yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (109)
  • medya (7)

  109. Kırılgan erkeklik(gizlinot: Fragile masculinity) konusunda kimsenin eline su dökemeyeceği mükemmel erkek. Hatta bu kırılgan erkekliği daha erkek olmak zannetmek gibi harika bir özellikleri vardır.

  Eşi soyadını almazsa, otomatik vitesli araba kullanırsa, insanlara kibar davranırsa vs daha az erkek olduğunu düşünür bu cins. Bu kadar kırılgandır erkekliği yani.

  Bir de son zamanlarda ataerklerini kaybetmekten o kadar korkuyorlar ki arsız kadın düşmanlıkları ayyuka çıktı.

  Ardı arkası kesilmeyen şiddetlerinin, cinayetlerinin, feminizm düşmanlıklarının, sürekli bir bahane bulsam da kadınlara orospu diyebilsem diye gezmelerinin sebebi bu korku hep.

  Ama size bir haberim var hepimizi öldüremeyeceksiniz. Eninde sonunda kadının insan olduğunu, size hizmet etsin diye yaratılmış bir köle olmadığını anlayacaksınız. 

  6 eylül 18:42

  108. Şu sıralar Busuu uygulamasını deniyorum. Bilmeyenler için yabancı dil öğrenme uygulaması. İçinde bir bölüm var. Ders sonunda senden bir alıştırma yapmanı istiyor ve diğer o dili bilenler gelip yanlışlarını söyleyebiliyor. Bu ön bilgiyi verdikten sonra bende Türkçe öğrenmeye çalışanların alıştırmalarına bakarken farkettim Türkçe öğrenmeye çalışan Rus ablalarımızın alıştırmalarının altını görmeniz lazım. Sadece Türk erkeği ve harika gidiyorsun canımlar,süpersin merak ettiğini sorabilirsinler falan. Şimdi gördüm biri Rusyaya geldim istersen görüşelim diye numarasını yazmış ya. Başka dillerde böyle tiplere denk gelmedim hiç ben utandım yemin ederim. Her durumda ve koşulda avlanabilen cinse Türk erkeği diyoruz kısacası

  4 eylül 23:43

  107. kendilerine bakmadan "türk kızı" diye kadınları aşağılarlar tanımına %100 katılıyorum. interneti, ekşi sözlüğü vs. karıştırırsanız hepsi türk kadınının vulvasının koktuğu konusunda hemfikir. acaba kendilerininkini hiç koklamayı denemişler mi, o kokuyor dedikleri kadınlar kadar temizliğine özen göstermişler mi, bunlar hep merak konusu.

  oryantalist olup, gelip burada yabancı erkek övmeyeceğim. ancak, kişisel temizlik ve koku konusunda batılı erkekler, bir (gbkz: başak burcu) olan bendenizden tama yakın not aldı demek istiyorum. türk erkeklerine ortalama olarak (ki bunlar günlük duşunu alan insanlardı) 6 puan veririm 10 üzerinden. anlamıyorum valla, hergün duş alan adam nasıl böyle kokar?herhalde duş alırken su tutmuyorlar, güzelce yıkamıyorlar bir taraflarını veya hergün çamaşır değiştirmiyorlar. tam notu canım hemcinslerimden başkasına vermem tabi ki (gizlinot: swh). kızlar valla, erkeklerin yabancısı da türkü de temizlik konusunda en pisimizin eline su dökemez bence.

  özetle, kadınlara bakıp burun kıvırmadan önce, uzuuuunca bir süre aynaya bakması gereken türdür.

  7 ağustos 16:51 8 ağustos 11:00

  106. Bu başlık altında ekşi sözlükte yazılmış çok sevdiğim bir girdi var. Burada paylaşmak istiyorum.

  (link: https://eksisozluk.com/entry/32940908 )

  Spikenard buraları okuyorsan, se vi li yor sun.

  6 ağustos 20:01

  105. Genelleme yapıyorum. Kendi dış görünüşlerine bakmadan, kendi dış görünüşleri hiç fark etmeksizin, kendilerine hep en, en, en güzel kızları layık görürler.

  26 temmuz 07:54

  104. eskiden avcıydı şimdi av gibi davranıyorlar.

  11 haziran 16:30

  103. güzelliğinize, zerafetinize, bilmem neyinize methiyeler düzerken teklifine karşılık alamayınca inanılmaz çirkinleşen bir türdür. rahatça genelleme yapılabilir.

  11 haziran 13:46

  102. Genelleme yapmak istemem, bu sebeple kendi karşılaştıklarımın genelinden ve ikili ilişkilere bakış açılarından bahsedeceğim; birçoğu iki yüzlü;

  Kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan Kadınları “erkek fatma, öylesi gelsin halısaha yapalım” gibi aptal saptal kelimelerle etiketler, nerede kadın olmanın hediyeler, çiçekler, iltifatlar almaya eşdeğer olduğunu düşünen ve bu şekilde hareket eden kadın varsa onlara kıymet verirler. ama konu Türk kızından açılınca “ağğbi hepsi kezo yaa, ağbie avrupa kadınları bee” olur. Ee biz Avrupalı davranınca basıyorsun ama “yollu” etiketini?

  Bunu yapan da öyle kör cahil, köyden indim şehre insanlar değil, gayet okumuş etmiş, ortamlarda Fransız sineması, Rus edebiyatı güzelleyen tipler bu arada. Kendileri bir çorap yıkayamaz ama kadının mutfakta aşçı yatakta fahişe olmasını ister, kadınlar ile her türlü fantezileri kurar ama dışarıdan bakanın onu iffetli ve evinin kadını rolüyle görmesini ister.

  Bu tip erkeklerden nefret ettiğim kadar bu gibi erkeklere prim veren hemcinslerimden de nefret ediyorum. Gerek annelerinin pohpohlaması, gerek kıskanılmak, kısıtlanmayı sevgi sanan Kadınların bunlara verdiği bu kadar cesaret olduğu sürece bizimkiler de böyle olmaya devam eder ne yazık ki. Ne diyelim hepimizden uzak olsunlar. 

  16 aralık 2018 01:00

  101. Kendi tipine bakmadan Türk kızlarını aşşağılayan erkeklerdir. Hep bu erkekler mi bizi yerecek? Kendi çapımca biraz da ben yereceğim. Pis kokarlar, diş fırçalamak nedir bilmezler, nazik değildirler, kendisine kibar davranan kadınlar hakkında "bu benden hoşlanıyor ya" diye düşünürler ekstradan bu yalana kendilerini inandırırlar, ben erkeğim ben iş yapmam derler, evde don atlet ile dolaşırlar, slav kızlarının onlar için ölüp bittiğini düşünürler liste uzar da gider aklıma geldikçe editlerim. 

  Edit: aklıma bir şey gelmedi fakat Esas amacım kalp kırmak değil, bizi biraz da olsa anlamaları, bazı şeylerin farkına varmaları. Keşke her iki taraf ta bu tarz şeyler yazmasa, birbirimizi olduğumuz gibi kabul etsek(gizlinot: Fiziki görünüş gibi),hatalar varsa eğer birbirimizi dinleyip beraber düzeltmeye çalışsak...

  12 aralık 2018 00:17 12 aralık 2018 00:35

  100. yani çok da bilirkişi sayılmam ama sürprizlerle dolu oluyorlar ilginçler

  mesela diyorsunuz ki heh işte buldum doğru insanı sonra birden bi bakmışsınız çocuk sizi şaşırtıcak kadar kötü çıkmış falan

  11 aralık 2018 21:24