yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (0)

  34. taze geldi. mercedes takım patronu toto wolf haftasonu yapılan f1 yarışlarında podyuma çıkan şampiyonlara gelenek olan şampanya yerine gazoz verildiğini iddia etti. şimdi diyeceksiniz bu ülkeden gitmek istemekle ne alaka?

  hemen geliyorum oraya. yapılan savunmalar ülkenin müslüman bir ülke olduğu bahreyn'de de aynı şekilde gazoz verildiği savunuluyor. birincisi ülkelerin dini olmaz tıpkı karpuzun üzerinde allah yazmadığı gibi, ülkelerin kendi bilinci ve insanların hayal gücü haricinde bir varlığı yoktur. bu ülke sınırlarındaki hiçbir vatandaşa yasalar haricinde hiçbir din, kültür ve metodu zorla benimsetemezsiniz. bunu geçiyorum ayaklarını yere vura vura peygamberimize saygısızlık yapıyorlar, ramazanda su içerek dinime saygısızlık yapıyorlar diye durmaksızın saygı talep eden bir dinin mensuplarının başka hiçbir gelenek ve kültüre saygı duymaması gözlerimi yaşartıyor.

  düşünün milyon dolarlar kazanan bir formula 1 pilotusunuz, dünyada en iyisisiniz, ama bu coğrafyada şampiyonluk üzerine canınızın istediği gibi bir şampanya bile içemiyorsunuz. meseleyi hala para ya da ülkede başarısız olmak sanan zavallılara çağrımdır.

  16 kasım 10:21 16 kasım 10:22

  33. 24 saat içinde harika gelişmelerle devam eden totem.

  (link: http://www.halkgundem.com/tayyip-erdogandan-gecinemedigini-soyleyen-vatandasa-dalga-gecer-gibi-cevap-2739v.htm geçinemiyorum diyen vatandaşa al bir keyif çayı iç) diyen bir başkan, dolar 8,05 euro 9,48 olmuşken (link: https://twitter.com/BeratAlbayrak/status/1320636611315568648 ekonomimiz büyüme patikasına girdi) diyen bir ekonomi bakanıyla türkiye'de sıradan bir gün. ben bunu görebiliyorum al çay iç dediği geçinemeyen adam görür mü? işsiz, çocuğuna bakamayan ama yine de oyum akp'ye diyenler görür mü? sanmıyorum.

  26 ekim 12:53 26 ekim 12:56

  32. en buyuk hayalim. su an ne yapiyorsam bunun icin yapiyorum. calisip para kazaniyorum ve biriktiriyorum. yüksek lisansımı tezimle birlikte bir senede bitirmek icin şimdiden uğraşıyorum ki bir an once doktoraya gidebileyim seneye. erasmus stajı da bakıyorum 2. bir seçenek olarak. labda çalışıyorum doktora icin kesin kabul alabilmek icin deneyimimi arttırmaya çalışıyorum.

  kısaca ne yapıyorsam buradan gitmek icin. ilk secenegim hollanda gibi su aralar çeşitli avantajlarından, sonra almanya, sonrasında insan gibi yaşayıp bilim yapabileceğim, akşamları sokağa çıktığımda başıma bir sey gelmesinden korkmayacağım her ülke olabilir.

  25 ekim 14:54


  31. totem olarak sık sık bu başlığa neden bu ülkeden gitmeli içerikli girdi yazmaya karar verdim. tüm evrupa heç gözel değil, ırhçılık var, emmimin kolu kırıldı 6 ay bakan olmadı beyanlarında bulunan gurbetçilere cevaben.

  bugünden bir detay audi a6 quattro gündem olmuş. 2020 model Türkiye fiyatı 1.553.910,00 türk lirası. arabanın fiyatı 75 bin euro.

  mesleğimde ortalama kazanılan maaşlardan haberdarım, türkiye'de 20li yaşlarında ortalama kazanç yıllık 60-84 bin lira arası. Türkiye'de gün ve gün gelen vergileri alacağım zamma denk görecek kadar optimist olursam 25,898 yıla 2020 model audi a6 quattro alabilirim. almanya'da ortalama maaşlara baktığımda ortalama maaş yılda 80 bin euro + bonus görünüyor. kısaca bir audi'yi almam bir yıldan kısa sürüyor. ama yol yabdılar be, ezanları susturamayacaksınız be, hiç kolay değil kurulu düzenim olmasa hemen dönerdim be.

  25 ekim 12:21

  30. halihazırda dil öğrenerek ve yurtdışında yapacağım mesleğin sınavlarına çalışarak yapmaya hazırlandığım eylem. en ufak bir pişmanlık duyacağımı düşünmüyorum. herkesin kendi işine baktığı, kimsenin kimseye karışmadığı, düşüncelerimle ve yaşam tarzımla özgür olabileceğim, kendimi güvende hissedeceğim, istediğim gibi giyineceğim, istediğim kitabı okuyabileceğim bir hayat istiyorum. çok mu şey istiyorum?

