girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

1. Ortalık yangın yeriyken su tutmayımı yoksa kaçmayımı düşünürdüm sorusuna cevap aslında bu.

Ben sanırım yangın varken kaçmayı her ne kadar istesemde, geride kalanlarıda bırakmak istemeyen biriyim. Belki düşünce olarak başka bir ülkedeki insanlarla daha iyi anlaşacağım. Beni daha iyi anlayacaklar, hak verecekler. Fakat şu da bir gerçek ki burada yaşayan yüzde ellilik bir kesimde benle aynı duyguları, hemde aynı toprağı paylaşıyor. Aynı insana "ata" diyoruz. Acılarımız hep aynı.

Oldu ki imkanım oldu gittim... Atatürk kadar yürekli olamadım gittim... Geride kalanların mücadelesini uzaktan izlemek şu anda çektiğim acıdan daha beter acıtacak yüreğimi. Ateş halinde yanan bir ülkede varsın yansın demek, kurtuluş savaşını gerçekleştiren bir millete ihanet olur kanaatindeyim. Ben hiç bir zaman yurt dışının balını kaymağını yiyip, türkiyeye gelip vatan güzellesimi yapan, savaş zamanıda ortadan sıvışanlardan olamam.

Gitmekle bitse gönül bağı, bitmiyor ki.

Ukte: (yazar: martellkizi)

26 haziran 18:02 26 haziran 18:05

2. Koşul şartlar uygun olup gerçekten kendimi garantiye aldığıma inanırsam giderim. Olmayanı zorlamayan olmayacak şey için de kendini yırtıp dövünen biri hiçbi zaman olmadım. Ama mevcut durumu da kabullenemem çünkü biliyorum daha iyi bir dünya daha insani koşullar var bu mümkün ve bunu hak ediyorum herkes hak ediyor. Üniversite seçimim puanıma göreydi ben istanbulda yaşamayı seçmedim, ama birkaç seneye ankara veya izmire gidip turist olarak yine gelirim. Aynı şey türkiye için de öyle vaktimin çoğunu daha huzurlu hissettiğim yerde geçirip mert alaş misali gezmeye görmeye hasret gidermeye gelmek isterim. Bir de şu var galiba kabullenmek, bizim toplumuzun yapısı bu değişmicek bunu kabullendim. Özetle imkanım oluesa gayet de yapabilceğim şey hatta ara ara küfrederim kendime tıp zaten zor daha da zorlaştırmayayım diye ingilizceden türkçe bölüme geçtiğim için. Mesela şuan da :)

26 haziran 18:26

3. Mustafa Kemal Atatürk'e olan borcumu ödemeden terk etmeyecegim ülke. Muharrem İnce, öyle ya da böyle seni başkan yaptıracağız!!!

26 haziran 18:43


4. Büyük konuşmak istemiyorum, hep başıma gelir ama asla gitmek istemiyorum. Bu ülke benim ülkem, Atamın ülkesi. Gidemem, kalbim yarılır ama gidemem

26 haziran 20:58

5. Dört nala gelip uzak asyadan, akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan “b u  M e m l e k e t  b i z i m” !..

Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak ve ipek bir halıya benzeyen bu toprak “bu cehennem bu cennet   b i z i m”!

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine! “B u  h a s r e t  b i z i m”!..

Nazım

Hikmet

R a n

26 haziran 21:54 26 haziran 21:55