yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (1)

  17. batık ile deri arasına nemli sıcak pamuk koyun beklesin kendi kalkıcak

  18 eylül 14:14

  16. batıkla et arasına vaselinli pamuk yerleştirince kendi kendine kalka çıkar

  13 eylül 17:26

  15. Ben bu illetten o kadar çektim ki bir dönem kapalı ayakkabı katiyen giyemez oldum.

  1 kez tırnağımın yarısı kesildi sonra geçti tekrar batmaya başladı. Yine kestirdim olmadı.

  En sonunda tırnağın kenarından tek takıldı tırnak uzadıkça düzeldi. Tırnaklarımı düz kesiyorum ve sıkı ayakkabı katiyen giymiyorum. Platform, sivri, sıkı ayakkabı falan hepsine veda ettim. Bu acıyı yaşayanlar bilir. Ayakkabınıza ve tırnak kesiminize dikkat edin.

  3 eylül 2019 15:27


  14. Allahim biz ne günah isledikte sen bunu bizim basimiza tebelles ettin yarabbim.. kendimi bildim bileli yasiyorum. Genetik kesinlikle benimde babamda var. Ne zaman pedikürü aksatsam hortluyor. Cok dikkat ediyorum yillardir hic pedikürümü kacirmadim uzun zamandir da yoktu bugün yine hortladi. Ayak bas parmagim suan davuldan hallice. kendimde denedigim kadariyla en iyi cözüm su süslüler. Dustan cikip iyice kuruluyorum tirnagi. İslak olmasi da iltihabı costuruyor cünkü. Daha sonra törpümün ucuna cok ince bi pamuk sarip bu pamugu ‘furacin’ kremle güzelce islatiyorum. Tirnagim ile etim arasına törpüyle giriyorum ve törpüyü sonra cekiyorum. Bu sekilde o batan kisim ile et arasina pamuk sıkıstırmıs oluyorum yani.  Daha sonra parmagima güzelce furacin boca edip yatiyorum. Sabah sismeye baslamissa hortluyorsa cok is isten gecmeden ben bu sekilde kurtuluyorum az önce yine uyguladim. Bir en fazla iki güne sislik iltihap inince de o batan tırnagi güzelce kesip pedikürümü yapiyorum.  Birsürü krem ve birsürü yöntem denedim en etkilisi bu oldu kesinlikle. Fucidin diye bir krem var. Oda iyi geliyor ama furacin en iyisi. Antibiyotikli bi pomad oldugu icin iltihabı kurutuyor direk.

  2 eylül 2019 21:32 15 ekim 2019 00:35

  13. Rahatsız ayakkabı giyince bende ayak tırnaklarımın battığını gozlemiyorum. Bende kendi kendime batan tırnak kaldırmayı öğrendim(cok pratik ve acıyı azaltan bir hareket) onu yapiyorum. ayrıca ayak tırnaklarımı ne dipten keserim ne de uzun bırakırım.

  13 aralık 2018 02:41

  12. Bana annemden miras.

  Son 3 aydır ayağımın tırnak batan kısmını düzenli temizliyor, baticonluyor, irinini boşaltıp o tarafa doğru uzayan tırnağı kesiyorum. Asla doktoruma (gizlinot: Babama) da dokundundurtmuyorum, ne yapılacaksa söylüyor ben yapıyorum; acıyor çünkü. Adam da dalga geçiyor sende kendi apandisit ameliyatını yapan doktor ışığı görüyorum diye ahaha.

  Bu kadar bakıma Bana mısın demiyor. İlk seferki gibi acımıyor artık ama hala her ayakkabı giydiğimde kanıyor. Çözüm bulamadım. Tırnak yatağı düzeltme ameliyatı var imiş, yazın onu olacağım sanırım. Bu böyle gitmez çünkü.

  13 aralık 2018 01:55

  11. Sürekli olarak yaşadığım durumdur. Kalıcı bir çözüm öneremesem de geçici olarak batık tırnak bantlarını, düzenli pedikürle birlikte tavsiye ederim. Pedikür özellikle batık yerindeki etleri fazla boşaltarak olmamalıymış, boşaltılırsa tırnak oraya daha da uzayıp acı veriyormuş. Kuru pedikür üstüne, bu bantın yapıştırılması çok yararlı oluyor. Bu plastik bant, tırnağı enine doğru gererek(hissedilen bir şey değil)  uzadığı süreç boyunca yatağında düzleşmesini sağlıyor. Uzun süreli kalıcı bir etkisi yok maalesef. Tırnak uzadıkça ya da bant düştükçe (bir buçuk ay yaklaşık olarak) yaptırırsanız batmayı engelliyor. İlk takıldığında bile ikinci günden rahatlama sağlyor fakat bir kış boyu yaptırıp ertesi kış yaptırmadığınızda eski haline geri dönebiliyor tırnağınız. 

  13 aralık 2018 01:35


  10. Şuan yaşamış olduğum, şişmiş olan ve hayatımı mahveden lanet olay. Etimi kesip sürekli baticon spanç pansuman yapıyorum içerden batan tırnağı çıkarmak için, deli gibi de canım yanıyor. Ama çektirme olayından da korkuyorum, üst girdilerde ki önerileri yapmaya başlayacağım süslüler, şans dileyin :)

  28 ekim 2016 18:56

  9. Önceden hayatımı zindan eden, şimdilerde kendimce çözüm bulduğum lanet şey. Birkaç sene öncesine kadar her tırnağım battığında (ayak baş parmaklarım) babam resmen operasyon yapardı. Tırnağımı battığı yere kadar türlü türlü aletlerle deşerdi. Çok acırdı hep. Ama babam uğraşmasa o tırnakları çektirmek zorunda kalacağımdan mecburen katlanırdım. Ve neredeyse 3 ayda bir falan tekrar batardı.

  Sonra bir gün annem bir şey okumuş. Bana da dene bakalım dedi. O günden beri tırnaklarım cidden hiç batmadı bir daha.

  Çözüm şu: tırnaklarımı düz bir şekilde kestikten sonra, baş parmak tırnağının tam orta kısmını önden ve üstten törpülüyorum. Kenarda batan kısımları kesinlikle törpülemiyorum,kestiğim gibi bırakıyorum. Ama batma yapmayacak şekilde kesiyorum tabi. Böylelikle tırnak uzarken törpülenen kısma ağırlık verip, köşelerden batma yapmıyormuş. Bende işe yaradı açıkçası, başka da hiçbir şey yapmıyorum. Ama ayakkabı seçimi gene önemli. Sivri ve dar burunlu ayakkabıları pek tercih etmemek lazım. Bir de topuklu ayakkabı çok giyiyorsanız, bir süre sonra acımaya başlıyor illa ki. Ama dediğim gibi bu yöntemi uygulamaya başladığımdan beri hiç batma olmadı. Herkeste işe yarar bir yöntem midir bilmiyorum ama şikayeti olan süslüler bir deneyin bence.

  21 ekim 2016 17:35

  8. Ayaklarınızı sıcak suya koyup 15-20 dk bekletin. Çıkarttıktan sonra batık olan bölgelere neutrogena nasır kremi sürün. Sabah akşam günde iki kez tekrarlayın. Batık kısım ve tırnak etini birleşim yerini tırnak makası ile mümkün olduğu kadar ayrıştırın. Iltihap toplamadı ise, bu yöntemle birkaç güne geçiyor. Yaptım oldu. Herkese geçmiş olsun.

  21 ekim 2016 01:18