Türk adasında yıkanmayan bulaşıklar için “kızlarımız ne yapıyor?” denilirken Yunan adasında kadınlar uyurken erkekler çalışıyor hatta uyuyanlar ses yapıyorlar diye kızabiliyorlar ve erkeklerden hiç “kızacağınıza kalkın da iş yapın” gibi bir tepki gelmiyor.Ciddiyeti bırakırsak eğer yunan heykellerinden hoşlananlar varsa Panagiotis’i önereceğim yarışmadır :d Bir de minnoş Doctor Spyros var tabiki.

ilgili medya:
1
11 şubat 11:19

20. Survivor ile ilgili ilk ve son girdim olacak başlığı da engelleyeceğim. Ben 40 yasındakiler izliyordur sadece diye düşünüyordum ama izleyicisi varmış şaşırdım doğrusu. 3-4 sene önce izlemişimdir en son. Formatın birebir bize yansıtıldığı gibi olduğunu düşünmüyorum. Öyle Olsa bile aşırı aptal bir program. Acun da sürekli aynı kişileri yarıştırıyordu. insanlar nasıl eğleniyorlar anlamıyorum.

9 şubat 21:19

19. Ya eskiden "ünlüler adası" "gönüllüler adası" vardı. Bu seneki yarışma da "Türk kampı" "yunan kampı" var. Ahahahahah allah aşkına kamp ne? Askeriye mi orası besyo öğrencileri doğa ile tanışma kampı mı? İyice sacmaaladilar tat falan yok

9 şubat 21:01 9 şubat 21:01

18. Türk yunan dostluğunu amaçlarken herkes 10 yıl öncesinde kalan tarzda mücadeleler tutmaz tabi

9 şubat 13:18

17. Bildiğiniz gibi asla izlemediğimiz ama geçerken gözüme takılan program. Bu seneki bence de mod olarak düşük başladı. Türkiye-Yunanistan yerine, zamanında yaptın zaten, Türkiye-Bulgaristan mı Macaristan mı, farklı bir yayın yapsaydı daha iyi olurdu. Çektikleri ülkeleri unuttum ama birkaç survivor çekiyordu işte.

Bizimkilerin fanatizmi bazen sınırları aşıyor. İşin garip tarafı karşı takımın bazı üyeleri de Türk takımının üyelerine durduk yere bilenmekte. Niye gülüyor diye kızıyorlar falan. Öte yandan takım içi diyaloglarda gözlerim yaşarıyor. Türkler biri konuşurken konuşup ortalığı kaosa sürüklerken Yunanlar birinin konuşmasını dinliyor, ardından konuşuyor.

İşin kötü tarafı kızlarımız her sene hep ortalama üstü güzellikteyken erkekler her sene daha da ortalama altına düşüyor. Yakışıklı erkek için izleyelim desek yine sarmıyor maalesef. Spyros denen rapçiye ben de düştüm, galiba en yakışıklı o.

9 şubat 00:48

16. Denk geldikçe izliyorum lakin bu sene tadı yok. Tadı olmamakla beraber türk takımını tutmaya dair zerre bir motivasyon yok. Hali hazırda yarışmadan ziyade cihada gitmiş gibi bir görüntü var ortada. Saldirganlik konusunda bizim takım çok çok fena halde kimse hayır demesin. Hele hele hikmet diye bir barzo var ki Allah normal günde kimsenin karşısına çıkarmasın. Sen oraya ülkeni temsilen lakin bir reality show da olduğunun bilinci ile kazanmak için oraya gitmiş bir yarışmacısın. Ne bir asker ne bir kahraman dümdüz yarışmacı. Bu nasıl bir öfke bu nasıl kibir. Net çomar. Adamların suratına suratına yıllarca biz kazandık yine biz kazanacağız dedi ya. Şakamı orası savaş alanımı tv programı mı? Ayrıca bench de inanılmaz kışkırtıcı tavırlar sergiliyorlar. Atakan'İn yunan takımına bakıp sürekli imalı imalı gülmesi de gayet doğru görmemek için kör olmak lazım. Ha yunan takımı da az mı değil. Özellikle afroditi ve bir erkek yarışmacı. Röportajlarıni merak edip izledim kibrisli yarışmacı üstüne basa basa lütfen bu bir oyun politik algilamasınlar dedi ama malesef iş o noktada.

Yunan sunucu sakiris ve Yunanistan survivor instagram hesaplarında yunan halkı baya tepkili. Yetmedi mi bu kadar karşılaştırma diyen diyene. Takım kötü türkler kazanacak ve gene konuşacaklar kötü kötü diyen çok var ki maalesef haklılar gördüğüm kadarı ile. Türkiye survivor insta hesabında tek tük yunan yorumu varken bizimkiler tüm yunan sayfalarını "türk'ün gücünü göreceksiniz" "gavur dölleri" "nasılda yendik ama ahahahaha hErzaman olduğu gibi" "koyduk mu" gibi yüzlerce kışkırtıcı yorum yazmışlar öyle böyle değil. Translate çeviri yapan yunan vatandaşlar da anladıkları kadar konuşmaya laf dalaşına giriyorlar. "İşte bu yüzden bu program olmamalı idi" DİE baya tepki var. Aramızda tarihsel problem varken bir de kaçak göçmen problemi var bu uygun zaman mı diyen var. Bu yoruma karşı fakir ülkesiniz batacaksiniz diyip kendince laf soktuğunu sanan bir adet çomar. Sanki ülkesi refah içinde yüzüyor yazık gerçekten. Velhasıl keşke bu sene bu program olmasaydı.

Not: spyros yavrum sana karşı değişik duygular içindeyim. Başındaki al bandanaya vurulduğum pamuk prensim benim

Ha ayrıca yunan çekim kalitesi çok çok daha güzel adeta bir seyir zevki. Ben çok beğendim keşke bizim acun da öyle çekimler yapsaydı. Masraftan epey kısılmış malesef :-/

8 şubat 20:53 8 şubat 21:42

15. Bir çok kişi tarafından Türklerin kaba olduğu düşünülse de türk takımının daha kibar olduğunu düşünüyorum. Bizimkilerin ağzından kötü bir kelime çıkmazken her seferinde karşı takım "aptal, akıllı değil biz daha akıllıyız" diyen bir Yunan takımı var.

Telefonda takılıp Instagramda milletin orasına burasına bakıp depresyona girileceğine akşam saatlerinde izlenebilecek bir program. Tabi daha güzel bir şekilde zamanınızı geçirirseniz daha güzel.

5 şubat 20:26

14. Birkaç senedir izlemiyorum zaten. Reytinglere katkı sağlayıp Şeyma ve gibilerinin ekmeğine yağ sürmek istemiyorum.

4 şubat 21:58