  11 temmuz 19:06

  29. hayatımın büyük bir bölümünde benimle olan düşünceydi türkiyeden gitmek. beni iki yıl önce tek yön uçak bileti almak konusunda hırslandıran ve cesaretlendiren (cesarete ihtiyacım vardı çünkü birçok imkanı ve fırsatı tepip ayrıldım) oğlumu daha demoktarik ve gelecek endişesiz bir yerde yetiştirmekti.

  her türlü linci göze alı hızlıca fikirlerimi yazayım;

  -ben bir akademisyendim, doktoramı yapıyordum istanbulun en iyi üniversitelerinden birinde, üstelik doktora yaptığım devlet ünisine kadro da açılmıştı benim için

  -eşim beyaz yaka plaza çalışanıydı

  -evimiz kendimizindi

  -arabamız vardı

  -ikimizin de maaşı toplamda 15k dolaylarındaydı (2018 için)

  -ailelerimizle aynı şehirde ve yakın yaşıyorduk

  -doktora yaptığım yerde oğluma kreş ayarlanmak üzereydi

  işin özeti eminim ki bir çok yakınımız gibi "sizin standardınızda yaşamayı kaç kişi ister biliyor musunuz" diyecekler olacaktır.

  ancak (caps lock açık)

  ikimiz de inancımız sebebi ile bir çok kez mobbinge mağruz kaldık

  hakaret edenler oldu bu arada

  oğlumu bu kimlik ve inançla gönderebileceğim belirli okullar vardı. bir de üstelik iyi bir eğitim alsın dediğimde yıllık minimum 70bin lirayı gözden çıkarmam gerekliydi (anaokulundan itibaren)

  sonuçta elimde ne olacaktı?

  yarını belirsiz bir çocuk, hem de sırça köşkte yetişmiş bir genç.

  yarının belirsizliği, oğlumun 9 aylıkken bana "mama" diyor olması konusunda sürekli dırdır eden komşular vs.

  1 an düşünmüyorsunuz avantajlarınızı. işlerimizden istifa ettik, doktoramı yaktım. ev, araba satıldı. 0 (sıfır) olduğumuz bir yere (İngiltere) geldik. elimizdeki hazır para kur sebebi ile zaten eridi.

  Yine de hiç pişman değilim. Önümüzdeki hafta oğlumun (3 yaş) ilk veli toplantısı olacak. Okul eylülde açılacak. (Şimdilik fiziksel olarak açılacak yoksa da uzaktan eğitim 3 yaş için de olacak) Anaokulunda yapacakları etkinlik programı elime geçince, okullar konusunda araştırmalar yapınca ve üniversiteye kadar hatta üniversite için bile hiçbir endişeye mahal vermeyen yüzyıllardır neredeyse değişmeyen bir sistem (müfredat tabi ki güncelleniyor ancak üst okula geçiş sistemi aynı) ile onun için endişe etmiyor olmak paha biçilemez.

  şimdi diyorum ki vatandaşı olduğum ülke, türkiye, ve yıllarca aşık olduğum şehir, istanbul neden beni bunlara itti...

  z kuşağının ülkeyi terketmek istemesine şaşırmıyorum. ben idealizmimi oğlumun doğumu ile kaybettim, belli ki onlar da umutlarını kaybettiler.

  11 temmuz 15:17

  28. Z kuşağının istemesinin çok normal olduğu eylem. Bu ülke ne sundu ki bize, doğduğundan beridir kısıtlama, maddi zorluk, bolca anksiyete, işsizlik, hayalleri baltalama, özgürlükleri elimizden alma, kısıtlama kısıtlama kısıtlama. Eğer tüm bunlara rağmen hala çok bağlıyım bayılıyorum diyen varsa ailesi gerçekten uğraşmış demektir bu sevgiyi aşılamak için. Hatta kızmayın ama biraz da yıkamış kafayı demektir. 2 dakika düşününce bile ayan beyan ortada çünkü buranın bize dramdan kaygıdan başka bir şey sunmadığı. Hani bizden bi büyük kuşak en azından iki üç şey gördü be, 98 ve sonrasında doğanlar hiçbir şey göremedi. O yüzden ben herhangi bir bağ hissetmiyorum, imkanım olunca da gideceğim. Ülke de çok meraklıydı sana diyenlere, iyi ve güzel olan hiçbir şeye meraklı değil zaten ülke bana niye olsun? Çıkayım işte rahat rahat takılın içerde.

  11 temmuz 13:46


  27. Birlik olursak düzelir bu ülke, hepimiz kaçarsak değil. Biz gidelim de vatan kaypaklara kar mı kalsın

  21 nisan 16:52

  26. çanakkale’de şehit olan büyük büyük dedelerimin kanıyla kuruldu bu ülke. İnsanlıktan nasibini alamamış mülteci topluluğu ve iktidar yüzünden bu ülkeyi bırakamam. Alttaki süslü ne güzel özetlemiş, burası benim toprağım. Gider okurum, gezerim ve gelirim. 

  Türkiye’yi terk edenler ve düşünenler yüzünden ülke bu halde biraz da. 

  29 şubat 10:43

  25. Ciddi bir şekilde yapmayı düşünenlerin hayatında olumlu ve köklü anlamda değişiklik isteyenler olduğunu kabul ediyorum. Ama bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli şey gittiğiniz ülkedeki Türk nüfusun azlığı olmalı. Almanya, Fransa gibi türk nüfusun yoğun olduğu bir ülkeye yerleşmek sizi şoka ve ciddi hayal kırıklığına uğratabilir, türkiyedeyken şikayet ettiğiniz birçok şeye rahmet okutabilir. 

  29 şubat 01:58