yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (0)

  23. insanı hastayken daha da hasta ediyorlar. bir tanesi bir tanı koyup tedavi etmeye tenezzül etmezken tedavi edebilecek doktor bambaşka bir tanı koyuyor ve sıkıntım daha da kötü hale geliyor. devlette randevu bulmak imkansız zaten bu işkenceyi özelde çektiriyorlar, durduk yere ilaçlar dahil 300 liradan fazla para döktüm bunun için ama elim boş gözlerim yaşlı dönüyorum her defasında.

  iki fıs sıvı azot sıkacan ya, kullanacağın makinenin ikinci elini satıyorlar internette. ne kadar zor olabilir ki?

  23 nisan 01:26

  22. bu yaz anlımdaki sivilce artışı için ve burnumdaki çilek görüntüsünden dolayı cildiye doktoruna gittim. doktorla aramda geçen diyologu aynen aktarıyorum.

  ben: yüzümde pek fazla sivilce çıkmazdı ama iki aydır bu şekilde kapalı sivilceler çıkıyor ve burnumdaki siyah noktamsı şeyleri bir türlü geçirmiyorum.

  doktor: senin yüzünde pek bir şey yok, aynaya bakıyor musun sen ?

  ben: evet tabii ki bakıyorum

  doktor: aynaya bakmakta bir hastalıktır çok fazla bakma

  aynen bunları dedi ve bana bir tane krem yazdı yolladı. krem de hiçbir işe yaramadı zaten. boşu boşuna gitmiş oldum. ha bir de istemediğim halde güneş kremilerinin yazılı olduğu bir tanıtım kağıdı verip bu kremi (gizlinot: solante pigmenta) al kullan demişti. keşke önce sivilcelere odaklansaydık doktorum.

  24 ekim 2019 23:41 24 ekim 2019 23:54

  21. bazen bazılarından daha çok şey bildiğimi düşünüyorum. kendilerini pek geliştirmiyor bazıları. mc donalds menüsü gibi reçete yazıyorlar. bakın bazıları diye özellikle belirttim üzerime abanmayın.

  18 nisan 2019 11:50


  20. başlığına denk geldiğime içimi dökmek adına sevindiğim hadise. cildimdeki sorunlardan ötürü devlet hastanesinin cildiye bölümüne gittim ben de geçenlerde. girdim doktor hanımın yanına, derdimi anlattım kendisi de görüyordu zaten; sivilceler, izleri, lekeler vs bunlara ilgisizliği bir nebze okey. (gizlinot: okey olamaz da hadi okey diyelim) asıl gelme sebebim bunlar değildi zaten, bunlardan da dertliydim ama asıl sorun yüzümde bir bölgede bir süredir renk açılması olmasıydı, bu size de bir sorunun işareti gibi görünmüyor mu? bana öyle göründüğü için bastıra bastıra bunu belirttim ve beni dinlediğinden bile emin değilim. ne bir test, ne yaklaşıp bir muayene herhangi bir ilgi belirtisi göstermeden sırf yazmış olmak için reçeteye bir krem yazdı. asıl sinir bozucu durum burada başlıyor, muhtemelen anlaşmalı olduğu bir markanın broşürümsü bir şeyini alıp üzerinden 3-5 tane ürün işaretledi, bunları almanız lazım dedi, broşüre reçete havası katmak, sanki tıbbi bir ilaç veriyormuş algısı yaratmak için üzerine kaşesini vurdu ve bu kadar olduğunu söyledi. reçeteye yazdığı krem dahil hiçbirini almadım ve almayacağım tabii.

  edit: bir de yüzümde baya belirgin kılcal damarlar var, bunları da söyledim nedenini ve çözümünü sormak istediğimde daha lafım bitmeden ''güzellik merkezlerine bir danışın'' cevabını aldım. sorsan bu meslek için kaç yıl emek verdim ben der.

  18 nisan 2019 00:34 18 nisan 2019 01:01

  19. elbette iyi ve çok ilgili olanları da vardır, ama bana ilgisizleri denk geldi. bir ara bacağımda çok garip ve büyük kırmızımsı bir leke oluşmuştu. doktor yakından bile bakmadan, o bir ben türü ve lazersiz geçmez dedi. o kadar kötü hissettim ki. bir süre daha beklemeye karar verdim ve leke iyileşmeye başladı 1 ay sonra tamamen geçti. ciltteki sorunu incelemeden uzaktan bakarak neden teşhiş koyulur merak ediyorum. keşke işlerini düzgün yapsa bazı kişiler.

  17 nisan 2019 20:57

  18. Cildiye doktorlarına görünen çoğu arkadaşımın citti cilt problemlerinin ciddiye alınmadığına o kadar şahit oldum ki nispeten küçük problemlerim olduğunda cildiyeye gitmiyorum, çekiniyorum.

  17 nisan 2019 20:35

  17. Ergenliğimden beri saç dökülmesi problemim var, özeline, devletine, profesörüne, doçentine gitmediğim doktor kalmadı. Hepsi de çinko demir kullan düşmüştür deyip gönderiyor. Ki ben düzenli kullanıyorum zaten. Geçen özele gittim diyor ki hormon testi yaptır. Ee sen yaptırt? Ne diyim kendi kendime kan mı vereyim? Sıfır çözüm ya bu konuda çok dertliyim. Yazıklar olsun onlara. Çinko değerimi ölçmeden çinko verenler var ya kafasına göre.

  Cildim kuru diye gittim çok su iç diyor :D haydi ya valla mı? Dedim günde 3 litre içiyorum zaten o zaman az banyo yap diyor üstad.

  Bıktım gerçekten.

  17 nisan 2019 15:31 17 nisan 2019 15:34


  16. yakın zamana kadar herhangi bir cilt rahatsızlığımı tedavi edebilen bir cilt doktoruyla karşılaşmadım. daha da kötüleştiren, yanlış tedavi sonucu onun yüzünden ayağıma basamadığım doktor oldu, birçoğu zaten değil suratınıza bakmayı, sorununuzun ne olduğuna bile doğru düzgün bakmıyor. şu an devlet hastanesinde bir doktora gidiyorum ve memnunum garip bir şekilde, özel doktorlar dahil beni dinleyen ve benimle iletişim kuran bir dermatologla ilk kez karşılaştım.

  17 nisan 2019 15:04

  15. sanki hepsi ezbere veriyorlarmış gibi o ilaçları. ergenliğimden bu yana sivilce sorunum oldu, çok sivilcem yok ama yüzümde mutlaka aktif sivilceler ve izleri olur. kaç kez cildiye doktoruna gittim, her seferinde aynı ilaçları verdiler. sivilce izlerinden, kızarıklıklardan rahatsız olduğumu belirtmeme rağmen bunların hiçbirini giderecek tedavi yöntemi önermedi kimse. sadece aktif sivilceleri kurutup gideren o meşhur ilaçları yazıp yolladılar. artık kızarıklıklarla yaşamaya alıştım.

  17 nisan 2019 14:53

  14. Süslüler cildiyeci bir ablayla yaşadığım anımı burada anlattım mı hatırlamıyorum ama neyse bacaklarıma ağda yaptıktan sonra diz üstü kısmında ufak tefek sivilceler çıktığı için gitmiştim gitmez olaydım doktora şikayetimi belirttim şaka gibi ama bana dedi ki ağda yapma (gizlinot: Sakinim sakinim sakinim)

  Ben de "e yazın şort giyiyorum" dedim "e giyme sen de o zaman" dedi. Süslüler 0 şaka valla kadın ciddiydi hatırladıkça deliriyorum. 

  17 nisan 2019 14:01