sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (5)
 • medya (0)

1. büyük bir çoğunluğunun sebebi (bkz: kadın cinayetleri) olan durum. diğer sebepleri iş kazaları, doğum, trafik kazaları vs şeklinde sıralanabilir.

kocaların işledikleri cinayetleri hemen her gün haberlerde görüyor ya da okuyoruz. hatta belki bunlara tanık da oluyoruz. bazılarımız (gizlinot: ben de dahil) (gbkz: kadın cinayetlerini durduracağız platformu) gibi kuruluşlara üye oluyor, durumu yenmeye çalışıyoruz. ama yetiyor mu? hayır. cinayetler sadece eğitim seviyesi düşük insanların başına gelmiyor...

ayrıca bu cinayetleri sadece eşler de işlemiyor. sevdiğim blog yazarlardan biri olan pippi haşmet'in yorumuyla (link: http://pippihasmet.blogspot.com.tr/2013/08/konca-kuris.html konca kuriş cinayeti)...

*ukteydi......

1 ekim 2014 13:26 1 ekim 2014 13:27

2. yazmayacağım diyorum da zor tutuyorum kendimi. geçende bi habere denk geldim. karısını öldüren adamın savunması.adam, her zamanki gibi dövdüm, bu kez öldü diyor ya. ya nasıl ya. ( allah....................) boşluğu allaha bıraktım.

bi ara bi milletvekili ve ne yazık ki kadın yandaşları. kadının sırtında ve omzunda şeytan var, bu sebeble o şeytanları öldürmek amaçlı, vurmalı kadına diyordu. yok dayak cennetten çıkma. e o zaman niye cennet hayalleri kuruyorsun. allah kadınlara karşı o kadar hassas ki cennetinde onlara nuri vermiyor. yazık bu kullarım dünyada çok çekti bari cennette rahat etsin. kadının biri tvde hocaya sorar. hocam kadın kocasını sevmiyorsa öbür dünyada da evli olmak zorunda mı. az önceki cümlemin açıklaması bu.

şeytanla ilgili bi hikaye paylaşayım. bi gün şeytanın her zamanki gibi canı sıkılır. ne yapsam derken bi köye uğrar. evin gelini inekten süt sağar. şeytan bi oyun edeyim der. ineğin yavrusun ipini biraz gevşetir. acıkan yavru debelenir ve kadının kovasını döker. kadın kızar. yavrunun kafasına odunla vurur. bunu gören inek kadını tekme atar öldürür. bu olayı gören kayınpeder ineğe kızar ineği öldürür. silah sesini duyan kadının kocası, kadını babası vurdu sanarak öldürür. bütn bıunlara dayanamayan koca intihar eder. şeytan ise şimdi ben ne yaptım der yeni eğlenceler arar. şeytan hikaye, sorumlu kendimiz.

1 ekim 2014 16:54

3. ''Eylül ayında 28 kadın öldürüldü. Kadınların yine en çok kocaları tarafından hayatı sonlandırıldı.

Eylül ayında kadınların %43’ü kocaları ya da eski kocaları, %21 tanıdığı biri, %11’i erkek arkadaşı, %11’i ise akrabaları tarafından öldürüldü. Öldürülen kadınların %14’ünün ise kim tarafından öldürüldüğü bilinmiyor.

Eylül ayında hazırladığımız verilere göre kadınlar en çok kendi hayatlarına dair karar almak istediğinde öldürülüyor. Geçtiğimiz ayın verilerine göre de yaklaşık olarak öldürülen her iki kadından birinin öldürülme sebebi kadının var olan bir hakkından faydalanmak istemesi.

Yine geçtiğimiz ayın verileriyle de birlikte değerlendirdiğimizde bu ay da %57’lik oranla en çok ateşli silah kullanılmış durumda. En çok kadın cinayetinin olduğu illerin başında ise İstanbul geliyor.

Yasa çıkması için daha ne olması gerekiyor?

Bu ay Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun takip ettiği 4 dava da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile sonuçlandı.

Hasret Kara’yı 43 yerinden tornavidayla yaralayan kocanın davası bu ay Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Hakim yaralamanın “basit yaralama olmadığına” bu nedenle de davanın Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmesi gerektiğine karar verdi.

Kadın katillerine caydırıcı cezanın yasalaşması için emsal teşkil edecek bir diğer karar da Yargıtay’ın Adana’da öldürülen Hülya Işık’ın katiline verilen müebbet hapis cezasını bozması ve cezayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çevirmesi oldu. Bu karar kadın cinayeti davaları için çok önemli bir emsal teşkil ediyor.''

kaynak: Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu

4 ekim 2014 20:53

4. Çoğumuzun aklına otomatik olarak, ilk önce cinayetleri getirir; yani eceliyle ölemeyen kadınlar kanıksanmış ve sıradanlaşmıştır ülkemizde.

5 ekim 2014 23:18

5. kadın ölümleri olarak değil "kadın cinayetleri" olarak anılması gerektiğini düşündüğüm olay.

zira türkiye'de 10 ayda 346 kadın; eşleri, babaları, sevgilileri, abileri, tecavüzcüleri gibi bir takım "erkekler" tarafından katledildi.

ölmeyeceğiz diyoruz, artık yeter diyoruz. biz yeter dedikçe azalmaya devam ediyoruz. (link: http://www.anitsayac.com/ şiddetten ölen kadınlar için dijital anıt) işlemeye, birileri en sevdiklerini şu dünyada aldığı nefesin bile israf sayılabileceği hasta psikopatlar tarafından yitirmeye devam ediyor.

ölüyoruz, yitiyoruz, katlediliyoruz sözlük..

5 kasım 2015 23:29