yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (47)
  • medya (4)

  47. Eskiden olsa uzun uzun yazardım belki. Son yıllarda yaşadıklarımızdan ve yaşadıklarımızın hiçbir şeyi değiştirmemesinden sonra yazmanın anlamı yok. Tanım:bir ortadoğu ülkesi. Artık kısaca 'bir ortadoğu'yuz dahası değil.

  11 ekim 20:07

  46. Bu ülke öyle bir ülke oldu çıktı ki Avukat arkadaşlar bu konuyu daha iyi bilir ama mahkemenin aldığı kararlar adli yollarla değil bu ülkenin %49'unun reisinin kararı ile gözden geçiriliyor.

  5 günlük acemi asker 8 kere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alırken onu oraya götüren 15 yıl alıyor. 18 yaşındaki oğlum masum diye gösteri yapan anne tutuklanırken adı a ile başlayıp 101 ile biten marketin sahibi bir tarikat şeyhinin icazeti ile serbest kalıyor, dava düşüyor.

  Önümüzde bulunan boy dosyada adı Fettah olan ünlü otel zinciri sahibi kişinin şirketleri teröre para gönderirken dayanak olarak reis kararını gösterebiliyor.

  İlk defa işimden istifa edip ayrılmayı düşündüm, çünkü masumlara hayrım dokunmuyor kalpazan sınıfına gidiyor yaptığım her şey.

  İşte böyle bir ülke, ben sevmiyorum bu ülkeyi. Tek tek birey bazında iyi insanlar olabilir ama toplayınca böyle bişey oluyor bu ülke.

  11 ekim 18:55

  45. Dün ki yunan gazetesi haberleri ve bugün ki macron çıkışıyla; yöneticiler yüzünden tarihindeki en büyük aşağılanmalardan birini yaşamış canım ülkem. Tabi haberlerde gösterilmediği için vatan millet sakarya diyenlerin durumdan haberi yok. 

  19 eylül 11:51


  44. yakın zamanda inanç konusunda birtakım değişimlerin yaşanacağını tahmin ettiğim ülke. son zamanlarda türkiye'de deizm ve ateizmin artış gösterdiği söyleniyor. özellikle deizm son zamanlarda çok konuşuluyor ve tartışılıyor.

  bana göre bunun en büyük nedeni, türkiye'nin laiklikten tamamen uzaklaşması ve islam dininin kötü bir şekilde kullanılması. özellikle her seçimde malum kişi ile partiye oy veren ailelere mensup olan bazı gençlerin dinden uzaklaştığını bazı ilahiyatçılar söylüyor.

  bir ara atatürk'ü sömürü ve kutuplaştırma aracı olarak kullananların (bu tip şahıslar "gardrop atatürkçüsü" sıfatıyla tanımlanıyor) yüzünden türkiye'de atatürk'ten nefret edenlerin sayısı artmıştı. günümüzde ise baskıyla dinci ve kindar nesil yetiştirme politikası yüzünden türkiye'nin inanç oranı yavaş yavaş değişmeye başladı. pakistan, afganistan, ırak, suriye, yemen vb. ülkelerde yaşananlar; suudi arabistan, katar vb. ülkeleri yönetenlerin yaptıkları, müslümanların birçok ülkede istenmemesi vb. durumlar da türkiye'deki inanç değişiminin nedenleri arasında yer alıyor.

  son zamanlarda malum kişi ve partinin, onları fanatik bir şekilde destekleyenlerin yaptıklarına tahammül edemediğim için özellikle deizm oranının türkiye'de artması gerektiğini düşünüyorum. malum parti, fetö, ismailağa cemaati, menzil tarikatı vb. suç şebekelerinden ancak bu şekilde kurtulabiliriz.

  manevi değerlerin içi boşaltılırsa insanların bir kısmı değerlerden uzaklaşır.

