yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (3)

  36. Yıllarca bu konu beni çok meşgul etti süslüler ki sürekli ojeli gezmediğim şu son birkaç yılda daha da arttı. Asetonsuz oje çıkarıcılar, mutlaka baz, kağıt törpü, tırnak yağı/kremi kullanırken üstelik. Bununla ilgili flormar, alterra, mavala markalarının tırnak ürünlerini ve gratisteki adını hatırlayamadığım güçlendiriciler vs kullandım ama işe yaramadı.

  Bir ay önce buradan okudum sanırım biri badem yağı önermiş. Geceleri arada bunu tırnaklarıma sürerek bu sorunu şükür geride bıraktım. Bir de sık sık bulaşık, temizlik, sürekli el yıkama gibi nedenlerle eliniz sudan çıkmıyorsa ben gibi eldiven, tırnak koruyucu sünger ve deterjanlar kullanmanızı önerebilirim. Ama tatlı badem yağını rutininize alırsanız faydalı olur diye düşünüyorum.

  16 haziran 22:02

  35. Bir türlü çaresini bulamadığım sorun, tırnaklarım yanlardan kırılmak yerine katman katman soyuluyor uçlarından, sonra ince kalan parçalar kopuyor. Bu flormarın no more broke gibi şeylerini kullanıyorum ama pek de işe yaramıyor galiba... Deneyimi olan biri... lütfen.... mesaj bekliyorum sizden.

  16 haziran 19:30

  34. Oje ve asetonun neden olduğunu düşünüyorum. Tırnak etlerimi asla kesmem, mixup sulphur kullanırım fakat yine de çatur çutur soyulur. Yaz tatilinde Bir ay kadar hiç oje sürmedim haliyle aseton kullanmak zorunda da kalmadım ve fark ettim ki tırnaklarım güçlendi. Sürmeye tekrar başladığımda eskisine döndü malesef soyulmalar.

  8 nisan 07:22

  33. eskiden yoğun bir biçimde yaşardım. tırnağımda beyazlık gördüğümde onu mutlaka diğer tırnaklarımla baskılayarak soymaya çalışırdım. üstelik bu durum sıklıkla yaşanırdı.

  ancak mixup sulphur ile çözdüm bu sorunu. ilk başta gücüne inanmamıştım ama geçen gün bir de baktım ki hem tırnaklarım çok hızlı uzuyor hem de uzun süredir kırılmıyor. şimdi anca sert bir şekilde çarparsam zamanla orda soyulma oluşuyor.

  yalnız mixup sulphur'ü mutlaka ojesiz tırnaklarınıza sürmeye gayret edin. ben genellikle gece uyumadan sürüyorum.

  edit: bir süslüm tırnak kütiküllerini kesmekle alakası olduğunu söylemiş evet doğru ben de zamanında araştırmıştım :( et kesmeden, yağlar yardımıyla geri iterek maniküre hepimiz alışmalıyız.

  8 nisan 01:44 8 nisan 01:46

  32. çelik tırnak törpülerine bağlıyorum ben bu durumu. yani en azından bende ve kuzenimde sebebi buydu. ne zaman kağıt törpüye geçtik, kurtulduk tırnak soyulmasından. tırnak soyulmasının sebebi belki sizde de törpüden kaynaklıdır, törpünüz çelikse değiştirip bir de öyle deneyin~

  7 nisan 22:28

  31. bende soyulma değil yanlardan çıt çıt kırılma ve asla küt manikür yaptıramama sorunu olarak kendisini göstermektedir. mixup sulphur kullanıyorum, argan yağı sürüyorum arada. oje sürmeden önce de flormar'ın no more breaks ini kullanmaya başladım. bir verim alırsam buraya yazacağım.

  edit: mixup sulphur'ü bitireli çok oldu, öyle aman aman bi etkisini görmedim. oje olarak satılan ve no more breaks, bi daha asla kırılmaz zıttırıbıtlara güvenim ve itimadım kalmadı. biotin de bende diğer kullanıcılar kadar efsane bi değişim yaratmadı ama ben biraz sakar bir insanım, streslenince de kafa derimi ya da cildimi rahat bırakmama gibi bir huyum var. muhtemel bir başkasında işe yarayabilecek şeyler de ben de yaramıyor olabilir. yine de biotin bi tık işe yaradı. düzenli manikürün de yardımı oldu, tabi manikürcümün zılgıtlarının da :)

  7 nisan 21:03 14 eylül 12:15

  30. Az evvelki ufak bi tırnak anatomisi araştırmam sonucu aklımda bi ışık yandı. Ne zamanki tırnak etlerimi kesmeye başladım, tırnaklarım da soyulmaya başladı.

  Sanırım tırnak üretimini sağlayan ve besleyen o dokuya bir hasar veriyor kestiğimiz etler. Böylece tırnak dokusu iyileşememekle birlikte, üretilen tırnak da kalitesiz oluyor.

  Bilimim bitti.

  Teşekkürler.

  10 nisan 2018 19:00

  29. deli gibi yaşadığım sorundur. nereden çıktı bu böyle? değerlerim gayet normal. çok sevdiğim ama çok eski bir ojem vardı, ondan sanıyordum ama başka ojelerle de oldu. hatta ojesiz de oluyor. bir çaresini bilen aydınlatsın süslüler.

  8 ekim 2017 15:13

  28. Son 2 aydır müzdarip olduğum durumdur. Doktorada gittim herşey normal güzel fakat neden oluyor anlamadım. Ellerimi saklamaktan yoruldum. geceleri ellerimi nemlendirdim, kalyonun tırnak bakım yağını kullandım , yok yok yok.. Son çarem sally hansen tırnak soyulmalarına karşı kürü deneyeceğim.

  8 ekim 2017 11:29

  27. tırnaklarıma iyi baktığım zamanlarda -bakım yağı, besleyici basecoat'lar filan- deliler gibi soyulan tırnaklarım vardı. ne yaparsam yapayım geçmiyordu. sonra şu oldu, bir kaç zamandır açıkçası uğraşmıyorum, ne oje sürüyorum ne bir şey, anca elime nemlendirici sürüyorum arada. tırnaklarım sapasağlam. eldivensiz bulaşık yıkamama rağmen filan sağlam, soyulma yok, kırılma yok. yıllardır uğraşıyorum tırnaklarım sağlam olsun güçlü olsun diye. asıl çözüm uğraşmamaktaymış belki de.

  düşünüyorum da, belki de bu kadar şuna iyi gelen buna iyi gelen ürün kullandıkça cildimizi tırnaklarımızı filan daha kötü hale getiriyoruz.

  bir iki ay hiç bir şey sürmeyin, siz de deneyin, bana da haber verin.

  12 ağustos 2016 18:04