girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (708)
  • medya (19)

708. Tam yine tuketmiyoruz kampanyasina katilmisken bugun seytana uydum cok pismanim

dün 23:27

707. Tam wet n wild rose in the air far paletini bulmuş alacakken bir anda boşver ya onun yerine kitap alırsın diyip paleti bıraktım. Fotoğrafına bakıp üzülsem de pişman değilim...

dün 22:22

706. Bugün bu kampanyanın yılmaz bir neferi olduğuma bir kez daha inandım. Aslında ben "tüketemiyoruz" kampanyası şeklinde mecburi hizmet olarak katılmıştım bu harekete ancak zamanla önceliklerimi ve ihtiyaçlarımı göz önünde bulundurarak hareket etme refleksine dönüştü ve beynimin bir köşesine adeta oturdu. 9 günlük bir iş yaptım ve elime biraz para geçti. Bugün iş bitiminde kendimi ödüllendirmek için gratis'e girdim ve merak ettiğim birkaç ürüne baktım. En son pastel 38 numara likit mat rujda karar kıldım, kasaya giderken beni bi düşünce aldı sjjsbdh. Bilenler bilir, turuncu tonlarda bir ruj. Bende de turuncudan kiremitten bol ruj yok. Dedim ben bu rengi bi şeyleri karıştırıp illa ki elde ederim, alma kızım :D ve bu bana acayip iyi hissettirdi. Bilinçli tüketmek, ihtiyaçlarımın farkında olmak güçlü hissettiriyor çünkü tüketim çılgınlığı yaşadığımız bu çağda tüketmeye karşı gelmek büyük bir irade ve erdem haline geldi. Bunu hayatımın birçok alanında uyguluyorum tabii ki. Mesela ders çalışırken kullanmak için dünya kadar renkli kalemim var. Onları tek tek denedim, mürekkebi az olanları öne çektim önce onları bitirdim. Bir nevi project pan yaptım. Kıyafetlerde de aynı şekilde. Kilo verme sürecindeyim ve pantolonlarım bol gelmeye başladı. Yenisini almaktansa daralttırdım, yamalattırdım ve tadilatlarına toplam 25 tl verip 5 tane yeni pantolon almış gibi oldum. Aynı zamanda beslenme alışkanlığımı değiştirmeye çalıştığım için dışarda yemek yeme işini de kestim. Bir ara bir ana öğünümü muhakkak yanımda taşıyorum, suyumu yanımda taşıyorum. Mümkün olduğunca toplu taşıma kullanmamaya çalışıyorum ki zaten evim çok merkezi bir yerde olduğundan pek de zorlanmıyorum. Olayın bir de siyasi boyutu da var, bu sisteme mümkün olduğunca az para kaptırmak gibi ama oralara girmeyeceğim. Çok dağınık bir girdi oldu farkındayım ama umarım benim bu başlıktan aldığım ilhamı başkaları da alır ve bunda benim de bi payım olursa ne mutlu bana. <3

20 nisan 02:24


705. Beni de yazin dedigim kampanya.

Erken seçim haberinden sonra "büyük ekonomik kriz"in sandığımızdan da yakın olduğuna artık eminim. O yüzden olabildiğince birikim yapacağım. 3 biriktiriyorsam 5 olacak 6 olacak.

Ekmek kuyruklarını görebiliriz. Hazırlıklı olun.

18 nisan 18:50

704. Bu kampanyaya uzun zamandir destek veriyorum ancak mezuniyetim yaklaşıyor dolayisiyla bir daha kullanmayacagim bir suru sey almak zorunda kalacagim icin oldukca uzgunum. Ama gecenlerde abiye almak icin magazalara bir baktim, yani fiyatlar karsisinda dilim tutuldu. Bayagi bir konustum insanlarla da, (link: https://davetcokelbisemyok.com/ davet çok elbisem yok)u önerdiler ama bir baktim, o fiyata kiralayacagima elbise alirim yani. oradan arastirirken (link: https://www.heyglamy.com/ Glamy) diye bir uygulamaya denk geldim mesela, Trendyol’da satilan ama tukenen Raisa Vanessa abiyeler var, 60 TL'ye kiralıyor insanlar. Burası ciddi bir alternatifim olacak ama başka önerileriniz de varsa açığım. Tüketmek istemiyorum!

18 nisan 17:48

703. Hem kıyafet hem de kozmetik detoksuna başlamaya karar verdim. Kıyafet konusunda gerçekten ihtiyacım olmamasına rağmen sırf beğendim diye online alış verişlerle dolabımı doldurdukça doldurdum, hayır bir süre sonra gerçekten anlamı kalmıyor almanın, 1-2 farkla hep aynı şeyler, gereksiz harcamalar bir de üzerine nereye koyacağım sıkıntısı. En son geçen hafta mevsimlik mont aldım kendime, sonra baktım dolaba birden fazla benzer tarzda montum zaten var. Etiketi üzerindeydi, hali hazırda iade edilecek 2-3 parça siparişle beraber onu da gönderdim, olmuyor, olmayacak, son derece gereksiz, fuzuli şeyler alıp duruyorum dedim. Bu baharı ve yazı hiç bir şey almadan geçirmeyi hedefliyorum, kozmetik konusunda da zaruri ihtiyacım olmadıkça, pamuk, ped, diş macunu gibi şeyler dışında alış veriş yapmayacağım. Buraya da yazıyorum ki kendi kendime verdiğim sözü tutmuş olayım.

18 nisan 09:26

702. Evde onlarca rujum dört highlighterım biri bitmeden diğeri alınmış sekiz tane rimelim hiç kullanmadığım renklerden oluşan dört mega far paletim var. Tabii pudralar ojeler bb kremler fondotenler allıklar göz kalemleri bazlar kaş ürünleri fırçalar süngerler derken organizerlar doluyor taşıyor ayna önünde koyacak yer yok. Kremler makyaj temizleyicileri tonikler peelingler maskeler için ayrı beş katlı sepetim var her katı dolu. Üç şampuan dört saç bakım kremi de cabası.Bu malzemelerin tozlarını alıp temizlemek bile en az bir saatimi alıyor. Onbeş tane parfümüm var ve çoğu iyi markaların. Bütün bunlar bitmeden bir tane bile ürün almamaya yemin ettim ve gerçekten geçen pazar rossmann’a gidip sadece ihtiyacım olan diş macunu yüz temizleme jeli sabun gibi temel ihtiyaçları alıp çıktım. eşim bile inanamadı ama bundan sonra böyle . Evdeki son rimel kurumadan son allığın dibi görünmeden elveda size gratis watsons rossmann eveshop. 

17 nisan 21:08


701. Tutamıyoruz.

17 nisan 20:51

700. Çoğu girdide de denildiğini gibi tüket(e) miyoruz kampanyasıdır benim için de. Öğrencilik, tek geçim kaynağının kyk kredisi olması ve aşırı derecede pahalılaşan hayat yüzünden bu hale geldik. Önceden üç beş şey almadan çıkmadığım mağazalarda artık etikete bakmak bile üzüyor beni. Kıyafet, makyaj vb. şeyler belki bi nebze anlaşılabilir ama temel gereksinimlerimiz bile öyle pahalılaştı ki artık yaşamak zor geliyor insana. Bi an önce bu gidişatın düzelmesi dileğiyle (gizlinot: İnş)

17 nisan 20:31

699. Dolar ve euro fiyatlarının arşa değmesi,hayat pahalılığından dolayı istesek de tüketemiyoruz a evrilen kampanyadır benim gözümde.

17 nisan 20:22