girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (961)
  • medya (23)

961. Bu başlığa daha önce tuketmemek için yaptığım şeyleri epey uzun şekilde yazmıştım. Bu girdide ise bir saskinligimi paylaşacağım.

Şuan yeni bir eve taşınıyorum ve zaten son 2 yıldır minimalizme sarmıştım. Çoğu şeyi sattım,bağışladım vs. Rahatladim derken bugün kolilediklerim beni şoka soktu. Azaldım rahatladim desem de bunca şeyi satip savdigim halde bir ton esya çıktı. Neyseki bu taşınma işi de bir nevi arınma gibi. Tekrar eşya ayıklamaya koyuldum. 1 yıl boyunca hiç alışveriş yapmadigim halde beni önümüzdeki 1 yıl daha götürecek kadar eşya var.

Kısacası ben baya şaşkınım.

Eğer evinizin altını üstüne getirmeye kalksanız varlığını dahi unuttuğunuz çoğu eşyanız size göz kırpar. O yüzden ay şuna çok ihtiyacım var demeden bir dolaplarınızı karıştırın süslüler. Gerçekten eşya için yaşıyoruz ben bunu anladım.

bugün 15:33

960. Son 2 yıldır, biten rimel ve kapatici , biten makyaj temizleyici gibi ürünler disinda hemen hemen hicbir ürün almayarak devam ettirdiğim kampanya. Makyaj koleksiyonumu da dağıttım, şuan her ürünün hakkini vererek kullaniyorum. Cok merak ettigim ve elimde olmayan bir ürün disinda hic bir urun almiyorum. Ihtiyac disi son 2 yilda yalnizca likit aydinlatici aldim. 5 tane likit aydinlaticim yok. 1 tanesini 1 yildir kullaniyorum. En sevdigim urunleri, doya doya kullaniyorum. Daha pratik ve hizli makyajlar yapmaya basladim üstelik. Herkesin katilmasi gereken bir kampanya. ozellikle fiyatlarin düşmesi icin etkili olacaktır

bugün 15:18

959. Herkes zamlardan bahsetmiş, haklılar da. Ancak ben bu altı ay içerisinde taşınacak biri olarak bugün paketleme yapsam hangi eşyam ne kadar kutuya sığar diye düşündüm ve aşırı amatör makyaj yapan biri için çok fazla makyaj ve cilt bakımı malzemem olduğunu gördim. Koyacak yerim yok. Önümüzdeki 2 yıl hiçbir makyaj malzemesi almayarak bu kampanyaya katılmak istiyorum, umarım yeterli motivasyonu bulurum:)

bugün 14:34


958. Fiyatlar almış başını giderken uygulamakta hiç zorlanmadığım kampanya olur kendisi. Böylece project pan, hit the pan durumlarıyla da yakında bol bol karşılaşacağım gibi. Bir taşta birkaç kuş mu vuruyorum, vurulan kuş ben mi oluyorum pek emin olamadım şimdi.

dün 21:47

957. Cosmetica indiriminin beni zerre heyecanlandırmaması ile büyük bir adım atarak desteklemeye başladığım kampanya. 

19 eylül 12:24

956. hiçbir zaman yoğun makyaj yapan biri olmadım, belki bu durumun da etkisi olabilir ama allık, fondöten, pudra, kapatıcı vb. gibi ürünleri kullanmıyorum. sadece yüzümü temiz tutmaya çalışıyorum ve bunu da ekonomik sınırlar çerçevesinde; sağlıklı, güvenilir markaların ürünlerini tercih ederek yapıyorum. dolabı açtığımda fazladan kozmetik ürünü görmek beni rahatsız etmiştir her zaman. o nedenle en elzem olanlarını almanın, sınırlı bir süre için değil her zaman yapılması gerektiğine inanıyorum. yanı sıra çalışanlarını ezen, haklarını gasp eden markaları ya da müşterilere saygısız davranan çalışanları barındıran firmaları, mağazaları, restoranları vb. tercih etmemeye özen gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum.

19 eylül 12:19 19 eylül 12:20

955. tüketmiyoruz kampanyasının indirimleri duyurma kampanyasıyla beraber üstte olmasını şahsen çok mantıklı buluyorum. zira devir gereksiz tüketmeme, tüketeceğin zaman ise olabildiğince indirimden faydalanma devri bence.

tanım: sözlükte okumayı sevdiğim faydalı başlıklardan biri.

18 eylül 15:33


954. Bu başlığa çok fazla girdi girmiş biri olarak indirimleri duyurma kampanyası başlığını da oldukça faydalı buluyorum.

Hepimiz deodorant, kitap, rimel, "tuvalet kağıdı" vs. kullanıyoruz. Bunların fiyatı ne olursa olsun alacağız. Tüketmiyoruz diye hiçbir şey almadan yaşayacak değiliz. Bu başlığın Alacağımız ürünü en uygun fiyatlı olduğu yerde almamızı sağladığını düşünüyorum.

Ayrıca bu tüketmeme işi biraz insanın beyninde bitiyor. Mağazaya girmemekle, başlık okumamakla alakası yok. İnsanın ruhu ve gözü doyduysa ve bilinçliyse ne görürse görsün almaz. Önce onu bir tartar,ihtiyacı olup olmadığına karar verir, ona göre alır.

18 eylül 11:41

953. süslü sözlüğe girince solda alt alta devamlı duran iki kampanya var. birisi indirimleri duyurma kampanyası, diğeri de tüketmiyoruz kampanyası.

bu kadar çelişkili bir şey daha göredim ben hayatımda.

ne bu iki tarafında gönlü olsun kampanyası mı?

indirimler duyurma kampanyasına giriyorum, şurda şu indirim varmış, ben zaten oradan x eşyasını almak istiyordum ddiyorum. daha sonra bu isteklerimden vazgeçmek için tüketmiyoruz'a giriyorum.

bu indirimler zaruri durumlarda kullanılırsa buna elbette sözüm yok ama benim gibi indirim görünce aklına alınmak istenilen eşyalar gelen bir çok insan da vardır.

diyeceğim o ki bir yerde tüketeyip, gereksiz harcamaya son vermeye çalışıyoruz. böyle güzel bir şey yapmaya çalışırken aynı anda indirim duyurarak birbirimize köstek oluyorz. bana çok saçma geliyor bu durum.

17 eylül 15:56

952. “Tüketemiyoruz, tüketemeyeceğiz” yazmak baymadı mı artık dediğim başlık.

17 eylül 15:40