  29 nisan 10:09 29 nisan 10:11

  43. Artık yaşamanın iyice zor olduğu ülkem. Sosyal problemleri ve benzeri problemleri bir tarafa bırakıyorum. Aslında onlar da bir kenara bırakılamayacak kadar ciddi problemler ama ben ihtiyaçlar hiyerarşisinin temelindeki fizyolojik ihtiyaçlardan bahsetmek istiyorum. Bugün markete gittim ve yaptığım alışverişte meyve yok, et yok, baklagil yok, salça vb yok, un ve şeker dışında temel gıdaların çok büyük bir kısmı yok, çocukların isteyebileceği çikolata vb yok, peynir yok, zeytin var,yoğurt yok, süt var, yumurta var,deterjanlar dan sadece bulaşık deterjanı var, kişisel bakım ürünü olarak sadece diş macunu var ve ben bu alışverişe 150 lira ödedim. Ucuz sayılan zincir marketlerin birinden birer paket ya da birer litre alarak yaptım bu alışverişi. Bu aldıklarım dört kişilik ailemize en fazla bir hafta yetebilecek kadar. özetle temel fizyolojik ihtiyaçların bile lüks olmaya başladığı ülkem.

  21 nisan 11:18 21 nisan 11:24

  42. pedofiliyi meşrulaştıran yasa tasarısının gündeme getirildiği ülke. bu yasa tasarısının hazırlayanları, kabul edenleri, destekleyenleri allah'a havale ediyorum. yatacak yeri yok hiçbirinin. leş, iğrenç vahabi-müslüman kardeşler zihniyeti çocukların da hayatını karartıyor.

  (link: https://www.google.com/amp/s/tele1.com.tr/cocuga-cinsel-istismara-af-teklifi-meclisten-gecti-sosyal-medyada-tepki-yagdi-midem-bulandi-151288/amp/ )

  14 nisan 14:12 14 nisan 14:18

  41. bugün bakanlıklarla içli dışlı olan bir grup insanın, yakınlarına sızdırdığı bilgi sonucu yarından geçerli olmak üzere, ohal ile birlikte sokağa çıkma yasağı ilan edilecek diye yaydığı haber sonucu herkesin marketlere akın ettiği ülkedir Türkiye. ankara'da bazı marketlerde kuru gıda başta olmak üzere temel ihtiyaç ürünleri tükenmiş deniliyor bilemiyorum tabii doğruluğunu.

  şu an için böyle bir şey yok bu arada, yetkililer tarafından yalan olduğu açıklanmış o yüzden yanıltıcı bilgi vermiş olmayayım diye söylüyorum. yalnız bu söylenti bile inanın yetti insanlara. sözde virüsten korunmak için başkalarıyla mesafeli durmaya çalışan insanlar, birbiriyle iç içe girmiş durumda kasa sırası bekliyordu. raflar yağmalanmış durumda ve herkes sürü psikolojisiyle ürün depoluyor. ülkece başımıza ne gelirse panikten ve yalan yanlış haberlerden geliyor zaten.

  17 mart 19:47


  40. hukuk işlese güzel ülke aslında

  14 mart 16:39

  39. idlib'den gelen şehit haberinin ardından dün gece 23.30'dan itibaren facebook, twitter, instagram, youtube ve ekşi sözlük'e erişimin engellendiği ülke. sosyal medyaya halen erişim kapalı. bazı yandaşlar, bilgi kirliliğinin engellenmesi amacıyla sosyal medyaya geçici olarak erişimi engelinin uygulandığını paylaşmıştı. süslü sözlük'te çok fazla siyasi içerikli entry yazılmadığı için süslü sözlük'ü erişim engeli listesine dahil etmemişler. sosyal medya engeline şaşırmadım. "internet ansiklopedisi" olarak bilinen wikipedia'nın türkiye'ye erişimini 2.5 yıl engelleyen; mahkeme kararıyla bu sene erişimi kaldıranlar bunu da yapar. sosyal medya engelinin altında başka bir şey olduğunu düşünüyorum. toplumu olumsuz etkileyen olaylar için ülkedeki bütün medya kuruluşlarına getirilen yayın yasakları, günümüzde yeterli olmuyor galiba. alıştırdılar milleti yasaklara, her türlü olumsuzluğa.

  28 şubat 09:51 28 şubat 09:55

  38. kan emici tarikatçıların 17 yıldır sömürdüğü, batırdığı ülkemiz. bunlar, ülkedeki bütün sektörleri işgal etti. birçok vatandaşı 17 yıldır mağdur ediyorlar.

  bu ülkenin acilen temizlenmesi gerekiyor. başımıza ne geldiyse at gözlüğü takan kara cahillerin yüzünden geldi.

  29 aralık 2019 21:30