yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (1)

  1. hakkında sadece 2 girdinin olmasından utandım kendi adıma..

  bu ülkede cüzzam'ın önce ne olduğunun anlanmasını sağlamış, sonra bu hastalığın kökünü kazımış, kız çocukları okusun diye çabalarken terörist ilan edilmiş, kanser hastalığının son aşamasında ölümü beklerken evinin en mahrem yerleri hunharca didiklenmiş, ona çok ama çok ayıp edilmiş bilim insanı..

  17 ekim 2016 11:16

  2. bu kadar hem iyi karakterli olan hem de bu kadar başarılı,özverili olan bir kadının tek suçu türkiye'de olmasıydı.

  terörist olmakla suçladılar bile. gerçekten aklım almıyor.

  ne demişler. türkiye'de her başarının bir cezası vardır.

  17 ekim 2016 11:32

  3. çok iyi bir hekim olmasının yanı sıra cüzzam hastalığı konusunda büyük başarı göstererek türkiye'de adının bu hastalıkla birlikte anılmasına da sebep olan, akademik yaşamı sayamayacağımız kadar başarı ve ödüllerle dolu olan bilim insanı.ayrıca uluslararası lepra derneği'nin de üyesidir. aynı zamanda dermatopatoloji laboratuvarının, behçet hastalığı ve cinsel ilişkiyle bulaşan hastalıklar polikliniklerinin kurulmasında yer almıştır.

  şu hayatta yaptığı her şey bir yana sayesinde sayısız çocuğun okuma şansı elde etmesi ve ülkesi için yararlı bir birey haline gelme imkanı bulması bile onu özel kılmıştır.

  türkiye' de değil de başka bir ülkede olsaydı kıymeti daha çok bilinirdi diye düşünüyorum biz pek bilemedik sanki.

  17 ekim 2016 18:30


  4. İyi ki bu ülkenin güzel cumhuriyetinin aydınlık yüzü olmuş, iyi ki doğmuş dediğim güzel insan. Ne kadar ona aydınlık günler gösterilmese de...

  13 aralık 2016 08:51

  5. Bugün doğum günüdür. Bu muhteşem kadın Anadolu'yu karış karış gezip toplumdan dışlanan lepralı, halk arasında bilinen adı ile cüzzamlı hastaları tedavi etti, bölümler kurdu, dünya Sağlık örgütüne cüzzam konusunda danışmanlık yaptı, çağdaş yaşamı destekleme derneği ile binlerce çocuğun eğitim almasına meslek edinmesine ve kendi ayakları üzerinde durabilen bağımsız kadınlar olmasına vesile oldu.

  Minnet ve sevgi ile anıyoruz kendisini.

  Ayrıca (bkz: çydd)

  Eksicime not: vicdan diliyorum size. Zorunuza gidiyor biliyorum ama sizin isminizi torunlarınız dahi unuttuğunda bile Türkan Saylan gibi toplum için elini taşın altına koyan fedakar insanlar bir yerlerde anılıyor olacak.

  13 aralık 2016 16:22 13 aralık 2016 18:27

  6. Doğum gününde saygı ile andığımız çok değerli doktor ve eğitimci. Hepimizin hayatına dokunmuştur eminim. Bugün Türkan Saylan'ı en güzel şekilde anmak için "Anadolu'da Bir Kızım Var" bağış kampanyası tekrar gündeme gelmiş. Süslü Sözlük yazarlarının ne kadar duyarlı ve düşünceli olduklarını biliyorum. Minik de olsa çorbada tuzumuz olsun isteriz değil mi? "Eğitim" yazıp 4622'ye göndererek "Anadolu'da Bir Kızım Var" kampanyasına destek olabilirsiniz. SMS atarak bağış yapmak sadece faturalı hatlar için geçerli. Eğer faturalı hat sahibi değilseniz Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (bkz: çydd) (link: https://www.cydd.org.tr/online-bagis/ internet sitesi)nden de online bağış yapabilirsiniz.

  ilgili medya:
  1
  13 aralık 2016 16:51 13 aralık 2016 16:54

  7. hem kişiliği hem de mesleki başarısı ile çok harikulade bir hanımefendiydi.

  fakat bizim millet iyi, faydalı, akıllı insan sevmez. kadını hastayken kahrından öldürdüler.

  hayatının anlatıldığı bir dizi vardı kanal d'de vakti zamanında. zamanla günü değişti saati değişti neredeyse gece 12'ye attılar o diziyi sırf izlenmesin bitsin diye ki nitekim de öyle oldu.

  çok büyük bir insan çok kişinin hayatına unutulmayacak güzel dokunuşlar yaptı. hem bilimsel ve idealist varlığı hem de kız çocuklarının okuması için gösterdiği çaba çok mukaddes bir çaba.

  keşke daha da güzel günleri olabilseydi ama dediğim gibi din diye böğürüp milleti kandırmadığı için en son götten uydurma ergenekonla bitirdiler kadıncağızı ve halen arkasından kötü sözler söylemeye devam ediyorlar.

  deveye diken insana s.ken diye boşuna dememiş atalarımız.

  nur içinde yat güzel insan. hayatını çok güzel değerlere adadın. başkaları gibi içinde nefretle bomboş yaşamadın. iyi ki doğmuşsun.

  13 aralık 2016 17:26


  8. Okullarda hayatının anlatılması gereken büyük bir değer. Başarılarıyla, idealleriyle ve gördüğü kötü muameleyi herkes bilsin. Idol olsun isterim Böyle aydın bir kadının. Türkiyede yetişen nadir aydın bilimcilerden

  13 aralık 2016 18:52

  9. otadoğu'da kadın olarak doğma kara talihine sahip olup bir de başarılı işler yaptığı, modern genç kızlar yetiştirdiği/yetişmesine vesile olduğu için kadını 2. sınıf insan olarak gören kesim tarafından saçma sapan iftiralara maruz kalan bilim kadını.

  açtığın yol ışık olsun, ülkemdeki kızlar doğ, büyü, eş ol, anne ol, öl kaderinden kurtulsun. aynı kafadaki dangalaklar tarafından engellenmeye çalışılan tüm bilim kadınlarına, iş kadınlarına, başarılı kadınlara hayatın örnek olsun. cüzzamlılara yardım eli uzatan cesur kadın

  14 aralık 2016 19:22

  10. Bu topraklarda yetişmiş en değerli kişilerden biri. insan olmanın, faydalı ve kalıcı olmanın hakkını vermiş güçlü, cesur ve zeki kadın. Ne yazık ki bu ülkeye türkan saylan'ın binde biri kadar iyiliği dokunmamış kişiler onun hakkında olumsuz konuşma hakkını kendilerinde buluyorlar. İt ürür kervan yürür diye bir laf vardır, ne güzel anlatır bu durumu.

  18 mayıs 2017 16:01

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar