yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (7)

  40. idlib'den gelen şehit haberinin ardından dün gece 23.30'dan itibaren facebook, twitter, instagram, youtube ve ekşi sözlük'e erişimin engellendiği ülke. sosyal medyaya halen erişim kapalı. bazı yandaşlar, bilgi kirliliğinin engellenmesi amacıyla sosyal medyaya geçici olarak erişimi engelinin uygulandığını paylaşmıştı. süslü sözlük'te çok fazla siyasi içerikli entry yazılmadığı için süslü sözlük'ü erişim engeli listesine dahil etmemişler. sosyal medya engeline şaşırmadım. "internet ansiklopedisi" olarak bilinen wikipedia'nın türkiye'ye erişimini 2.5 yıl engelleyen; mahkeme kararıyla bu sene erişimi kaldıranlar bunu da yapar. sosyal medya engelinin altında başka bir şey olduğunu düşünüyorum. toplumu olumsuz etkileyen olaylar için ülkedeki bütün medya kuruluşlarına getirilen yayın yasakları, günümüzde yeterli olmuyor galiba. alıştırdılar milleti yasaklara, her türlü olumsuzluğa.

  2 saat önce 2 saat önce

  39. kan emici tarikatçıların 17 yıldır sömürdüğü, batırdığı ülkemiz. bunlar, ülkedeki bütün sektörleri işgal etti. birçok vatandaşı 17 yıldır mağdur ediyorlar.

  bu ülkenin acilen temizlenmesi gerekiyor. başımıza ne geldiyse at gözlüğü takan kara cahillerin yüzünden geldi.

  29 aralık 2019 21:30

  38. en fazla 15-20 sene sonra 2002 sonrası Türkiye’sinin belgeseli yapılacak şu an tüm konuşulmayanların anlatıldığı. O zamana kadar birçok şey değişecek, çoğumuzun çocuğu olacak, kafa olarak değişeceğiz ve olgunlaşacağız. Fakat bizim neslimizin öfkesi hiç dinmeyecek büyüklerimizin aksine. Bir ülkenin en kötü, en ahlaksız, en mide bulandırıcı dönemine denk gelmek o kadar yürek burkan bir olay ki. Bi insanın hayatı boyunca kafasını kurcalayan milyon tane olay var zaten eğer çok zengin değilse. Kaldı ki zengin olup aile veya sağlık yönünden o kadar da şanslı olmayan insanlar var. Hele zengin olmayanları düşünelim. Geçim derdi, iş bulma kaygısı, işte uğradığın haksızlıklar, ailenle yaşadığın sorunlar, sevgilin, arkdaşların... bunlar zaten insana zarar vermek için yeterli sebepler. Ama şu an şu ülkedeki dertlere ben üzülmek istemiyorum. Noldu emine bulut’a üzüldük ardından 10 kadın öldü. Eşine ceza verilmiş verilmemiş ne önemi var. O kızı unuttuk bile çünkü hayat bu. Herkes kendi derdine düşmek zorunda ama bu iğrenç coğrafyada herkesin acısına ortak olmak zorundasın gerçi bizim ülkenin yası kısa olur. Sonuç olarak ileriden o malum belgesel yapıldığında hala öfkem şu anki kadar keskin olacak, izlediğimde “neler atlattık ama geçti gitti” demeyeceğim. Siz ülkeye verilecek en büyük zararı verdiniz coğrafyayı, insanı, bu ülkeye dair güzel olan ne varsa götürdünüz. Eskiden yargılanmanızı isterdim ama siz bizden her şeyi götürdünüz zaten siz yargılansanız kimin yüreğine su serpilecek ki. Topraktakilerin, yaşayan bizlerin ahı var sizde. Sizin bugüne gelmenizde kimin katkısı varsa onlardan çıksın bu ahlar. Olan bizlere, o kadınlara, gençlere, çocuklara, gazetecilere, ağaçlara, doğaya oldu. Hadi geri getirebiliyosanız getirin hepsini

  10 eylül 2019 22:34


  37. Çocukların istismar edilip öldürüldüğü, kadınların sözlü/fiziksel her türlü tacize uğradığı, tecavüz edilip öldürüldüğü, günden güne yaşlısından gencine tüm insanına güvenimi yitirdiğim, toplumun geri dönülemez şekilde dejenere olduğunu düşündüğüm ülke.

