sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1162)
  • medya (22)

  1162. Geçen gün makyaj yaparken dikkatimi çekti ben hep aynı allığı kullanıyorum. Bana turuncu, şeftali allık yakışmıyor. Pembeler güzel duruyor. E gidip cart pembe allık süremeyeceğime göre ben de açık pembe kullanıyorum ve 3 yıldır kullanmama, başka bir ürün bulundurmama rağmen daha çeyreğini kullanmamışım. Veya farlarım. En çok kullandığımın bile yarısını kullanmamışım. Demem o ki süslüler bitmiyorlar. Bi ton açık/koyu diye almaktansa elimdekileri karıştırarak kullanıyorum. Ki gerçekten çok az malzemem var. Ona rağmen fazlasıyla yetiyor. 

  dün 12:17

  1161. Çok üzülerek yabancı bir ülkeye gelmenin verdiği gaz ile makyaj diyetimi bozdum. Yeni far paletleri almış bulundum. Ancak buraya gelince paranın değerini bin kat daha iyi anladım. Dışarı takılmaya çıktığımda sandviçimi aldım, soğuk buzlu çayımı yaptım götürdüm. Elbette ki bazı zamanlar elimin ayarı kaçtı, kaçmadı değil. Ancak her zaman toparlamak için kemeri sıktım. Su için güzel dayanıklı bir şişe aldım, 3 ayda parasını çıkardı. Hiç elbisem yoktu, elbiselere yatırım yaptım. Elimdekileri bitirmeden başka bir şey almadım. Hatta bazen elimdeki bir ürün bitince onsuz da yapabiliyor muyum görmek için bir süre satın almıyorum. Eğer gerçekten eksikliğini hissediyorsam alıyorum. Sürekli aldığım şeyler zaten belli, saymama gerek yok. 2-3 bilemedin 4 ayda bitenler de cebine büyük vurgun yapmıyor. Geri dönüşüm ve upcycling çok önemli işlemler burada. Biten ürünü bir şekil kullanabilir miyim diye, ne bileyim kabı tekrardan kullanıla elverişli mi diye bakıyorum. Olmuyorsa da geri dönüşüme gidiyor. Bu süreçte geri dönüşümden üretilmiş ürünlere ve vegan ve temiz içerikli ürünlere öncelik vermeye başladım. İçim rahat. Ürün gittiğinde mutlaka kabını kesip kalan ürünü bitiriyorum. Duş jeli yerine sabun kullanıyorum. Yeni aldığım far paletlerini hakkını vererek kullanmadan asla yeni bir şey almamaya kararlıyım. Zaten ihtiyacım da yok bir şeye. En son paletlerle birlikte bb krem ve kapatıcı ihtiyacım vardı. Onları aldım. Bb krem olmasaydı da olurmuş, aldığıma pişman oldum. Bazen düşünmeden buna ihtiyacım var diyerek kendimi gaza getirdiğim ve aldıktan sonra pişman olduğum şey oldu. Onun dışında kemerleri sıktım, inişe hazırlandım. Para biriktiriyorum. Bisiklete biniyorum, kaldığım şehir küçük. Alkolü ve sigarayı azaltırsam, çok daha mutlu olacağım. Motivasyona ihtiyacım var, sabahları erken kalkıp spor yapıyorum. Başaracağım. Hayalimdeki hayatı yaşamayı öyle ya da böyle başaracağım.

  21 haziran 18:37

  1160. Motivasyon amaçlı olarak bu indirim döneminde dayanabildiğim indirimleri yazmak isterim: Mango (böyle giderse yollarımız tamamen ayrılacak), mac, Rossmann (en zoru bu oldu), penti, madamme coco. Umarım devamlılığı olur.

  21 haziran 16:35

  1159. direniyorum süslüler bunca indirim bildirim tacizine direniyorum. her yerden karşına çıkıyor her yerde reklam. bu haftayı atlattım mı benden iyisi yok. kendimi motive etmek için buraya da yazıyorum hadi bakalım.

  21 haziran 02:07

  1158. Layığıyla dahil olamadığımı düşünsem bile elimden geleni yaptığım kampanya.

  Bugün gratis boykotu başlığı içime su serpti zira yaklaşık dört senedir fiyat karşılaştırması yapmak dışında, alışveriş yapmak şöyle dursun mağazanın içine girmiyorum bile. 

  Herkes gibi benim de tüketici olarak kriterlerim var. Öncelik sıralamam şöyle; ihtiyaç, kalite, fiyat, etik pozisyon. 

