yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1248)
  • medya (25)

  1248. Önceden makyaja ilgim yok denecek kadar azdı. Sonradan instagramda çeşitli hesapları takip etmeye başlayınca merak saldım. Ordaki indirim haberlerini falan da görünce bir sürü ürün aldım. Rengi bana hiç uymayan rujlar, kullanmayacağım bronzerlar, pudralar vs. sırf indirimde o bloggerlar övüyor falan diye.Aylarca ürün Sonra bir aydınlanma yaşadım. Ben bunca şeyi ne yapacağım diye.Ondan sonra bilinçlendim. Ömürlük yetecek makyaj malzemem var. Belki kimileri için az ama benim için çok fazla. Hiç pudra kullanmışlığım yok ama 3 tane pudram var nerdeyse iki senedir ruj almıyorum çünkü elimdekiler bitmedi. Kullandığım ürünleri en aza indirmeye çalışıyorum. böylelikle bittikçe alma ihtiyacı hissetmeyeceğim. Tüketim çılgınlığına dur demek adına bana hiçbir katkısı olmayan hesapları da takipten çıktım.

  dün 21:32

  1247. Benim için bu durum daha çok tüketemiyoruz kampanyası oluyor. Öğrenci halimle eve, yemeğe, okul ihtiyaçlarına para yetiştirmeye çalışmaktan black fridaymış falan onlara hiiiiiiç yetişemiyorum. Çok fazla kıstıysam kendimden 1-2 ay biriktirip öyle alışveriş yapabiliyorum. Genelde de indirim zamanını tutturamıyorum ahsjdjd 

  Burada aldığınız şeylerden bahsettiğinizi görünce sadece vay bee diyebiliyorum 🤷🏻‍♀️

  5 aralık 22:29

  1246. Taşındım.

  Beyaz eşyalar: 4bin TL (gizlinot: Eski evimde buzdolabi ve bulasik makinasi kiraya dahil şekilde, mutfakta ankastre olarak vardi. Simdi tasındığım evde bunlar olmadığı için almak gerekti.)

  Nakliye :800 TL armut.com ile ayarladim

  İlk kira,depozito :3000 TL

  Cebimde kalan: 59 TL

  2 aylık Bağkur borcu ödenmedi, dışarıda yemeğe hiç para verilmedi, yola para veriyorum sadece. Yukardaki giderleri ablamla paylaştık ama yine de kenarda param olmasa çok zorlanırdım. Hayatta insanın başına ne geleceği belli olmuyor. Blackfriday falan benim neyime. Dönüp bakmadım bile çünkü birşeye ihtiyacim yoktu. Oysa baksam muhtemelen kendime bir ihtiyaç "yaratacaktım". Ama ülkede bebek bezi indirimde en çok satılan ürün oluyorsa şöyle bi düşünmek ve üzülmek lazım. Şuan yüz temizleme jelim bitecek ve ben neyse yılbaşı indirimine girer diye gidim gidim kullanıyorum.

  Taşınır taşınmaz her şeyi yine elemeye aldım ama inanınki onca şeyi daha önce elediğim halde yine eleyecek birşeyler çıktı. ekşide "karı koca 6bin TL kazanıp geçinebilmek" diye başlık açılıyor ve küçümsemiyor ama inanın geçirilir. Çocuk yoksa geçinilir. Üstelik ev kiraysa bile. Yeter ki har vurulup harman savurulmasin. Ben ailemden ayrı eve çıkınca bunu anladım. Bu girdi elbette fakirlestirilmeye övgü, düşen yaşam standartlarina rıza mahiyetinde değil. Fakat şunu da gördüm biraz dikkat ile hayat standardı korunarak ve borçlanmadan yaşanabilir. Yeter ki lüzumlu tüketilsin. Çünkü İnanın zor zamanda o kenara ayirdiginizi kullanmak, kimseye muhtaç olmadan zor anınızı kurtarmak, işleri kotarmak çok güçlü hissettiren bir duygu. Hele de bir kadın olarak.

  5 aralık 21:17


  1245. Tüketiyorum. Ama artık bütçemi planlayarak, almak istediğim ürünleri araştırarak tüketiyorum. Anlık karar vermelere kurban gitmiyor cüzdanım. Satın aldığım her kozmetiğin dibini görüyor, kıyafetlerimi sezonluk değil ömrü tükenene dek giyiyorum. Ucuz diye bir şeyler alma huyumdan kurtulduğumdan beri çok daha mutluyum.

  Bilinçli tüketmeler dilerim herkese!

  5 aralık 12:13

  1244. ne demek tüketmiyoruz? ekmek alsan bile tüketiyorsun. lüzumsuzsa harcama mantığını da doğru bulmıyorum. çok merak ettiğin bir şey var onu alınca mutlu olacaksın almayacak mısın? dünyaya mutlu olmaya gelmedik mi? dünyaya bir kere geliyoruz birkaç defa gelip o parayı kullanabileceksek eyvallah ben de katılayım.

  3 aralık 12:43

  1243. 30 boyunca hicbi şey almayarak katılmış olduğum kampanya.

  30 günün sonunda file marketten indirimli mega paket 44lü sleep hijyenik ped ve dailycare manolya özlü 5li banyo sabunu alarak toplam 21 tl tutarında bir harcama yaptım o kadar.

  Zaten neydi öyle bilmem ne kremlerine dünya para ver her yerin güzel pürüzsüz olsun diye. istemiyorum olmasın ya olmasın. Cok mutluyum böyle ohh.

  2 aralık 16:44

  1242. Tüketmiyorum değil tam olarak ama mantıklı olduğunu düşündüğüm şeylere para harcamayı kafaya koydum. Şöyle ki;

  Renkli kozmetik ve zamansız olmayan kıyafetlere zaten uzun süredir para harcamıyorum. En son 1 ay önce şu an neredeyse hergün giydiğim kot pantolonu almıştım. Bendeki sorun şu ki dışarda yemek yemeye ve alkole çok para harcıyorum. (alkol problemlerim yok sadece genel olarak pahalı olduğu için haftada 1 kez içsen yine çok para....)

  Tamamen tüketmemeyi de doğru bulmuyorum çünkü kendimi zorlayıp kenara attığım parayla muhtemelen 10 yıl sonra tuzlu fıstık falan alabilicem param değerini kaybettiği için. (öğrenci olduğum için biriktirebileceğim para çok kısıtlı :/ tabii ki gelirim olduğunda ben de biriktiririm. ) Fakat kafaya koydum bundan sonra dışarı çıkıcaksam da yemeğimi evde hazırlayıp yiyip öyle çıkıcam. Onun yerine de dün keman kursuna kaydoldum. Dedemden kalan bir keman vardı zaten evde. Önümüzdeki hafta da crossfit'e kaydolucam 1 aylığına. (aylık kaydolunabilen bir yer buldum ki sevmezsem 1 yıllık para ödemek zorunda kalmıyım.) Bu şekilde harcadığım parayı daha kendime katkısı olucağını düşündüğüm şeylere yatırıcam. En azından bir enstrüman çalma bilgim bir de güzel popom olucak.

  1 aralık 23:05


  1241. Black friday indiriminden hiçbir şey almadan çıktım. Ne mağazalara girdim ne de siteleri gezdim. Kaçırmış gibi hissetmiyorum. Herhangi bir şey bahane edilerek indirim yapılıyor ne de olsa. İhtiyacım olmadığı sürece alışveriş yapmamaya devam ediyorum. Bundan önceki black friday indirimlerinde de alışveriş yapmamıştım.

  Hiçbir şey tüketmiyoruz gününe katılıyorum daha çok (gizlinot: Swh)

  1 aralık 20:44 1 aralık 20:45

  1240. black friday alışverişi yapmadım. böyle bir yerlerde bir indirim kaçırıyormuşum hissi beni çok gıcık ediyor, tuhaf bir kaygıya düşüyorum (ki bence markalar da bunu istiyor) inat ettim, almadım.

  aralık 15’ten sonra fiyatlar düşecek. o zaman da ihtiyacım olan bir kaban ve düz bottan başka hiçbir şey almayacağım. 

  1 aralık 20:31

  1239. bir yerlere itiraf etmem lazim, tuketmiyecegim diye neler yaptim, gel gor ki, nyx, missha ve revlon indirimdeydi, kullanmayacagim birsey almadim, ihtiyac olmayan ama stokladim da:(

  1 aralık 00:25