3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • oylar (15)
  • medya (1)
4

24. içeriği nispeten temiz, sivilce yapmayacak bir yüz temizleme jeli ararken burada da beğenildiğini görünce son indirimden satın aldım. henüz çok kullanamadım o yüzden uzun vadedeki etkileri ne olacak bilemiyorum ama şimdilik memnunum.

artıları: kullandıktan sonra cildimde gerginliğe sebep olmuyor, henüz sivilce yapmadı, içeriği temiz ve uygun fiyatlı.

eksileri: yapısı neredeyse jöle gibi o yüzden arındırması biraz uzun sürüyor ve maalesef göz çevresinde kullanıma uygun değil bu sebeple tek başına makyaj temizleyici olarak kullanıma da uygun değil.

23 ekim 18:09

4

23. tek kelimeyle bugüne kadar dermokozmetik ürünlere verdiğim paraya acıyorum diyebilirim. indirimde 11-12 liraya düşen ve içinde sls, sles, paraben olmayan jel kıvamında yumuşacık bir temizleyici. 200 ml tüpte, uzun süre yeter. çok memnunum.

26 eylül 12:47

22. Matlaştırıcı yüz yıkama jeli. Gratış'te indirimle 12 tl civarına alabilirsiniz. 200 ml.

Hafif bir kokuya sahip, renksiz ve jel bir yapısı var. Resmen bu zamana kadar böyle yoğun yapılı temizleme ürünü görmemiştim. Çok köpürmüyor. Güzel arındırıyor. Bunun dışında ekstra bir özelliği yok. Belli oranda yağı ciltten söküp alıyor, matlık da sağlıyor ama çok uzun süre bir matlık beklemeyin. Nihayetinde güzel bir f/p ürünü. Temizleme jellerine çok para vermeyi sevmiyorum. Hiçbirinin tek başına Gözeneklere kadar indiğini, renk eşitsizliğini giderdiğini vesaire görmedim. Zor çıkan maskara, eyeliner ve fardan oluşan makyajımı iki yıkamada çıkardı. Cildimi gıcır gıcır yapıp germedi. Bu da benim için yeterli.

İçeriğine gelirsek: alp buzul dağları sularıyla karışımlı su, decyl glucoside(gizlinot:Hindistancevizi ve şeker lifleriyle elde edilmiş köpürtücü madde), glycerin, acrylates/c10-30, alkyl acrylate crosspolymer(gizlinot:şu ve yağdan oluşan yumuşatıcı), polysorbate 20(gizlinot:laurik asitten üretilmiş uçucu yağ çözücü temizlik ajanı), benzyl alcohol(gizlijot:antiseptik), sodium hydroxide(gizlinot:ph kontrolü sağlıyor, jele yapısını veriyor), parfüm, xanthan güm(gizlinot:kıvam arttırıcı), benzoic acid(gizlinot:koruyucu), sorbic acid(gizlinot:koruyucu), citric acid(gizlinot:koruyucu), hyssopus officinalis extract(gizlinot:zufa otu ekstratı),sodium benzoate(gizlinot:koruyucu).

Ewp'de bazı maddelerin güvenilirlik oranı ortaya doğru uzanıyor. Yani çok çok masum bir içerik değil, ancak temiz diyebiliriz. Genel haliyle (gizlinot: Temiz olsa da)kimyasal, tek bitkisel içerik de zufa otu, o da zaten sonlarda yer alıyor(gizlinot: Oranı düşüktür).

Sıradan, nispeten temiz içerikli bir temizleme jeli.

16 eylül 18:16 16 eylül 18:20


4

21. firmaya mail attığımda tüm ürünlerinin cruelty free olduğunu söylediler ama tabi bu bir beyandan öte etiketlere de yansırsa daha hoş olur.

jelin kendisine gelirsek yaklaşık 1-2 aydır kullanıyorum, normalde uygun fiyatlı ürünlere karşı kötü bir önyargım var ancak hiç fena değil. uzun süreli bir matlaştırmadan söz edemem, yine de yıkama sonrası yüzde bıraktığı hissi çok sevdim.