  Boykot edilen pek çok firma daha ilk üç adımda elendiği için “bu yapılanlar yanlış” öfkesine kapılmaya fırsat bulamadan, oh zaten müşterileri değildim diyorum. Herkese de tavsiye ederim. Reel insanın hayatı ve öncelikleri sosyal medya influencer’ların marka işbirliklerinden daha önemli.

  Yerel parfümerileri, yerel pazarları, kızının düğününe davet edildiğiniz dükkan sahiplerinin mağazalarını tercih edin. Zira hepimiz bir şekilde tüketiyoruz. Az olsun. Öz olsun. Melodi bilmem kimin tatilinde değil, Ayşe ablanın kızı Fatma’nın çorbasında tuzumuz olsun.

  18 haziran 19:48

  1157. Benim yazacağım girdi tam tüketmemek değil aslında ama neyi tükettiğine dikkat etmekle alakalı. Masa başı çalıştığım için omurgamda problemler oluştu. Bunlardan kaynaklı ağrılarım var. Radikal bir kararla nişanlımla reformer pilatese yazıldık. Kişi başı fiyatı 100 ml olan parfümlerle eş değer. Düşününce aldığım parfümün faydasıyla burdan elde edeceğim fayda arasında dağlar kadar fark var. Birisi size güzel bir duruş veriyor diğeriyse tamamen zevksel bir fayda. Bence bu şekilde düşünerek harcadığımız şeyler konusunda ciddi değişiklikler yapabiliriz.

  17 haziran 13:01

  1156. Seyahatten döndüğümde bavulu boşaltırken baktım da ne kadar çok kıyafetim varmış ve ben gittiğim şehirde de bir şeyler almışım :/ kozmetik malzemesi desen keza öyle...uzuuunca bir süre şampuan,diş macunu gibi ihtiyaçlar hariç bir şey almayı düşünmüyorum.

  16 haziran 20:29

  1155. sanırım bu başlığında ,kampanyanında müptelasıyım. daha öncede bir kaç girdi girmişliğim var. yavaş yavaş bu tüketmiyoruzu yaşam tarzı haline getirmeye başladım. dışarı çıkarken mutlaka su şişesi alıyorum yanıma.her hafta pazardan meyve sebze alışverişi yapıyorum.hatta çilek,kabak,bezelyeyi fazla alıp bi kısmını dondurucuya atıyorum ki kışın da yiyebilelim.kapsülleştiremesem de gardrobumu baya sadeleştirdim.sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum o yüzden dışarda yemek yemek istediğimde hemen aklıma fazla kilolarımı getirip iştahımı ve hevesimi kesiyorum.alışveriş sitelerine ve mesajlarına mümkün olduğunca bakmıyorum , bakarsam kendimi kandırıp ihtiyaç diye uzaydan düşen ilk su tanesini bile alırım.eşim doğum günümde arzum shake'n take almıştı onunla smoothie , limonata , meyve suyu vs yapıyorum hem daha lezzetli hemde masrafı az. pratik yemek tariflerine bakıyorum , sürekli aynı yemekleri yemektense farklı lezzetler yapayım ki aklım dışarıda ki o sağlıksız yiyeceklerde olmasın. kullanmadığım ne kadar kap kacak varsa hepsini kayınvalideme götürdüm. eskiden ucuz takılar alırdım ve bi kaç kullanmaya çöp olurdu.şimdi ucuz takılar bakmıyorum. en azından gümüş olsun diyorum ve bunun için para biriktiriyorum.arkadaşlarımı da tüketmiyoruza teşvik etmeye başladım.tüketmedikçe insan hafifliyor. dışarı çıktığımız an cebimizden en az 20-30 lira gidiyor ve nereye gittiğini bile anlayamıyoruz.

  12 haziran 15:58

  1154. bu ay göçtüm. bi süre ne makyaj alışverişi ne kıyafet alışverişi yapmayacağım. tek tesellim gerçekten her ikisini de yapmadan durabilecek kadar çok makyaj ve kıyafet alışverişini halihazırda yapmış olmak. durup düşünüyorum makyaj malzemesi olarak almak istediğim herşeyi aldım. parfüm de aldım. bol miktarda tshirt alışverişi falan da yaptım. sanırım uzunca bi süre idare edebilirim. en iyisi bunu ciddi bir challenge haline getirmek ve hiçbirşey almamak yoksa zor toparlarım.

  10 haziran 05:15

  1153. Sanırım bu başlık ve içeriği bilinç altıma işledi, özellikle bu yönde bir karar almasam da alacak bir şey bulamıyorum resmen, her şeyim varmış gibi geliyor

  4 haziran 19:12 4 haziran 19:12