yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (37)
  • medya (0)

  37. buğday tenlileri geçtim esmerler bile kendilerini beyaz olarak görüyorlar, garip.

  22 mart 17:26

  36. süslüyü keşfetmeden önce farkında olmadığım manyaklık. manyaklık demişken iki taraflı bir şey. beyaz tenliler beyazım diyor, diğerleri de saldırıyor filan. ulan ne dünyalar ne kompleksler varmış, herkes kafayı yemiş.

  pardon haftada en az iki kere bu konuyu konuşmaktan ne zaman bıkacaksınız?

  12 ocak 2017 10:29

  35. karışık bir millet olduğumuz için gayet doğrudur. ben ölümüne esmerken ablam açık tenli. yine babam sarışınken annem esmer ve annemde babamda ikisinin de memleketi aynı, bir anadolu şehri. erkek arkadaşımda sarışın renkli gözlü bir pomçik panda iken kendisi karslı.

  bence türk kadınlarında beyaz tenli oranı azımsanmayacak kadar çok.

  11 ocak 2017 16:27 12 ocak 2017 19:07

  34. psikolojide ismi duygu özaslan sendromu olarak geçer.

  11 ocak 2017 05:44

  33. Yurt dışında türkler esmerdir algısıyla çelişen önerme. Girdileri okumadım ama başlıkta kabul edelim beyaz değiliz teması mevcut. Yani avrupaya göre esmer , ortadoğuya göre beyazız. Ki benim esmer algım da bildiğiniz kara kavruk olmanız lazım. Nice ben esmerim diyenle beyazsın diye inatlaşmışlığım var.

  Ben buğday tenliyim , beyaz teni de esmer teni de çok severim. Almanya ve ispanyada türk olduğuma ikna etmek için pasaport göstermişliğim var , ciddi anlamda türkler esmer algısı vardı konuştuğum insanlarda çünkü. Sanırım araplarla türkleri bağdaştırmışlar azcık.

  10 mart 2016 23:42

  32. hayatım boyunca esmer bir kız olarak hep kara kuru, kara kız, kapkara, baban zenci mi diye bir çok yakıştırmalara maruz kaldım. Cahiliye döneminden kalmış insanların bu yakışıksız benzetmeleri yüzünden ben esmerim demeye esmer gibi görünmeye korkar olduk. Beyaz tenli isen güzelsindir algısını yaratan insanlar yüzünden bu saçma sapan tartışmalar. Evet karayım, babam zenci değil ama olsaydı melez güzeli olmak ta hoşuma giderdi. Esmer tenimle barışığım, beyaz tenli olsaydım beyaz tenimi de severdim. Önemli olan esmeri, beyazı, sarıyı, siyahı, kırmızıyı değil kendini sevmek ve kendinle barışık olmaktır. Sana ait olanı sevmektir.

  10 mart 2016 21:47 12 mart 2016 00:05

  31. Yeteeerr demek istediğim konudur. (gizlinot: böyle iddia edildiği için değil, tartışma konusu yapılmasından yoruldum)(gizlinot: isteyen istediğini düşünür, istediğine inanır, bırakalım düşünsünler/inansınlar. Bizi niye rahatsız ediyo ki bu kadar?)

  26 haziran 2015 00:19 26 haziran 2015 00:22

  30. bu kadar güneşli bir ülkede kimse bembeyaz olamaz zaten. karadeniz kadınları baya beyazlar ama onların bulunduğu coğrafya genel olarak kapalı havalara sahip. aslında açık buğday- beyaza dönük türk kadınlarını alıp almanya, hollanda yada güneşli havaları nadir bulunan diğer ülkelere bıraksak bir yıl, dönüşte onları bembeyaz bulabiliriz. başıma geldi de oradan biliyorum.

  işte bu kadar güneş görürken irlandalı bir kadınla aynı beyazlığa sahip olmamızı beklemek ve onla kıyaslanmak saçma geliyor.

  aslında ispanyol yada güney amerikalı kadınların esmerliğine sahip olmak bu arada kalmış beyaz tenlilikten çok daha güzel olurdu o da ayrı bi konu.

  bu arada özellikle drugstoreda rahat rahat fondöten bulabilen biri de kendine beyaz tenli demesin, olmuyor öyle.

  26 haziran 2015 00:11 26 haziran 2015 00:14

  29. valla ya ben türkiye'de yaşamıyorum ya da gözlerimde problem var. gün içinde gördüğüm kadınların çoğu esmer veya buğday tenli. pembe veya sarı bir alt tona sahip çok açık renkli insanlar gördüm ama ciddi anlamda kireç gibi 'beyaz' bir insana rastlamadım tr sınırları içinde. öylesine casper bir beyazlık da sanırım sadece mezarlıkta vardır.

  ayrıca bu beyaz ten takıntısını burada öğrendim ilk kez. normalde her zaman esmerlikle övünülüyor sanıyordum ve kendi cildimi her şeye kızaran dandik bir cilt olarak görüyordum hatta. artık bu takıntı öyle manyakça bir hal almış ki, sitelerde cilt beyazlatma maskesi reklamları veriliyor, esmer bir kadın eşliğinde. insanlara sürekli kendini değiştirme, olmayanı elde etme empoze ediliyor. ne bu yetinmemek, ne bu doyumsuzluk ve memnuniyetsiz anlayamıyorum.

  bu arada açık buğdaymış, beyazmış, bunlar işin detayı ve profesyonelleşmiş hali. ten renginiz açıksa her türlü 'beyaz tenli' olarak isimlendiriliyorsunuz halk içinde.

  bayıcı bir klişe olacak ama, beyaz tenin ayrı bir güzelliği, kavruk tenin ayrı bir güzelliği var gerçekten. birindeki diğerinde olmuyor.

  25 haziran 2015 23:14 25 haziran 2015 23:15

  28. açık tenlilerin her fırsatta ne kadaaar da beyaz olduklarını belirtme ihtiyacından kaynaklanan algı.

  her açık tenli bunu yapıyor demiyorum, ancak basit bir istatistikle geldim. Google'da:

  "beyaz tenliyim" 57,300 sonuç,

  "esmer tenliyim" 11,900 sonuç,

  "buğday tenliyim" ise 25,400 getirdi.

  Yorum sizin.

  25 haziran 2015 21:52