yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (5)

  1. Boydan boya etnik görünümlü ama dandik fabrikasyon halılar, o halı ile alakasız renk ve desenlerde koltuklar, mesela halı turuncu ve bordo karışık motifli bir iran halısı gorunumunde ise üzerindeki koltuklar kadife ördek başı yeşili falan olabilir. Her yana serpiştirilmiş o illet danteller, illa ki en beyazından sevimsiz floresan lambalar, koyu renk iç karartıcı mobilyalar... kısacası üst üste yığma anlayışından ibaret çarpık, karışık ve gayet kafa karıştırıcı bir anlayış.

  27 nisan 2015 04:42 27 nisan 2015 06:24

  2. Annem zamaninda salonumuza esek yuku parayla, 10 esek olusu hacminde vitrin, aynali vitrin, kasiklik ve 8 kisilik yemek masasi almis. Ya biz 4 kisiyiz sen niye 8 kisilik masa aliyosun. yani o masada da toplasaniz 15 yildir 10 kere filan yemek yemisizdir. O takimi ic dis sil, icindekileri yikaaa 1 gununu aliyor. Onceden birde dantelleri vardi ama cok sukur baskilarim sonucu onlari kaldirdik.

  27 nisan 2015 09:36

  3. bu dekorasyon stilindeki en üst nokta;

  (bkz: dereden su içen geyik motifli duvar halısı )

  27 nisan 2015 10:28


  4. eviniz çok mu modern? baktığınız zaman odalar gözünüze çok mu boş geliyor? Hiç üzülmeyin. Hemen Şimdi bir dantel kapın ve usulca asimetrik bir şekilde masaların, sehpaların ve hatta televizyonun üstüne yerleştirin.

  İşte şimdi oldu.

  27 nisan 2015 11:08 27 nisan 2015 11:08

  5. salonda o koltukları tren vagonu gibi duvara paralel dizmek 3lü koltuk 2li koltuk 2 berjer sıra olurlar. ortaya da sehpa(gizlinot: swh ) yav kardeşim ortalama bir evin salonunun metrekaresi belli sen o sehpayı oraya neden koyarsın yanlardan tek kişi zor geçiyo sonra. bir de evde çocuk varsa gel seyreyle cümbüşü.

  bi de o vitrinler.. allahım deli oluyorum 3543454 parça salonda bi tanesi eksik olsa olmuyo mu yani? acaba o vitrinlerin içindeki tek bir parça eşyayı çıkarıp kullandın mı acaba??

  komedi resmen (gizlinot: swh )

  27 nisan 2015 13:56 28 nisan 2015 19:01

  6. bizim ev o kadar soğuk olurdu ki misafir odasının yerini eve gelen misafir bile bilmezdi. eve gelen bi misafir çocuğu sormuştu abla o odada ne var. yazın sıcak kışın soğuk olan o odada herhangibir misafirin oturduğuna pek şahit olmadım.

  şimdi tüm evler birbirine benziyor.

  27 nisan 2015 19:07

  7. kişinin zevkine göre değişmekle birlikte, benim gözüme çarpan başlıca şey her girdiğim evde kendi evim de dahil, çok fazla eşya olması, küçücük odalara zibilyon tane ıvır zıvır eşya sığdırılmaya çalışılması. süs eşyaları hele ki... bir de duvarlar kum beji, şampanya rengine boyanıyor genelde :)

  28 nisan 2015 00:37


  8. Sosyoekonomik düzeye göre değişse de herkesin zihninde üç aşağı beş yukarıda aynı kare belirir bunu duyunca :)

  Bundan birkaç yıl önce her odaya bir renk uygun görülür ve halısından tutun da duvar rengine ve hatta mobilyalarına kadar o renk yapılır, alınırdı. "Banyoyu mavi düşünüyoruz, yatak odasını kırmızı yapıcaz" gibi. Ve lafta da kalmazdı, bizzat şahit olmuşluğum var. Neyse ki geçti o furya, Allah sen çok şükür :))

  (gizlinot: o travmadan dolayı mıdır bilinmez, şahsen birbirinden alakasız renklerin -uyumlu bir şekilde- kullanıldığı, modern dekorasyonları seviyorum (:)

  28 nisan 2015 01:55

  9. birbiriyle uyumsuz türlü çeşit ıvır zıvırın boş yere yer kapladığı bir anlayış. bu dediğim, en az 10 yıllık evliler için geçerli. yeni evlilerin evleri ise hep birbirine benziyor. beyaz mobilyalar iyi ki moda oldu yani, herkesin evinde beyaz mobilyalar... ha bir de odanın büyüklüğüyle orantısız büyüklükte televizyonu unutmamak lazım.

  28 nisan 2015 02:40

  10. Genelde Kahverengi baz alınarak oluşturulan dekorasyondan ibarettir.

  Kahverengi koltuk takımı kahverengi hali kahverengi mobilya.

  Neyse ki beyaz mobilya moda oldu da biraz yumuşadı bu durum.

  Ama çiçek, obje, tablo falan kullanılsa bile estetik bir görünüm oluşturulamıyor.

  Kullanılmayan bir oda muhakkak olur, gelmeyen misafirlere.

  Oturulan odada Koltukların üstü örtülür, yeri gelir halıların üstü örtülür, boş kalan yerler paspasla doldurulur.

  Yani yaşam alanı, itina ile rahatsız edici bir yer haline getirilir.

  Banyo ve mutfakta plastikten geçemezsin.

  Yatak odasıda naftalın kokar.

  Bunlar benim gibi standart düzeyde yaşayanlarda gözlediğim durum.

  Standartların üstünde yaşayan kadınlarımız ise, genelde full beyaz led isikli mobilya, tezat olsun diye siyah koltuklar, siyah beyaz hali kullanır.

  Ölümüne simli objeler kullanılır.

  Genelde misafir odaları olmaz.

  Yatak odasında yataklarının üzerinde bir gelinlik vardır muhakkak.

  nasıl olursa olsun evimizde huzur olsun da.

  28 nisan 2015 08:06