yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. kuaförlerin ortak noktası. zaten şu hayatta 1-kuaförlere 2-terzilere güven olmaz süslüler

  19 kasım 2014 22:22

  2. Her zaman patlicanim ustune yogurt dokmus rengini yakalamak icin cabalarlar.. Halbuki musterilerilerini gercekten dinleseler sevip saysalar neyin dogru oldugunu o zaman bulurlar.

  20 kasım 2014 01:30

  3. Ankara'daki kuaförümle inanılmaz bir uyumumuz vardı. Asla bana yakışmayacak bir şey yapmadı. Üstelik bazen çok ısrar Etsem de. Sürekli sen burdan mutsuz ayrılırsan ben müşteri kaybederim, itibar kaybederim. Yapamam derdi. Gel gör ki artık ona gitme şansım olmadığından sık sık bu duruma düşüyorum, geçen biri sana sarı çok yakışır gel boyayalım dedi. Ben de ben bi kere saçlarımı açtırdım asla bir daha öyle bir hata yapmam, saçlarımı yaktılar diyince de, aaa onlar işi bilmiyormuş, ben asla yakmadan açarım bu saçı dedi bir de. Arkadaşım istemiyorum, niye ısrar ediyorsunki, sarı sevmem bir kere ayrıca saçımda koyu kestane Boya var daha sen onu farkedememişsin bir de bana açalım diyorsun, diyemedim tabiki nazikçe teşekkür ettim sadece.

  20 kasım 2014 01:38 20 kasım 2014 01:40


  4. Doğru bir önermedir. Çoğu beceriksizdir, müşterilerle seviyesiz ve cıvık bir ilişki kurarlar, her gelen gidenin arkasından dedikodusunu yaparlar, tek düşündükleri paradır, müşteriye tarihi geçmiş ürün satmakta bile sakınca görmezler, kendilerini bir şey zannederler ve yaptıkları en berbat saçları bile çok güzel yaptıklarını iddia ederek kakalamaya çalışırlar. Ama, işte, mesleğinde bir numara olan, insaniyet anlamında da bir numara olan örnekleri vardır. Şanslıysanız ömrünüzün bir yerinde hayatınızın kuaförünü bulabilirsiniz. Kötü örneklerin çokluğuna baktıkça canım kuaförümü alıp pamuklara sarıp saklayasım geliyor.Onu bulana kadar kimlerin eline düştüğümü düşününce... Gerçek bir beyefendi, gerçek bir sanatçıdır kendisi. Yaşı var biraz ama umarım uzun yıllar daha saçlarımı ve kızımın saçlarını sadece onun ellerine teslim etme şansım olur.

  20 kasım 2014 02:02

  5. hep böylelerine denk geldiğim için artık kuaföre uğramıyorum.

  bir sürü mahalle kuaförüde denedim, pahalı kuaförde ama yok yani iyi bir kuaför bulamadım.

  ağdamıda kendim yapıyorum, kaşlarımıda ben toparlıyorum, manikürümüde ben yapıyorum, saçımıda ben boyuyorum.

  bir tek kesimi beceremiyorum ki onuda senede bir yaptırdığım için iyi bir kuaför arıyorum ama yok :/

  20 kasım 2014 02:42

  6. böyle bir şey sezerseniz bence hemen terkedin o kuaförü. iş yerimin yakınında sıkışınca sadece fön için gittiğim bir kuaför var. bana öyle şeyler söylüyor ki devamlı halimden memnun olmamamı sağlamaya çalışıyor.

  mesela saçlarımın uçları incedir. ne kadar kesilirse kesilsin iki hafta sonra incelir. yapısı öyle. ama bizimki abartıyor : saçlarının uçları mahvolmuş hep yakmışsın! düzleştirici falan yapmam halbuki .hiç de yanık falan değil. sürekli bakım yaparım. yanık saç görmesek inanacaz.

  sonra önüme 150 liralık bir serum koyuyor. "bu saf argan yağını kullanmazsan saçın gider ben sana söyleyim" kokusuna bakıyorum keskin bir parfüm. "bu saf argan yağı değil parfüm kokuyor" diyorum. "gerçek argan yağı kokusu o "diyor. yersen...

  sonra esas kuaförüme gidiyorum. "saçlarım çok mu kötü? uçları yanık duruyorsa keselim" diyorum. "hayatta kesmem, sen uzatmak istiyorsun sonra pişman olacaksın. uçları gayet sağlıklı" diyor.

  "brezilya fönü mü yapsak acaba?" diyorum. "bırak o işleri, dümdüz zaten. saçlarını uzattığını unutma" diyor.

  sonra kendi sattığı ürünleri inceliyorum. "bunlar saç uzamasını hızlandırır mı gerçekten acaba?" diye soruyorum. bana " çok istiyorsan al fena değil ama o kadar da mucize yaratmaz bu ürünler. sen uçlarına doğal yağları sür yeter. diğer şeyler hep para tuzağı." diyor.

  sonuç olarak bu kuaföre gideli saçlarım çok işlem görmediğinden sağlıklı uzamaya başladı. diğer kuaförlerle hem saçımıza olan oluyor hem de boştan yere saçma işlemlere para saçmış oluyoruz.

  20 kasım 2014 16:03 30 kasım 2014 03:34

  7. bana kendi kendime yetebilmeyi öğretmişlerdir. saçımı kesmek de dahil olmak üzere her işimi kendim görüyorum, kafam rahat. bu aşamaya gelene kadar az acı çekmedim tabi o kuaför koltuklarında.

  20 kasım 2014 19:42


  8. 40 yaşındayım kafam 3 kez kuaför ve boya ikilisinin eline düştü ilki mükemmel iki ve üçüncüsü maddi kayıp olarak sonuçlandı. Yıllardır simsiyahım ve hep öyle kalacağım sanırım. Oldu da yanılıp yıkılıp yine gittim" önce boya sonra para "söylemi ile başlayacağım işe.

  21 kasım 2014 12:31

  9. birazcık alışınca anında fiyatlara zam gelir.

  21 kasım 2014 14:11

  10. evet birazcık alışınca zam gelir, ben bir de müşteri alışınca kullandıkları malzemeyi değiştirdiklerini düşünüyorum. mesela bir kuaförde ilk defa saçımı boyattığım zamanla daha sonraki zamanlar arasında boyanın akma zamanı açısından bariz fark oluyor. milyon kere kuaför değiştirdim, hepsinde de yaşadım bu durumu...

  22 kasım 2014 01:08 23 kasım 2014 14:11