sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (278)
 • medya (1)

278. satıyorlar çünkü.

bir arkadaşımın parfümüne bayılmıştım. orijinal fiyatının 800 tl olduğunu ama bana 80 tl'ye satabileceğini söylemişti. tester ürünmüş. 4'te 3'ü dolu.

25 ekim 18:21 25 ekim 18:23

277. bir kozmetik mağazasında çalışan arkadaşım artık yıldıkları ve psikolojikmen kendilerini çok kötü hissettikleri için testerları kaldırdıklarını söyledi. Gelen müşterilerin %90'ı artık koklayıp, test edip internetten alıyormuş. Yazık tezgahtarlar da bir ümit eve para götürebilmek için canla başla peşinde koşuyor müşterilerin.

ben hak verdim ama tabi bu da doğru değil.

düzeltilmesi gereken kök sorunlara ulaşmak lazım.

bu da eğitim ile olacak ama artık eğitim önemli değil biliyorsunuz. para ve güçlü isen sen seçili bir insansın!

25 ekim 17:05

276. Ben geçen gün bunun bir üst versiyonunu yaşadım. Babamın eskiden kullandığı bir parfüm Türkiye’de var mı yok mu diye bakınıyordum, görevliye sordum çünkü tester’ını göremedim. Hani bayağı şu standın önünde duran kokladığımız şişe, ayrı bir tester değil yani. Görevli dedi ki “geldi ama herkese koklatmıyoruz. Seçili kişiler koklayabiliyor.” Beynim bir an error verdi yemin ederim ki ilk başta şaka yapıyor sandım güldüm de bayağı ciddiymiş. Tamam ucuz bir parfüm değil ama 2-3 binlik bir parfüm falan da değil yani. Kaldı ki olsa bile, ben o kadar para vereceğim şeyi koklamadan mı alacağım bu nasıl bir strateji arkadaş? Seçilmiş insan ne? Bana tester’ını verdi ya şimdi ben seçilmiş insan mı oldum. Bak yine bir gülme geldi Allah’ım neler yaşıyoruz ya. 

25 ekim 13:59


275. Sample ürün verilmemesini geçtim son bir haftadır girdiğim boyner ve sephora'larda parfüm testerlarını kaldırmışlar.

25 ekim 13:46

274. Özellikle boyner tarzı mağazaların testerlarının zebramo'da satıldığını düşünüyorum. Müşteriye verilmeyen ne kadar şey varsa (1.2 ml.lik serumlar, kremler, parfümler, maskaralar vs.) hepsi neredeyse orada satışta. Sanırım bu yüzden 'malesef tester kalmadı' deniliyor. Ha bir de mavibahçe nars'tan ne zaman bir şey alsam poşet vermesek çantanıza atsanız olmaz mı diyen de oldu. Poşet kalmadı diyen de. Şimdi poşetleri de mi saklıyorlar nedir anlamadım.

(bkz: Zeki Müren'de bizi görecek mi? )

25 ekim 13:02

273. Girdileri okudukça çalışanlara haksızlık yapıldığına emin oldum. Ben rossmannda çalıştım hiçte bahsedildigi gibi tester almıyorduk. Gelen testerleri kasa altına koyup müşterilerin poşetlerine atıyorduk. Arada satıştan kalkan parfümler oluyordu onları da mağaza müdürünün izniyle alıyorduk. Zaten parfüm ya yarılanmış ya da cok az kalmış oluyordu genellikle. Diğer mağazaları bilemeyeceğim ama rossmannda böyle bir durumla karşılaşmadım.

13 ekim 15:02

272. Gerçekten her fondoten ya da kapatıcı bakmaya gittiğimde sinirlenip standı dağıtasım geliyo bu konu yüzünden. Hepsini anlıyorum ama, kapatıcının fondotenin testerini nasıl koymazsınız. Tenimize uyup uymadığını bilmeden nasıl alabiliriz gerçekten? Mağaza yetkilisi olsam marka göndermiyo mu, ben açıp koyarım. Bu ürünlerde tester olmaması ürün satışını da etkiliyodur diye düşünüyorum.

13 ekim 06:09


271. Bir arkadasim zorlu beymende simdi adini hatirlayamadigim ama fiyati 800 lira olan bir maske almisti. Maskenin serisinden temizleme jelini de almaya niyetliydi, calisan siz gidip watsonsdan seyahat kabi alin ben size testerdan doldururum o size bir sure yeter diye akil vermisti ve dedigini de yaptı. Bu sample isleri calisanlarin inisiyatifinde, kime denk geleceginiz belli olmuyor malesef.

13 ekim 01:20

270. şu başlık bir tek benim mi aşırı dikkatimi çekiyor? öncelikle mağazalarda zaten tester ürün verilmez, tester ürün dediğimiz gidip mağazada denediğimiz ürünlerdir. verilen ürüne ise sample denir. sample demeye de gerek yok mis gibi türkçe karşılığı var; örnek. hadi örneği beğenmediniz diyelim deneme boy ürün de diyebiliriz pekala. sözlük yönetimi acil göreve! (gizlinot: gülücük)

tanım: yurtdışında mağazacalarda çokça yapılan ancak ülkemizde örneğine az rastlanan durum.

12 ekim 13:28 12 ekim 13:30

269. klasik satış zihtiyetinden kurtulamayan ve çalışanlarına bu konuda ciddi uyarılarda bulunmayan mağazaların yarattığı durumdur. ciddi rakamlar vererek bir ürün aldığımda dahi istediğim tester ürünü ellerinde olmadığı gerekçesiyle vermeyip, ihtiyacım olmadığı halde alakasız ürün veren çalışanlara çok denk geldim. anladık bir keresinde olmayabilir de her defasında mı şaşmaz!

12 ekim 12:48 12 ekim 12:49