15 eylül 18:39

20. karma ciltler için biçilmiş kaftan olduğunu düşündüğüm, çok uygun fiyatlı, nispeten temiz içerikli harika bir yüz yıkama jelidir. kokusu rahatsız edecek bir ürün değil, çok hafif ama yine de parfüm içeriyor, sanırım tek kötü özelliği bu.

genellikle çift fazlı bir göz makyajı temizleme ürünüyle göz makyajımı ve misel suyla da cildimdeki makyajı çıkardıktan sonra eklips konjak süngere bu üründen bir fındık tanesi büyüklüğünde alarak yüzümü iyice yıkıyorum. sonrasında Tonikleme işlemini yaparken kullandığım pamuğa sıfır kalıntı geliyor. konjak süngerle harika bir ikili olduklarını düşünüyorum.

matlaştırma etkisi çok net olmasa da cildi gerim gerim germeyen bir ürün olduğu için kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum ve çok kuru ciltli süslülerimiz haricinde tüm süslülerimize de tavsiye ediyorum.

13 eylül 11:31

4

19. alalı 1 ay olmuştur o yüzden artık yorumlamak istedim.

öncelikle cildim t bölgem yağlı, yanaklarım kuru ve sivilceli bir cilt.bundan önce sebamed face&body kullanırken indirimde yakalayamadım ve fiyatı12.90'ken gratisten yorumlara güvenerek aldım.

t bölgem gün içinde aşırı parlar benim.akşama kadar pasparlak oluyor hatta (gizlinot: swh) ama bu jeli yağlanmayı kesinlikle geciktirdi.gün içerisinde o eski yağlılık olmuyor kesinlikle.

ancak eksi yönlerine gelirsek, kesinlikle hassas bir jel bence. renksiz ve köpürmüyor ve bu da insana sankiderinlemeseine temizlik yapmıyormuş gibi hissettiriyor.makyajı yıkamak için uygun bir jel değil bence.micellar suyla temizliği güzelce yapıp sonrasın yıkanabilir, ama ağır bir makyajı derinlemesine temizleyeceğini düşünmüyorum.sabahları yüzünüzü jelle yıkıyorsanız önerebileceğim hassas ve nazik bir jel.ekstra sivilce yaptı mı bilemiyorum aynı zamanda başka jel de kullanıyorum çünkü.

7 eylül 18:07

18. Cilt temizliğinde önceden Nivea kullandığım için bende mucizevi etki yarattı. Yağlanmayı gerçekten geciktiriyor ve paraben, sülfat içermemeside onu ayrı güzelleştiriyor.

4 eylül 17:19


17. son gratis alışverişimde sepete attığım temizleme jeli indirimli fiyatı 10 yada 11 tl olması lazim . yapısı oldukca yoğun , fazla köpürmemesiyle beraber gerginlik yapmayan ekstra bir etki beklenmemesi gereken temizleyici . matlaştirma vaadini pek gözlemleyemesem de verdiği temizlik hissi sebebiyle denenebilir

22 ağustos 23:34

4

16. Bugünkü %50 indirimi fırsat bilip kaptım bir tane, beklentim yüksekti. Eve gelir gelmez -az önce- yüzümü bir güzel bu ürünle temizledim, bu arada karma ciltliyim. Henüz konuşmak için çok erken olabilir, ileride uzun süreli kullanımda beni pişman edebilir belki, bilemiyorum ama ilk izlenimi gayet tatmin ediciydi t bölgemde biriken yağı anında aldı, cildimdeki yağ dengesini eşitledi ve yüzümü bol suyla yıkadıktan sonra o her üründe bulunamayan ferahlığı verdi. Şu sıralar favorim olacak gibi, kendisiyle bi hayli anlaştık.

20 ağustos 21:59

15. Yapı olarak jöle kıvamında bir temizleme jeli, köpürmediği de doğru. Fakat, cilt temizliğini beğendim, ayrıca yüzümü kurutmadı da. Yaz aylarında karma ciltlilerin kullanabileceğini düşünüyorum. Aslında yapısını beğenmediğimiz ürünlerin alışkanlıklarımızla ilgili olduğunu düşünüyorum ve bir süre sonra alışıyoruz. Tabi cildin verdiği tepkileri buna dahil etmiyorum. Avene cleanence gibi daha sıvı ve köpüren bir üründen sonra kıvamı garip gelmedi değil ama alışacağız ^^

Not: Çevirerek açılan kapağı çok kullanışsız.

18 temmuz 10:02 25 ekim 22:41