girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (278)
  • medya (1)

278. Girdileri okudukça çalışanlara haksızlık yapıldığına emin oldum. Ben rossmannda çalıştım hiçte bahsedildigi gibi tester almıyorduk. Gelen testerleri kasa altına koyup müşterilerin poşetlerine atıyorduk. Arada satıştan kalkan parfümler oluyordu onları da mağaza müdürünün izniyle alıyorduk. Zaten parfüm ya yarılanmış ya da cok az kalmış oluyordu genellikle. Diğer mağazaları bilemeyeceğim ama rossmannda böyle bir durumla karşılaşmadım.

13 ekim 15:02

277. Gerçekten her fondoten ya da kapatıcı bakmaya gittiğimde sinirlenip standı dağıtasım geliyo bu konu yüzünden. Hepsini anlıyorum ama, kapatıcının fondotenin testerini nasıl koymazsınız. Tenimize uyup uymadığını bilmeden nasıl alabiliriz gerçekten? Mağaza yetkilisi olsam marka göndermiyo mu, ben açıp koyarım. Bu ürünlerde tester olmaması ürün satışını da etkiliyodur diye düşünüyorum.

13 ekim 06:09

276. Bir arkadasim zorlu beymende simdi adini hatirlayamadigim ama fiyati 800 lira olan bir maske almisti. Maskenin serisinden temizleme jelini de almaya niyetliydi, calisan siz gidip watsonsdan seyahat kabi alin ben size testerdan doldururum o size bir sure yeter diye akil vermisti ve dedigini de yaptı. Bu sample isleri calisanlarin inisiyatifinde, kime denk geleceginiz belli olmuyor malesef.

13 ekim 01:20


275. şu başlık bir tek benim mi aşırı dikkatimi çekiyor? öncelikle mağazalarda zaten tester ürün verilmez, tester ürün dediğimiz gidip mağazada denediğimiz ürünlerdir. verilen ürüne ise sample denir. sample demeye de gerek yok mis gibi türkçe karşılığı var; örnek. hadi örneği beğenmediniz diyelim deneme boy ürün de diyebiliriz pekala. sözlük yönetimi acil göreve! (gizlinot: gülücük)

tanım: yurtdışında mağazacalarda çokça yapılan ancak ülkemizde örneğine az rastlanan durum.

12 ekim 13:28 12 ekim 13:30

274. klasik satış zihtiyetinden kurtulamayan ve çalışanlarına bu konuda ciddi uyarılarda bulunmayan mağazaların yarattığı durumdur. ciddi rakamlar vererek bir ürün aldığımda dahi istediğim tester ürünü ellerinde olmadığı gerekçesiyle vermeyip, ihtiyacım olmadığı halde alakasız ürün veren çalışanlara çok denk geldim. anladık bir keresinde olmayabilir de her defasında mı şaşmaz!

12 ekim 12:48 12 ekim 12:49

273. süslüler, Sehora'dan yaptığım her alışverişte mailimeufak bir anket geliyor. İşte çalışanlarımızdan memnun kaldınız mı, aradığınız ürünü stokta bulabildiniz mi vs. diye. o ankette tester konusunda da memnun kalıp kalmadığımı soruyor. her seferinde hayıra basıyorum.

12 ekim 11:23

272. Tum kozmetik mağazalarının vermesi lazim eğer ki alışveriş yaptıysak jest olarak. Calisanlarin biz istemeden posete atması lazim. Çünkü ben isteyemiyorum o da var. Çalışanlar kendilerine aliyor eminim. Ancak isteyince de sanki müşteriye suçlu muamelesi yapıyorlar. Nereye şikayet etmek gerekirse edilmeli bu durum. Hem ceplerine atıyorlar hem müşteriye hakkini vermiyorlar. Tamamen çalışanla ilgili olduğunu düşünüyorum. Bizim kültürümüz malesef boyle. İnsanlar boyle . Nazik düşünceli dürüst insan bulmak zor. Tester vermeyenler ve müşteriyi istemek zorunda bırakıp istediği halde de vermeyenler tamamen kişilik sorunlarıyla ilgili. Dediğim gibi şikayet etmek lazim. Bir de bu yüzsüzlük değil tüketicinin hakki. Tr de tester kültürü yok anladığımız üzere. Nereye şikayet edilecekse edelim çünkü iki yüzlülüğe katlanamıyorum. Hem çalışanlar deliriyor tester diye hem de müşteri istemek zorunda kalınca ezikliyor yok ya :D

12 ekim 10:17 12 ekim 19:06


271. benim testerla lüks ürün kullanımını sürdüren arkadaşlarım var ya.isteyin süslüler,vermeyene de şirinlik yapın,ben de yüzsüzlüğe vurup isteyeceğim artık yeter yahu.

12 ekim 10:16

270. Kiehls resmen TC kimlik no ya kadar istiyor ilginç bir sistemleri var. Rosa arctica kremi onermislerdi ve tester istemiştim. İyiki istemiştim krem yüzümde resmen çıban büyüklüğünde sivilceler çıkartıp yüzümü kıpkırmızı yaptı. Debenhams tester konusunda comertti, alışveriş yaptıktan sonra mutlaka verirlerdi. Ancak geçen gün sephoradan alisveris yaptığımda 2 adet Dr. Jart krem verildi. Hem de talep etmeden. Çok şaşırdım zaten merak ettiğim bir üründü. Başka bir sephorada ise fondöten önerip uygulama yapmak istediklerini söylediler ancak tester vermediler. Ben de böyle bir ürünü en azından 1kez de kendim evde denemeden almak istemediğini söyledim. Biraz kızıyorlar böyle söyleyince ama yapacak bir şey yok. Asla yıkanmayan fırçayla yüzüme uygulama yaptıramam. Yani biz almayı reddedersek, çözüm yolu bulmak için etkili olabilir diye düşünüyorum.

12 ekim 10:06

269. Çok normal olandır. 2. El satış uygulamalarında 5'li 10'lu paketler halinde satıyorlar, bize mi vereceklerdi bedavadan:/

12 ekim 09:56