yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (0)

  1. Yabancı sevgili yapana kadar bin tane neden sayardım lakin artık böyle düşünmüyorum. tabi insan bir Türk erkeğini baz alırsak her gün gördüğümüz barzoları değil. Yunanlar hariç çünkü tek farkları hristiyan olmaları Türk erkeğinin alternatif bir versiyonu geneli onun dışında ingilizi,fransızı(Engin tecrübelerime dayanarak söylüyorum), Avrupalısı diyelim diğer milletler hakkında pek bir fikrim yok ama bir saatten sonra olmuyor. ki ben bu felsefeyi en çok savunan insan olarak böyle bir fikir değişikliği geçirmemin arkasında gördüğüm şeyler baya etkili oldu. En ergen Türk erkeğinin yapmayacağı hareketi kendini beyaz atlı prens sananlardan gördükten sonra Türk erkeğine kurban olayım diye döndüm.Evlilikten bahsediyorum tabi burda yoksa sevgili olarak Avrupalılarla sevgili olmak çok daha iyi. Ama evlilik gibi bir durumda bir çok zorluk yaşanacağını düşünüyorum bu benim naçizane fikrim. Tabi bu demek değil ki madam v. Olmayı hayal etmedim hiç. ama siz bana bakmayın zaten ben ne yaptığımı hiçbir zaman bilemedim :( yarın öbür gün Paris'e kına geceme davet edebilirim sizi(inş).

  26 kasım 2017 23:46

  2. Böyle Ekşi sözlük tadında başlıklar ne çirkin ya. insanları genellemek yok türk erkeği yok türk kızı.

  Gerçi yok ya. Avrupa vatandaşlığı almak sayılabilir neden olarak bsjhsjs

  27 kasım 2017 00:05 27 kasım 2017 00:05

  3. evlenmek istememek. onun dışında diğer uluslara mensup erkekleri gözünüzde çok büyütmeniz de etken olabilir. sonuçta hepsi erkek yani, üç aşağı beş yukarı aynı yere çıkıyorlar.

  27 kasım 2017 12:51


  4. Benim için kafa yapısının farklı olmasıdır. çoğu türk erkeği modern görünse de , konu bekaret olunca takıntılı olmayanı çok düşük bir yüzdede. özellikle ekşi sözlükte de takip ediyorum bu tarz başlıkları, yok başkasının altında inlemiş kızı nasıl kabul ediyorsunuz falan yazmışlar midem kaldırmıyor. tinderdan instagramdan yürümedikleri kız kalmıyor ama konu aile olmaya gelince büyük bir ikiyüzlülükle karşımıza çıkıyorlar. "yok canııım bence bekaret bacak arasında değil " diyen erkeklerin de büyük kısmı bu konuya içten içe takıyorlar.örneğin kaç kişi vardır ki sevgilisiyle seks tecrübelerini paylaşıp neyi sevdiğini neden hoşlanmadığını açık bir şekilde konuşan, yeni tecrübeler yaşamaya açık olan ?

  ayrıca türk aile yapısı da bir bakıma benim için engel. ben istemiyorum arkadaş her hafta sonu eşimin ailesinde " anneciğim hiç zahmet etme sen ben çay koyarım , ee neriman teyzeler iyidir inşallah" tarzı bir aile yapısını .

  27 kasım 2017 14:23

  5. Türk erkeğiyle daha ilk görüşmenizde dediği laflar bilinç yapısı her şey ağızda kekremsi bir tat bırakıyor. Kendisi değil gibiler, sanki yaptıkları söyledikleri her şey yapmacık. Kusura bakmayın ama böyle. Hep bi farklı görüneyim alternatif görüneyim açık görüşlü görüneyim ailem çok farklı gibi yapayım şöyle böyle ama aslında olan bambaşka. Hep bir kendini farklı lanse etme. Ay çok geekim star wars severim diyenindr bile bir zorlamalık kokusu var mesela nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Şimdiye kadar yabancı insanlar hariç ilişkim olmadı, belki bunun da etkisi vardır çünkü sonrasında türk erkeği iyice çekilmez gelmeye başladı.

  27 kasım 2017 15:24

  6. Bir ustteki entrye tamamen katilarak olay turk kizi turk erkegi diye ayirmiyorum.Genel olarak toplumla benim kafa yapim hic uyusmuyor ozellikle evlenirken iki ailenin evlenmesi durumu evlenirken yapilan gelenek gorenekler kayinvalde kaynana gorumce sorunsali evlenirken maddi hesaplamalarin ve kisilerin nesnelestirilerek iki taraf karsiligi evlendirilmesi yok yok bana gore degil ask kadiniyim ben gelmez bana oyle seyler .

