yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

  1. kadın cinayetleri politiktir demiştik.

  kadın cinsiyle ilgili bir süredir sosyopolitik bir program yürütüldüğünü düşünüyor ve konuyla ilgili doneleri takip ediyorum, gerektiğinde bir komisyon kurulmasına yardımcı olmak için. (gbkz: kadınların toplum içindeki varlığını sistematik olarak taciz) ederek, kadın cinsine özel bir (gbkz: güvenlik zaafiyeti) yaratılmaya çalışılıyor. öyle tahmin ediyorum ki halka açık alanlarda darp, taciz, tecavüz ve sansasyon yaratan olaylardan etkilenip psikolojik olarak 'güvenlik' kaygısını ön plana çekerek (gbkz: bir erkeğin gölgesinde yaşamayı kabullenen kadın) sayısında epey artış var. pek çok kadının da kendi cinsini küçülten gayrı ahlaki yaşam tarzıyla alet olduğu bu projede ısrarla (gbkz: kadını metalaştıran ve birbiriyle rekabete sokan medya)nın da rolü büyük.

  son yıllarda yükselen kadın aleyhine işlenen suçların mahiyetine bakıyorum; bizzat tanıdığım, dedeleri kurtuluş savaşı'ndan cumhuriyeti'n kurulduğu dönemlere kadar kuvayı milliye kadrosunda aktif olarak görev alan köklü bir ailenin kızının intiharı var mesela. kız bir dönem sevgili olduğu, akp'nin kurulmasında aktif rol oynayan hayati yazıcı'nın öz yeğeni olduğunu sonradan öğrendiği şahıs tarafından senelerce ailesinin telefon ve internet hatlarından gizlice girilip elde edilen mahrem görüntülerle taciz ve tehdit edilmiş. defalarca hakkında somut belgelerle suç duyurusunda bulunulan şahıs bir şekilde aklanıp serbest bırakılmış. kız öldükten sonra bile medyaya 'uyuşturucu bağımlısı sevgilisiyle yaşadığı sorunlar yüzünden intihar ettiği' şeklinde servis edildi konu.

  anadolu'nun muhtelif bölgelerinde iletişim frekanslarının çoğalmasıyla, başkasıyla nişanlanıp evlense bile geçmiş telekomünikasyon kayıtlarıyla eski sevgilileri tarafından taciz edilen, üzerlerindeki aile baskısı artırılıp kuşatılan kız çocuklarıyla ilgili adli merciilere sayısız başvuru var mesela. büyük çoğunluğu yasal yollardan uğradığı zorbalığa dair sonuç alamayıp ya intihar ediyor, ya peker tarzı uçkur davalarının zanlısı mı, takipçisi mi olduğu belli olmayan mafyalara sığınıp, bu kez aleyhindeki donenin mafya eline geçmesine sebep olup, onlar tarafından baskı altına alınıyor. görmek isterseniz adamın bloğundan, sosyal medya hesaplarından kendisine ulaşmaya çalışan, ona minnet besleyen genç kız, takipçi sayısına bakın.

  üniversite mezunu olduğu halde liyakatsız siyasi hesaplarla yandaşa kapatılan kadrolarda iş bulamayan, kendi başına ayakta durmak, gelirini sağlamak isteyen bayanlara yönelik gazetelerdeki iş ilanlarına bakın. hemen hemen hepsi ofis ortamında rahat çalışma olanağı sunan yönetici asistanlığıyla ilgili ilanlar. bir sebepten ankara'da bulunduğum süre zarfında türkiye'nin her yerinden özellikle nedense ankara iline çekilen bu tip bayanların onlarcasının iş vaadiyle bölgeye çekilip, 'deneme süresi' boyunca bedava ayak işleri gördürülüp, istisnasız hepsinin işveren tarafından tacize uğradığına ve deneme süresinin sonunda işine son verilip yenisinin alındığına şahit oldum.

  hatırlarsanız doğu'da asker dağın başında terörist unsurlarla çarpışıp sehit olurken, emniyetten bir takım 'delikanlı' 'bıçkın' elemanların sahte isimlerle 'terörle mücadele' adına aşiretlere mensup ailelerin kızlarıyla 'gönül bağı kurma' faaliyetlerine dikkat çekmiştim.

  bu tip olaylara 'münferit' vaka gözüyle yaklaşmak içinizi rahatlatsa da, istisnasız hepsi 'yandaş' olan tacizci cinsinin ortak profiline dikkat kesildiğinizde bir (gbkz: toplum mühendisliği)nin varlığıyla ilgili şaşırtıcı sistematiği görebiliyorsunuz.

  ortada 'her nedense' kadın cinsinin psikolojik profilini değiştirmeyi gerektirecek bir dönüşüm operasyonu var ve tehdit oluşturan en büyük unsur konuyla ilgili kendi ayakları üzerinde durmak isteyen, güçlü 'kadın' profili. bu profili gerektiğinde marjinalize edilmiş rol modellerle, tacizlerle, mahrumiyetlerle yıpratıp, esareti güvenlik zaafiyetiyle bu kesimden gelen bir 'talep' haline getirmeye çalışan bir operasyon var.

  kadına karşı demeyelim de, 'savunmasız' olana gerektiğinde çok basit düzenlemelerle sağlanabilecek güvenlik tedbirlerinin sağlanmayışının altında 'amatörlük', 'bilinçsizlik', 'basiretsizlik' gibi yetersizliklerin çok ötesinde bir sistematik var. o yüzden, önceki hafta bir genç kıza (bkz: şule çet cinayeti) yönelik işlenmiş cinayet sadece ona yönelik değil, bu toplumda söz sahibi olmaya çalışan tüm kadınlara, evladını okutarak ona sosyal güvence sağlamaya çalışan tüm kız evlat sahiplerine yönelik işlenmiştir!

  bu pis tezgahı mümkün olduğunca görelim, açık edelim lütfen. bugün 'mini bile olmayan eteği' yüzünden belediye otobüsünde ahlaksızca aşağılanıp teşhir edilen, karakola çekilen, yarın belki sokakta saçı görünerek dolaşmaya cesaret ettiği için yüzüne kara çarşaflı bir hemcinsi tarafından kezzap atılacak kızlarımız için, her şey için daha geç olmadan...

  (link: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156450193634174&id=819084173 alıntı)

  16 temmuz 2018 18:18

  2. Uzun olmuş, özet diyenler için; 

  Önce tecavüz, taciz, cinayet (hayvan, çocuk, kadın...) haberleri artar. 

  Akşamları eve daha erken dönmeye başlarsın. 

  Sonra ters ilişkiye zorlanmış bir kadının işyerinin 20.katından atılarak öldürüldüğü haberi gelir. 

  Annen baban sevdiklerin “sen çalışma, boşver...” demeye başlar. 

  Başka bir cinsel saldırı haberi okursun. Yorumlarda “o da öyle giyinmeseymiş” ler doludur. 

  Daha usturuplu giyinmeye başlarsın. 

  Bir bakmışsın ki evden çıkamaz, bir işte çalışamaz, istediğin gibi giyinemez, istediğin gibi konuşamaz olmuşsun. evlenip çocuk büyütür olmuşsun başımızdakilerin istediği gibi. (Çocuk büyütmeyi eleştirmiyorum, “en az 3 çocuk” zihniyetini eleştiriyorum. 

  Kısaca bu tür haberlerin artma sebebi, toplum mühendisliğidir. Kadını 2. sınıf yapar; üstelik bizzat kadınlar 2.sınıf olmayı talep eder. (Pembe otobüs/metrobüs talebi gibi)

  21 temmuz 2018 10:35

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar