yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (317)
  • medya (3)

  317. Tester ürün verilmiyor illa isteyeceksin hatta istemekle kalmayıp ayrıntısını da söyleyeceksin. daha geçen gün sephoradan alışveriş yaptım parfüm testerınız varsa verebilirmisniz dedim, hemen çantaya testerları koydu eve geldim baktım ki hepsi erkek parfümü bir kadın olarak alışveriş yapmışım en azından bir tanesini kadın parfümünden ver hem nerden biliyorsun bunları verebileceğim bir erkek yakınımın olduğunu. ne işime yarayacak bunlar benim.

  Kısaca tester vermezler, verdiklerinden de hayır gelmez çünkü başkalarından bize sıra gelmez.

  22 ağustos 08:32

  316. tüketici haklarının yerinde yeller estiği ülkemizde tester verilememesinin en önemli nedeni satış elemanlarına çok az para verilmesi bu sebeple de maaşla para kazanamayan satış elemanlarının bizim hakkımız olan tester- sample ürünlere el koymasına göz yumulması. Olan her zamanki gibi biz tüketiciye oluyor. Bir de şu var abd'de tester olayı sadece para harcayan müşteriye sunulan kıyak gibi değil. Satın almayı düşündüğünüz fakat çok pahalı ve ancak bir süre deneyimleyerek doğru karara ulaşabileceğiniz cilk kremi, fondöten gibi ürünlerin samplelarını hiç alışveriş etmeden de mac chanel vb her türlü markadan talep ediyorsunuz. küçük bir kap içinde size en az 2-3 kullanımlık ürün veriliyor doğru seçim yapabilmeniz için. ülkemizde biri acaba mac'e gidip böyle bir sample istese ne cevap alır?

  22 ağustos 07:30

  315. Hak olarak görüyorum ve vermeyen yerlerden yada denetmeyen yerlerden yüksek tutarlı alışveriş yapmıyorum. Geçen gün boyner’e gittim estee lauderin ürünlerini denemek istedim yokmuş. Peki dedim çıktım sephora’ya girdim ve kız baya ilgilendi, hatta buraya da yazdım. Şimdi aklımda o ürünleri almak var ve gidip sephora’dan alacağım. Satışta ilgi her zaman önemlidir ve tester/sample üründe bu ilginin devamıdır. Kendini zeki (!) zanneden firma çalışanları o ürünler kendilerine ayırsalarda sonunda zarar ederler. Çünkü birçoğu prim sistemiyle çalışmakta ve daha fazla satabilecekken satamıyorlar. Sözüm gratis,watsons gibi küçük yerlere değil, yanlış anlaşılmasın. Sözüm boyner,sephora gibi yerlere. 

  Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum, modacruz gibi uygulamalarda sample ürünleri satanlara sıkça rastlıyorum.  Bu ürünler satılmasa oraya koymazlar. Öncelikle tüketici olarak bizler bilinçlenmeli ve o ürünleri almamalıyız. Ben mesela bir satış yaptığımda (gizlinot: genelde) elimdeki sample ürünlerden yada küçük bir oje/takı ekliyorum. 5 tllik ürün bile satsam bunu yapıyorum. Ama bunu yapmadan önce dolabına bakıyorum eğer sample satıyorsa asla vermiyorum. Ki böyle üçkağıtçılara (evet benim gözümde öyleler) indirim bile yapmıyorum. Ayrıca annem farmasi satışı yapıyor. Onu satarken bile yüksek miktarda alışveriş yapan müşterilere hediye, sample vs veriyoruz. Biz esnaf değilken bile bunu yapıyorsak kurumsalların çok daha fazla dikkat edip o samplelar nereye gidiyor araştırmaları gerekli. (gizlinot: gizli müşteri sistemiyle takip edilebilir)

  21 ağustos 22:51

  314. testerları onların olsun, bize firmaların bizim denememiz için gönderdiği sample, yani örnek ürünlerden verecekler olacak bitecek. ürün satışı yapmanın yolu budur çünkü. elin ülkesindeki insanlar hayrına sen tek parça da olsa bir şey aldığında çıkarıp vermiyor hemen buyurun bunu da deneyin diye insanlara. hatta bir şey alman bile şart değil. yeter ki müşterinin aklına düşür bir şekilde. ama bizim gibi ülkelerde çalışan personelin birçoğunun eğitimsiz ve bilgisiz olması neticesinde bizler de nasibimizi bu şekilde alıyoruz tabii. kusura bakma ama, böyle insanlarla çalışırsan elindeki örnek ürünü müşteri yerine, ya gidip kaynımgillerin halasının kızına kadar tüm sülalesine hayır yaparcasına dağıtır ya da gider ikinci el satış sitelerinde fahiş fiyattan satar. kısa günün karı gibi haksız yoldan kazanç elde eder. ne olursa olsun olan bize olmuyor valla, sonuçta ben müşteriyim neresi kafama yatarsa gider oradan alırım. ama sonra firmalar bir ürün satacağım diye, bir ürün alana yanında şunu da vereyim, bunu da ekleyeyim sepete diye günde kırk kere mesaj göndermeyi iyi biliyor. hani şu firmaların istersen iptal edip kurtulabilirsin sms almaktan dediği hukuken yasal olmayan mesajlardan söz ediyorum.

  bir de saygıdeğer moderasyon ekibi, bin kere yazdık ettik, çok rica edeceğim şu başlığı sample ürün olarak değiştirin be bir zahmet. insanlar denemek için mağazaya konmuş, kullanılmış şeyi ne yapsın. bizim talep ettiğimiz şey başka, o başka.

  21 ağustos 22:30

  313. Annem avondan alışveriş yapmış 1 tane fondöten sample ı göndermişler. Gerçekten çok cömertler(!) Bu ürünler bizim içinse neden verilmiyor?

  Edit: neyi bu kadar eksilediniz? Hakkımızı istemek suç mu ne kadar tuhafsınız. İllaki pahalı yerlerden mi alışveriş yapmamız gerekiyor sample istemek için.

  21 ağustos 22:01 21 ağustos 22:20

  312. Arkadaşlarımız çok güzel ifade etmişler örnekleriyle. Kuru şampuan aldım trendyol üzerinden, trendkozmo isimli bir satıcı gönderdi. Bir de ne göreyim murad ın sample ları. O kadar alışkın değiliz ki şaşkınım.. teşekkür ediyorum

  Edit: bu başlığı eksileyenlerin tester, sample  saklayan çalışanlar olduğunu düşünmeye başlayacağım, yoksa nedir yani anlamıyorum.

  21 ağustos 20:33 21 ağustos 22:50

  311. Vialand Missha'da geçen gün yaptığım alışverişte 10 taneden fazla tester verdiler hem cilt bakım ürünü, hem de fondöten. Verdikleri fondöteni o kadar beğendim ki indirimin son günü gidip aldım. eğer tester verilmeseydi aklıma gelmezdi bu fondöteni almak. firmaların yöneticileri bu konuyu öncelikli hale getirseler, küçücük testerları hiç bir müşteri istemek zorunda kalmadan alıp ürünleri deneyebilir.

  21 ağustos 17:06 21 ağustos 17:07

  310. türkiye’de bu konuda ciddili bir sıkıntı var. uzun uzun yazmayacağım ama kore’de eğitimim nedeniyle 6 ay yaşadım ve en ufak şey alsam bile yanında tester veriliyordu.

  cushion alışverişimde verilen hediye ve tester ürünler:

  mist

  ruj paleti

  temizleme jeli

  birkaç şişe emülsiyon

  krem

  losyonlar

  yedek cushion

  ve hatırlamadığım birkaç şey daha.

  laneige’den yaptığım ruj alışverişimde de bir deneme seti hediye edildi ve aynı zamanda yanında 4 tüp emülsiyon vardı. bazılarını kullanıp çok beğendim ve gidip ayrıyetten kendi paramla satın aldım. ayrıca ne zaman etude house ve innisfree gibi markalardan kağıt maskesi alsam da yanında türlü tester hediye ediyorlardı. tester’ın ürün satışında cidden etkili olduğunu düşünüyorum. umarım daha çok önem verilir buna ülkemizde.

  21 ağustos 04:29 21 ağustos 04:29

  309. Sephora dan her ay bin- bin beşyüz TL arası alışveriş yaparım. Ben mecbur muyum dilenci gibi tester verir misiniz demeye. Kaldı ki verdikleri ürünler de hep erkek ürünleri. Elimizde kalmamış bilmem ne demeler, bir de o yüz ifadeleri. Fişe işliyorlar ama tester ürün diye. Tüm yöneticilerde suç. Ben milyon da kazansam yüzümde test etmediğim ürünü alamam elimde kolumda denemekle. Bunun da tek yolu şikayet etmek burada dahil her platformda. Bu yerlerde çalışan arkadaşım da var. Testerları çalıyorlar bunun gerçeği bu. İster çirkeflik deyin, ister hak aramak artık her yerde sesli dile getirip tester istiyor, olmadığında şikayet ediyorum. Bırakın alışveriş sonrasını Standda dahi tester yoksa bu çok büyük Bi problemdir.

  20 ağustos 23:06

  308. 2010-2015 yılları arasında çok yakın bir arkadaşımın ailesi ufak bi kozmetik dukkanı açmıştı. belirli markaların stantlarını (loreal-maybelline vs) aldıklarında gelen temsilciler kendilerine bolca tester veriyormuş zaten. olan şey şu, tester olarak verilen urunler -çalınmazsa-magaza çalışanları ya da sahipleri tarafından alınıyor, eşe - dosta dagıtılıyor ya da direkt o urunu satıyorlar... hatta bilmem kaç urun sattıktan sonra yeniden tester hakları var, yani ellerinde aşırı bol tester oluyor. bu yuzden ben de artık gittigim yerlerde 'marka tester göndermiyor - testerlar bitti' diyenleri duydugumda hemen magazadan çıkıyorum ve oradan bir daha alışveriş yapmıyorum. arka planda neler oldugunu biliyorum çunku..

  20 ağustos 18:44