yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1373)
  • medya (30)

  1373. Eskisi kadar çok makyaj yapmadığım halde zamanında o kadar çok makyaj malzemesi almışım ki... Hepsinin tarihleri az kaldı ve yarıdan fazlası dolu. Tarihlerini dikkate almasam elimde beni 2 yıl idare edebilecek kadar makyaj malzemem olmuş. Geçen gün bazılarını atmaya karar verdim. Yılda en fazla 3 kere kullanabileceğim halde (some insecurity problems lol) 5 farklı markadan yakın tonlarda mor ruj almışım.

  Pandemi başladığından bu yana Evimdeki eşyalar üstüme üstüme gelmeye başladığı için dolabıma bir bakayım dedim, sürekli aynı 2 pantolonu ve 2 tişörtü giymekten ne kadar kıyafetim olduğunun farkında bile değilmişim. Hepsi yepyeni, bazılarının etiketi bile duruyor. Zaten dışarı çıkamadığım ve kilo verme aşamasında olduğum için uzun süreliğine kıyafet almayı bıraktım. Bazılarını elden çıkaracağım/ ihtiyaç sahiplerine vereceğim. 

  Manga koleksiyonu yapıyordum, paraya ihtiyacım olduğu için yarısından fazlasını elden çıkardım, inanın bana hem oldukça fazla yer açıldı hem de cebime biraz para girmiş oldu. 

  15 ocak 17:27

  1372. İndirimlerin gazına gelip de aldığım, kargosu bugün gelen farı görünce katılmaya karar verdiğim kampanya. Farı sözde indirimde aldım ama 5 renkten en fazla birini kullanabilirim, üstelik bana far bile yakışmıyor. Hangi psikolojiyle aldım bilmiyorum, çok pişmanım. Olay sadece para değil, ihtiyacım olmayan bir şeyi sanki çok gerekli bir ürünmüş gibi sanki gelince mutlu olacakmışım gibi almam.

  Bir de sürekli pantolon arıyorum, ama asıl sorunum sahip olduklarımın içinde istediğim gibi durmamam. Sanki o mankenlerde durduğu gibi duracakmış gibi bir yanılgıya kapılıyorum online alışverişte ve yine elimde benzer tarz bir siyah pantolon oluyor. Oysa bir kaç kilo versem, olayın yeni pantolon olmadığını kendime bir kabul ettirebilsem, her şey güzel olacak. Kilo vermek maliyetsiz kendime yapacağım en güzel hediye olacak, sadece güzellik değil, sağlık için. Tüketmemek ve sağlıksız besinler de tüketmemek istiyorum.

  14 ocak 22:31 14 ocak 22:41

  1371. ayın onuna kadar 150 tlden daha fazla harcamamaya çalışıcam çünkü artık içerden yemek istemiorum <:( Ve bi kaç planım var onu gerçekleştirmek istiyorum. Buraya rez almak için yazıyorum.

  13 ocak 22:06


  1370. Öğrendiklerim.:

  1. Son kullanma tarihi yakın ürünleri en küçük boyundan al. 

  Yaz için kışın, kış için yazın ürün alma. Dayanamayıp açarsın sonra da zamanı gelince skt geçmiş olur. 

  2. Makyaj sadece dışarı çıkacaksan yapılıyor. evdeysen alma.  Nemlendirici, tonik, serum, temizleyici sadece bittiyse al. 

  3. O hep istediğin nar çiçeği kırmızı ruju yılda 1-2 kez kullanma cesaretin ve fırsatın var. Alma. 

  4. Dönüp dolaşıp aynı ürünleri alıyorsun. Bilmediğin markaları spontane davranıp deneme. En azından süslücheck yap. 

  5.belki kullanırım diye yazlığa götürdüğün ve bir türlü bitiremediğin kozmetikleri at artık. 

  6. Alerji yapan ya da etkisini 1 aydır göremediğin ürünlerden vazgeç. 

  7. Başkasında görüp beğendiğin ürünü online sipariş etme.  

  8. Tester isteme bedavacılık değildir. Dünya parası kremleri testeri denemeden alma. O parayı istiyorlarsa kaz gelecek yerden tavuğu esirgemeyecekler. 

  13 ocak 01:22

  1369. (gizlinot: 3. Girdim, yeeey)

  "Sadeleş ve rahatla" Ve "istif çağı" kitaplarından sonra alışverişe resmen iblis gibi bakmaya başladım. Bir sene içinde avmlere ve ürün almaya bakış açım nasıl bu kadar değişebildi bilmiyorum ama pandemi gibi anormal şartlar ve eşyada boğulmanın getirdiği bir değişim sanırım bu. 