  27 kasım 2017 15:24 27 kasım 2017 15:26

  7. yetiştikleri toplum yapısı. annelerinin biricik kuzusu, babalarının aslan oğlu, dünyanın merkezi olarak yetiştirilmeleri.  evet, kadına şiddet, kadını değersiz görme gibi problemler her toplumda var bize özgü değil katılıyorum. ancak bunların üstesinden gelmiş, erkek çocuklarını prensim kızları köle olarak yetiştirmeyen toplumlar da var arkadaşlar. istisnalar tabii ki vardır her toplumda, çok düzgün türk erkekleri de var çok problemli yabancılar da. ancak kıyasladığınız toplum gelişmiş bir avrupa ülkesi ise üzgünüm, bence bir çok konuda türk erkeğinden iyiler. bunu dışardan bakan biri olarak değil, her iki tarafı da deneyimleyip görmüş, yabancı biri ile uzun süredir beraber ve evlilik yolunda olan biri olarak yazıyorum. ve çevremdeki insanların, özellikle çiftlerin çoğu yabancı, ve kendi gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki kesinlikle arada fark var. bulunmaz hint kumaşı değiller, sorunlu ilişkler de var ama genel anlamda kadınlara çok daha saygılılar, partnerlerini/eşlerini özgür bırakma ve kişisel alana saygı konusunda çok daha iyiler, en güzeli de şimdiye kadar hiç sevgilisine/eşine köle muamelesi yapana rastlamadım. kadındır, ev işini o yapar anlayışı o kadar nadir ki. bu bile türk erkeği ile beraber olmamam için yeterli bir sebep. yemek yaptığımda, temizlik yaptığımda bunun zaten yapmam gereken bir şey olarak görülmemesi benim için çok önemli. sevdiğiniz insan eve gelince kanepeye yayılıp çoraplarını salonun ortasına bırakarak sizinde işten geldiğinizi, yorgun olduğunuzu zerre umursamadan yemek hazır mı diye sorunca o sevgi iki gün sürüyor maalesef. hayatımı köle muamelesi görerek geçirmeyi asla istemediğim için herhangi bir türk erkeği ile evlenmeyi veya uzun süreli ilişki içine girmeyi hiç düşünmedim, bundan sonra da düşünmüyorum. kişisel görüşüm tabii, yoksa her ilişki böyle değildir eminim, ama açıkçası ben kendi çevremde istisnalara hiç rastlamadım maalesef. 

  27 kasım 2017 15:52


  8. Erkeğin ırka göre sınıflandırılabileceğine pek inanmıyorum. Toplumun yapısı erkeğe yüklediği rol ve özellikle yetiştirilme tarzı çok çok önemli.

  Türk erkekleri şöyle böyle derken fransızı italyanı amerikanı almanı falan çok mu normal? Sanmıyorum.

  27 kasım 2017 16:58

  9. Kendileriyle ilişkimi keseli yıllar oldu. Bu da bana konuşma hakkı sağlar diye düşünüyorum. Öncelikle Türk erkeğinin daha doğrusu türk insanının ilişki yaşama anlayışından şikayetçiyim, ailelerinden şikayetçiyim. Ayrica riyakâr da buluyorum. Saygı kavramı yok, sevgi kavramı benimkiyle uyuşmuyor vs. Durustluk hic yok. Bu sebeple uzun zamandır başka taraflarda yüzüyorum. Flortlerim de iliskilerim de hep baska yerlerden artik. Iyiyim boyle ben. Ilismesinler bana. Sen sağ ben selamet türk erkegi

  27 kasım 2017 17:41

  10. Pipilerinin olduğunun farkında olmaları ve kukuya talebin daha fazla olduğunu unutmaları. Türk kadınlarını yerden yere vurup, özeleştiri yapmadan "avrupada gadınlar sizden daha iyi yeaavv" "çok iyi seks yeeaavv" "siz sadece para yeeaavv" demeleri, avrupalıyı olmayan tipinin yanında neyinle etkileyeceksin sorusuna parayla diye cevap vermeleri. Nerden tutsan elinde kalıyor ya soğudum yine bak.

  27 kasım 2017 19:09