  9 ağustos 2019 01:40

  36. birkaç gün önce meclis başkanı Mustafa Şentop'un milletvekilleriyle ilgili yaptığı bir açıklama vardı. hani (link:https://t24.com.tr/haber/tbmm-baskani-sentop-milletvekilleri-gecinemiyor-toplu-ulasim-araciyla-meclis-e-gelen-var,833317 şu ) geçinemiyoruz dediği açıklama. aklıma geldikçe okuyup okuyup gülüyorum. şunu başka bir ülkede söylese ortalık yerinden oynar herhalde. harcamaları çok fazla olduğu için 22200 tl'lik maaşları yetmiyormuş. geçim sıkıntısı çekiyorlarmış, hatta artan masrafları yüzünden bazı vekiller meclise toplu taşıma araçları ile gidip gelmek zorunda kalıyorlarmış. bu da yetmezmiş gibi, meclis lokantasında 50 kuruşluk kahve 1 liraya, 1 tl'lik çorba 2 tl'ye çıkacağı için de derin üzüntü içindelermiş. el insaf esnaf lokantasında yok bu fiyatlar. esnaf adam 1 kase çorbaya ve 1 kap yemeğe kaç lira ödüyor acaba diye düşünmek geliyor mu akıllarına? ben dahil 1 liraya türk kahvesi yapan yer bulsak eşe dosta ısmarlayacak hale gelmişiz. onu geçtim işletmeler müşterilerine yemekten sonra çay ya da kahve alır mısınız sorusunu önce çay alır mısınıza çevirip, sonra da ne çayı bir an önce yitip gitsin de yeni müşteri gelsin anlayışına çevireli yıl oldu. asgari ücretin 2200 lira olduğu yerde, milletin meclisinde, bu milletin vekili olarak seçilip giden adamların başkanının ettiği şu türden bir açıklamaya başka hiçbir yerde rastlamanın mümkün olmadığı ülkedir türkiye. işte eşi emsali görülmeyen kararlar, uyuklayan vekil görüntüleri, sinirlenince birbirinin yakasına yapışan insan manzaraları bu meclisten çıkıyor. öyle olunca çok da üzerinde düşünmemek lazım aslında, ama insan üzülüyor be. ekonomi iyi değil, insanlar aç, işsiz, bir de üstüne üstlük uçan kuşa bile borçlu denilirken aklınız neredeydi? ne yapalım maaşlarımızdan kesinti yapılabilir deyip size ek gelir mi yaratalım? ya da en güzeli vekiller bile geçim sıkıntısı çekiyorsa, bizler gidip birer cami önü bulalım en temizinden. hazır bayram da geliyor belki bir acıyan olur halimize hani. kısaca trajikomik manzaraların fazlaca olduğu ülkedir türkiye.

  9 ağustos 2019 01:05

  35. Son günlerde işim sebebiyle belediyeler ve borçlarıyla fazla iç içeyim, bu sebeple karşılaştığım bir iki tabloyu paylaşıp "Türkiye"nin geldiği durumu, artık para cukkalamak için bile kılıf uydurulmaya çalışılmadığını şeffaf belediyecilik sayesinde görmüş olduk.

  13 bin nüfusu olan bir ilçenin 2019 yılının ilk 3 ayında yaptığı harcama listesi ektedir;

  Köy okulları için 211 buçuk bin (gizlinot: Ne kadarı gerçek tartışılır ) harcanırken, sadece belediyenin (gizlinot: Muhtemelen ofiste çalışan kişi sayısı 50 den azdır ) ofis malzemeleri ve kırtasiye ürünleri için 3 ayda toplamda neredeyse 606 bin türk lirası harcanmış, yerseniz.

  Sadece 3 ayda 305 bin tl misafir ağırlama ve organizasyona harcanmış, tekrar hatırlatıyorum ilçenin yazılı nüfusu 13 bin bile değil ve ilçede yaşayan sayisi bunun yarısından azdır.

  Neyse tek tek irdeleyerek sinir bozmadan en bomba kaleme gelelim, 19.03.2019 tarihinde sanırım tüm ilçeyi toplayarak pideli gün yapmışlar ki tek bir günde kesilen pide faturası 13.235,00 tl. Yüksek ihtimal 2 şer 3 er yiyenler de olmuş olacak ki ilçe nüfusuna eş olacakmış neredeyse.

  Yine aynı şekilde başka bir 11 bin nüfuslu ilçenin 50 milyon borcu ve belediyeye açılmış 17 tane icra dosyası var ve bu ilçenin eski belediye başkanı tam 7 Ay boyunca işçilerinin maaşını ödememiş bunun üzerine de yine seçilirsem veririm diye de işçileri tehdid etmiş.

  Iki belediye de el değiştirdi çok şükür ama alanların elinde ne şekilde patlayacak kim bilir. Farkettiyseniz parti ismi vermedim onları siz oturtabilirsiniz.

  ilgili medya:
  1
  18 temmuz 2019 21:02 19 temmuz 2019 10:23

  34. Sefasını yabancıların, cefasını bizlerin çektiği, coğrafyası güzel ülkem.

  13 temmuz 2019 14:15


  33. şaka gibi bir ülkeyiz ama güldürmüyor.

  13 temmuz 2019 11:38

  32. çocukların öldürüldüğü, sapıkların kol gezdiği, kitap diye türlü iğrençliklerin konuşulduğu, göstermelik birileri hakkında işlem başlatılıp ertesi gün serbest bırakıldığı, aynı zamanda da bir avukatın etek boyunu kısa bulan hakimlerin olduğu bir ülke. her şey bitti bir tek kadın avukatın etek boyu sorunu kaldı çünkü değil mi? nereye gidiyoruz biz böyle? bizler ana konulardan uzaklaştırılıp böyle saçma sapan şeyler mi gündemde olacak? kısaca kafadaki soru işaretlerinin bitmediği ülke.

  29 mayıs 2019 20:54

  31. ithal olan çikolatalardan bari lezzetli olanları gelse. Ne biliyim her şeyin en lezzetsizi, en dandiğini yiyoruz resmen bu abur cubur konusunda. Mesela Almanya dan erdbeer yoghurt gelse de millet çikolata ne görse. Keşke kendimiz o tarz çikolatalar üretsek. Ülker çikolatalı gofretle sınırlı kaldı resmen abur cubur anlayışımız.

  14 ekim 2018 01:32 14 ekim 2018 01:39