yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (2)

  1. semtine, şehrine göre kıyafet seçmektir. şortu, mini eteği, askılıları öyle her yerde giyememektir.

  evde ev işi yapması, çalışması, hizmet etmesi gerekli görülen taraftır.

  bekaretinizin bir tartışma meselesi, sizin değil karşı tarafın ya da ailenizin namus meselesi olmasıdır.

  ailenizin başka bir aileye verdiği mal olarak görülebilmektir. pazarlanabilir olmaktır.

  aslında çoğunlukla erkekler tarafından değil kadınlar tarafından yargılanmaktır.

  kendini geliştiren, kendi ekonomik özgürlüğünü kazanmaya çalışan biri iseniz "kadınlar çalışmasa işsizlik olmaz" şeklinde yorumlar duymaktır.

  çocuk yapacak iseniz çocuğun size bağımlı yaşadığı (emzirme gibi) dönemler dışında da o çocuğun tüm sorumluluklarının sadece ve sadece sizin üstünüze yıkılmasıdır. çocuğa kadın bakar.

  işinizde iyi olduğunuz için değil dizleriniz patron önünde aşındığı için yükselmiş muamelesi görmektir.

  etek boyunuza, dekolte varlığınıza, saçınızın görünmesine, kıyafetinizin darlığına göre hem orospu hem geri kafalı yorumlarına maruz kalma ihtimaline sahip olmaktır.

  neyi sevmeniz gerektiğinin küçüklükten kafanıza kazınmasıdır. neyle oynadığınızdan ne renk giydiğinize kadar.

  son olarak; cinsel içerikli entry girince boyuna eksilenmektir.

  ukte: (yazar: femme)

  10 eylül 2016 18:19

  2. sonuna kadar okuyun.

  http://www.haberaktuel.com/tecavuzcusu-serbest-kalinca-intihar-etti-haberi-301036.html

  18 eylül 2016 18:39

  3. Kadın olmak çok güzel ama türkiyeden o kadar emin değilim.

  27 ekim 2016 10:13


  4. olmasını dilediğim şekli:

  http://offtheroadonthetrack.com/munihte-kadin-olmak/

  27 ekim 2016 15:33

  5. Gelişmiş ülkelerde çöp kovası olmaktır. (gizlinot: evet onlar bizden daha çok değer veriyor, evet ) Kadına özgürlük, kadına hak , kadına saygı diye bas bas bağırıyoruz da nerde ? Şeriat gelsin kadınlar açık giyinmesin diyen bir toplumda bağırıyoruz. Bu kadar sese rağmen hâlâ sığ düşünceler olduğu için öldü münevver, özgecan ve daha birsürü kadın. Amerika'da çöp kovası olsak daha çok değer görürdük.

  Hışımla gelen Edit : Özgecan'ın canını yakan insanlar taciz etti Ayşegül'ü. Mini etek giyemezsin dedi. Kimse çıkıp sanane be şerefsiz demedi. Çünkü erkek çocukları sünnet olduğunda "düğün dernek " yaptı bu insanlar. Kız çocukları adet olunca utanmayı öğretti. Türkiye'de kadın olmak çicekken saksı muamelesi görmektir, insanken çöp muamelesi görmektir, fikirlerin varken köle ilan edilmektir, erkek varken elinin hamuruyla karışmamaktır, susmaktır. Düşünceleri öldürülmektir, gururu öldürülmektir, psikolojisi öldürülmektir, bedeni öldürülmektir. Ölmektir. Dahasını merak ediyorsanız , imkânınız varsa gidin annenizin elini öpün ona hayallerini sorun , nasıl yok edildiğini sorun. Türkiye'de her kadın yok olmaya mahkumdur. Düzeltmek yine kadının elindedir, tabi önce kadının kadını sevmesi lazım, ki bence en çok bu noktada takılıyoruZ. Kolay gelsin.

  5 ocak 2017 02:23 5 ocak 2017 02:36

  6. 16 yaşında babanız yaşındaki insanların göz tacizine uğramaktır. Dekolteye benim  de gözüm kayar ama dekolte senin çocuğun yaşındaki birindeyse o göz kaymayacak! Bazen keşke sadece kaysa diyorum ama bakmaya devam ediyorlar, eve midem bulanmış bir şekilde dönüyorum.

  24 eylül 2017 20:36 24 eylül 2017 23:18

  7. Türkiye de kadın olmak,sadece kadın olduğun için yargilanmaktir.Yalniz yaşıyorsun ve kadinsin diye gozetleyerek 2 kez evine hırsız girmeye çalışması,sadece başın açık diye insanların sana dışlayıcı ve garip bakmasi;elbise giydin diye evli çocuklu adamın karısı cocuklari yanında sana bakması;iş yerinde insandan sayılmak için erkeklerden çok fazla çaba sarf etmek;sen kadınsın diye calissan dahi tüm ev temizliği,yemek, çocuk senin sorumluluğun gibi davranilmasidir.

  26 temmuz 2018 09:35 23 temmuz 2020 12:55


  8. Doğar doğmaz hayatı zor modunda yaşamaya başlıyorsun zaten. Sen kızsın otur oturduğun yerde diyorlar mesela. Sen kızsın gülme, konuşma. Çünkü sen sadece hizmet için doğdun. Erkekler varsa sana laf düşmez. annesiyle ya da tek başına yaşayan kızın kapının önüne erkek ayakkabısı koyarak güvende hissetmesidir. Ya da gece geç saatte taksiye ya da otobüse binerken anneye o aracın plakasını atmaktır. Her adımında tedirginlik yaşamaktır. Milletin pis bakışlarına maruz kalmaktır. Sırf şort giydi diye minibüsün içinde tekmelenmektir. Öz akrabaları tarafından tecavüze uğradığında susturulmaktır. Mağdur olmasına rağmen mahkeme tarafından bile haksız bulunmaktır. Daha reşit olmadan yaşının iki üç katı insanlarla evlendirilmektir. Ağzınla kuş da tutsan yatan erkekten daha değerli görülmediğin bir ülkedir Türkiye.

  Ama sözde müslüman bir ülkeyiz. Cennet annelerin ayakları altındadır diyip kadınları yücelten islam dini. Evet işte onun mensuplarıyız.

  26 temmuz 2018 10:40

  9. Bir ev arkadaşı sitesindeki nakliye numarasını arayıp şahıs o an konum isteyince korkup araç bulundu diye yalan söyledim. Kısacası güvensizlik ve korku duygularını beraberinde getiren bir durum ve nefret ediyorum.

  23 temmuz 2019 16:34

  10. erkek hata yapar.kandırılır tahrik olur. ama ortamda erkler daha serikanlı diye geçinir. kadın piç erkeği tercih eder o yüzden herşeyi haketmiştir. aslında olay tamamen bu.

  24 ocak 2021 17:52