girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (136)
  • medya (2)

136. bu sene öğrenci evimizde nescafe gold gibi kahve olmadığı için geceleri beni ayakta tutan şey oldu. sade içemediğim için sütle karıştırarak hazırlamıştım. evdekilerin de hoşuna gitmişti :)

9 ağustos 19:58

135. Kahve çekirdeğinin tazeliğiyle doğru orantılı olsa da pişirme tekniği de baya başlı başına bir konu. Garantili yol olarak; ağır ateşte bakır cezvede pişirmek. Ya da (link: https://fooduristik.com/turk-kahvesi-makineleri-karsilastirmasi-en-iyiler/ Türk kahvesi makinelerinden) birini seçip köpüğü daha da garantilemek.

Bu Türk kahvesi makinelerinin cezve malzemesinin plastik ve aliminyumdan yapılması bence bir sorun. Elektirikli olanlarda çelk hazne bulmak mümkün.

8 ağustos 23:49

134. İçmesi çok eğlencelidir, yanında birileri olduğunda sohbeti falı neşe katar, tek başına ictiginde yanındaki lokum mutlu eder her şekilde mutlu son yani :)

O kadar çok seviyorum ki okula makinesini götürüp ders aralarında içme boyutuna getirmiştim :)

Burada gördüğüm pişirme tekniklernini eve gider gitmez yapacağım sınav sonrasında iyi geleceğini düşünüyorum :)

15 mayıs 11:47


133. Ülkenin en iyi şeflerinden (gizlinot: Belki de en iyisi) mehmet gürs, kahveyi ortalama 60 derece sıcak suyla pişirmeyi öneriyor, doğrusu buymuş. Ben denemedim ama paylaşayım dedim, şefin yalancısıyım.

14 mayıs 22:07

132. Benim için vazgeçilmez olandır. White chocolatemış latteymis bilmem ben bunun üstüne tanımam. Denediklerimi açıklayayım birazcık

1. Mehmet Efendi artık bozdu bazen sigara tadı geliyor sade içiyorum ama bu kadar acı olunmaz be artık düzeltin kahvelerinizi.

2. Osmanlı kıbrıs kahvesi bu kahve turuncu renkli gibi yani çok açık kahverengi hafif turuncu tadı kötü begenenler oldu evde ama benim damak tadıma uymadı.

3. Dibek kahvesi yumuşak içimi güzel kahvedir sade bile içseniz acı gelmez şekerli içenler bunu sade icebilir.

4. Aromalı Kahveler tarçınlı, kakuleli vb aromalı Kahveler benim kafamdaki Türk kahvesi tanımına uymuyor. Sevmedim

5. Kahve dünyası kahvesi eve almadım oraya gidince hep içerim. Güzel kahve, eve almayi düşünüyorum 3lu paketlerden 10 tl mi neydi en son.

14 mayıs 20:39

131. yarın sınavlarım bittikten sonra keyif kahvesi yapmayı bekliyorum, benim için türk kahvesi eşittir keyif ve huzurdur. özellikle yanında hafif bir tatlıyla tek başıma oturup içmeyi çok seviyorum.

14 mayıs 19:29

130. en güzel kumda yapılanıdır bana göre. o nasıl güzel bir tat öyle. sevmeyenlere kumda yapılanını tavsiye ediyorum, bayılacaksınız. 

14 mayıs 16:49 14 mayıs 18:30


129. benim zevkime göre en keyifli giden kahvedir. kızlar arasında sohbet muhabbet olsun diye fal falan da kapatılır, soğuması beklerken de masa dedikodudan alev alır. Ee tabiki fala inanmıyoruz ama falsızda kalmıyoruz. Ay şuan yine canım çekti 

14 mayıs 14:45

128. Dibek ya da menengiç kadar sevmesem de hafif olması, filtre kahve kadar sert olmaması nedeniyle tercih ediyorum zaman zaman. Yanında bir parça çikolata ya da lokum olmadan içemiyorum ama. Esas zevkli kısmı da o zaten. En güzel hali bakır cezvede ağır ağır pişen. Cezvede pişirirken bakmayı bırakıp başka işlerle ilgilenmeye hiç gelmez, hemen taşıverir. Tadını en çok beğendiğim kuru kahveci mehmet efendininki. Fakat bunda hiç fal bakılamıyor, telvesi az çıkıyor. :) çamur gibi değil, bu nedenle türk kahvesine pek alışık olmayanlar bu markayı daha çok sever bence.

14 mayıs 13:26

127. Sevgilim mutfakta yeni şeyler denemeyi sever, benden daha açık görüşlüdür. Şu videoyu bana gönderdi, ben “hımms ilginç” modunda izleyip kapattım gitti. Bir süredir kahveyi buradaki metoda göre yapıyor ve hayatımda ilk defa yüzümü ekşitmeden şekersiz türk kahvesi içebiliyorum. 

edit; gelen mesajlar için teşekkür ederim, linkte bir hata oluşmuş şu şekilde düzeltiyorum. (link: https://www.youtube.com/watch?v=9u2TlvMcI90 )

14 mayıs 10:21 14 mayıs 14:06