  Şimdi elimdekileri bitirmeyi bekleyeceğim derdim ama kullanma tarihleri geçen jel/sıvı formdaki ürünler dışında hiçbir şeyin ne eskiyeceğini ne de biteceğini düşünüyorum. Elime geçen onca parayı da anca yemeğe harcayabilirdim fakat pandemi sağolsun, tüm mekanlar kapalı ve Ankara'da kışın dışarıda zaman geçirmek pek mümkün değil. Mecburen birikim yapacağım, gerçekten aşırı trajikomik ama para biriktiremeyen bendeniz ancak bu şekilde yola gelirdi, teşekkürler başlık!

  12 ocak 11:17

  1368. cilt bakımı ürünlerinde son zamanlarda izlediğim yol; bitirmeden almamak. hem elimdekileri kullanmaya teşvik ediyor hem de zaten aldıkça yer daralıyor evde, son aldığımı kullanıyorum ilki geri plana gidiyor vs. mesela yüz yıkamak için bir temizleyici aldım ve memnun kalmadım, onu da banyoda vücudumda kullanıyorum.

  12 ocak 10:13

  1367. Yeni yıl başladığından beri sürdürmeye çalıştığımdır. Şimdilik yalnızca doa kozmetikten birer serum ve tonik aldım, bir de filtre kahvem bittiği için kahve. Bu yıl sonuna kadar hiçbir şey almamayı planlıyorum giyim adına çünkü dolaplara sığamaz oldum. İnşallah başaracağım.

  10 ocak 17:57


  1366. özellikle karantina sürecinde kendimi online alışveriş batağında buldum ve işin kötüsü bunu fark etmem aylarımı aldı.

  günümün o kadar büyük bir kısmı cilt bakım ürünlerini sepete ekleyip çıkarmakla geçiyor ki anlatamam.

  dolabım açılmamış ürünlerle doldu, yok durduramadım kendimi.

  ama şu an itibari ile buna bir son veriyorum. önümüzdeki iki ay boyunca tek bir online alışveriş bile yapmayacağım.

  Burada da karşıma çıkar illaki diye bırakıyorum bu girdiyi.

  6 ocak 00:30 6 ocak 00:53

  1365. farkındalık girdisi (gizlinot: )(gizlinot: )

  evet bugün çoğu mağazanın internet sitelerinde, uygulamalarında indirim var. lütfen sepetinizi yine doldurup indirim saatlerine alarmlar kurmadan önce durup son 3 ayda aldıklarınızı ne kadar kullandığınızı düşünün. 'buna ne kadar ihtiyacım var' sorusunu sorsanız da belki doğru yanıtı bulamadığınız bir dönemdesiniz, ben de öyleydim. bunu son 3 ayda kullandım mı, bu alacağımı 3 hafta içerisinde giyebilecek miyim gibi sorular sordum kendime. 

  hızlı tüketim ve pazarlama tekniklerine inanmayın, belki o zara kazağı almak size şu an 50 tl gibi gözüküyor, ama 3 ay sonra emin olun o kazağın sizden götürdüğü miktar 50 tl'den daha fazla. paramız değer kaybediyor.

  lütfen kendinize, geleceğinize yatırım yapın, ürünlere değil. 

  3 ocak 15:14 4 ocak 01:11

  1364. çok fazla ürünün ve kıyafetin tam bir karmaşaya neden olduğunu öğretti bu pandemi süreci bana. aslında ihtiyacımızdan fazlasının bize düşman olabileceğini anladığım için artık ihtiyaç dışı tüketmemeye karar verdim. 10 adımlı cilt bakımı uygulamalarının sadece cüzdanıma zarar vermediğini, cildimi de yorduğunu minimal bir rutine geçtiğimde anladım. 2 tişörtle 4 ya da 5 kombin yapabileceğimi de öğrenmiş oldum. oldum da oldum yani...

  elzem ihtiyaçlar dışında hiçbir şey almıyorum uzun süredir ve ben para biriktiremediğimden yakınırken şu an kumbaramda tahmin ettiğimden daha fazla para biriktiğini görünce kesinlikle tüketmiyorum artık dedim. meğerse ihtiyacım olmayan ne kadar şey varsa doldurmuşum dolabıma, masama. hem cebime hem cildime yazık etmişim gerçekten...

  3 ocak 03:24