sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (38)
 • medya (2)

38. Şu sıralar sadece görseldeki ürünü kullanıyorum tırnak bakımı için ve tırnaklarım çok hızlı uzuyor. Çok yüksek ihtimalle bu ürünün etkisi o nedenle.  

ilgili medya:
1
23 eylül 2018 15:27 23 eylül 2018 15:28

37. Eğer kan değerlerinizde bir sorun yoksa jojoba yağı kesinlikle. Her gün düzenli olarak tırnak etlerinize ve tırnaklarınıza sürün. Tırnakları güçlendiriyor , sertleştiriyor birde manikür derdini ortadan kaldırıyor. Annem , kardeşim ve ben bu yöntemi simlynaillogical’dan (gizlinot: YouTuber) görüp denedik. Üçümüzde de olumlu sonuç verdi. 

Edit: imla 

23 eylül 2018 15:11 23 eylül 2018 15:12

36. Uzun tırnak başlığında da bahsettiğim, burada özetleyeceğim yöntemlerimi.

Öncelikle yediklerimize dikkat etmek sağlıklı uzamasını etkiler. 

Benim en çok verim aldığım ürünler; yves rocher tırnak bakım yağı, lush lemony flutter veya burts bees limonlu tırnak bakım kremi. Bütçeniz kısıtlı ise zeytinyağı-limon ikilisi ile her gün nemlendirmek.

Tırnakları darbelerden korumak. Ev işlerinde tırnakları açmak, sökmek gibi işlemlere alet etmemek. içlerinin temizlenmesi ve beyaz görünmesi için her gün diş macunu ile fırçalamak.

Oje temizleyici olarak aseton yerine oje temizleyici mendil kullanmak. Ben nob oje temizleyici pedleri kullanıyorum. Daha az zarar veriyor diye düşünüyorum. içerik kıyaslaması yapmadım sadece gözlemlerime dayanıyorum.

Son olarak pes etmemek. Önceden bir tırnağımın köşesi kırılsa hepsini keserdim. Şimdi o kısmı kurtarmaya, törpüyle şekle sokmaya gayret ediyorum. Kurtarılamaz boyutta olmadıkça kesmiyorum.

23 eylül 2018 14:43 23 eylül 2018 14:46

35. öncelikle "hızlı" tırnak uzatma yöntemi diye bir şeyin olmadığını, tırnak uzatmanın sabır isteyen bir iş olduğunu belirteyim, yetişkin bir insanın tırnağı ayda 3 ila 4 mm arası uzar, bu elimizde sabit bir bilgi bu da demek oluyor ki aslında "tırnak uzatma yöntemi" dediğimiz şey hali hazırda zaten uzayan tırnaklarımızı kırılmalardan koruma yöntemi.

Tırnaklarımızı dış etkenlerden korursak kırılmaları en aza indirebiliriz peki necrolyte ne yapmalıyız kısa kes dediğinizi duyar gibiyim o yüzden nacizhane önerilerime bir bakalım isterseniz;

İlk olarak tırnak makasıyla tırnaklarımızı kesmeyi bırakıyoruz, tırnağımız kırılsa da bırakıyoruz çünkü tırnak makası tırnağın içten kırılmasına sebep oluyor, ola ki tırnak uzatma serüveninizin daha başında tırnağınız kırıldı ve sizde kesmeye karar verdiniz, bunu yapmıyorsunuz hemen bir törpü kapıp (kağıt ya da cam) tırnaklarımızı eşitleyip kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Yanlış bir algı olarak: tırnakların nefes almasına izin vermek isteyip oje sürmemek, sevgili dostlarım tırnaklarınızı uzatmak istiyorsanız ama aynı zamanda tek başınıza yaşıyor ve günlük hayatta her işinizi kendiniz yapıyorsanız (benim gibi) oje sürmeden o tırnakları uzatamazsınız, oje sürdüğünüzde ekstra katmanla tırnaklarınızı kapattığınız için tırnakları kırılmalardan korursunuz, ve ellerinizin suyla temas etmesi gereken zamanlarda oje, bariyer görevi görerek suyun da tırnaklarınıza olan aşındırıcı ve yumuşatıcı etkisini aza indirir. (misal üç parça bulaşığınız var ama eldiven takmak istemiyorsunuz ya da duşa gireceksiniz) Neden yanlış bir algı dedin Necrolyte? Çünkü tırnaklarınızın sanılanın aksine nefes almaya ihtiyacı yoktur , tırnak dediğiniz şey ölü hücrelerden oluşur ve takdir edersiniz ki ölü hücrelerin "nefes almak" gibi bir gayesi yoktur. Tırnaklarınızın nefes alan yerleri tırnak diplerinizdir. O yüzden oje sürerken tırnak diplerinizi kapatacak şekilde değil de bir iki milim dışardan sürmeniz yeterli olacaktır.

Base coat kullanmayı alışkanlık haline getirin, eğer tırnaklarınız çok yumuşaksa aktif bir sertleştiriciyle başlayın (bkz: kalyon), tırnaklarınız yeterince sertleştiyse o sertleştiriciyi artık kullanmayın çünkü fazla sert tırnaklar da en ufak darbede kırılırlar, tırnaklarınızın güçlü ama bir o kadar da esnek olması gerekiyor küçük darbelerden kurtulabilmeniz için.

Esneklik demişken bunu en güzel sağlayabileceğiniz yöntem ise besleyici yağlar kullanmaktır, kendiniz yapabilir ya da satın alabilirsiniz. Eğer satın alacak ya da kendiniz yapacaksanız e vitaminini unutmayın, e vitamini içeren bir şey alın. E vitamini tırnaklarınızı besler ve güçlendirmesinde yardımcı olur.

Son olarak bu uzun entryi bitirirken günlük yaşantınızda dikkat etmeniz gereken şeylere değineceğim. Öncelikle uzun tırnak sizin hiç bir şey yapamamanıza etken değildir, uzun tırnağınızın olması prensesler gibi yaşamanız gerektiği ya da "uzun tırnak" başlığı altındaki kimselerin sandığı gibi temizlik yapmıyorum ve her işimi hizmetçilerim yapıyor, her yere şöförüm bırakıyor tırnağı değildir (her gün okula dolmuşla giden bendeniz bildirdi). Yapmanız gereken şey dikkatli olmak, temizlik yaparken bulaşık yıkarken eldiven takmayı unutmayın, köşe temizliği yaparken ya da toz alırken hızlı olucam diye köşelere tırnaklarınızı çarpmayın, otobüsten inerken tuşa basmak için parmak uçlarınızı kullanmak yerine eklemlerinizi kullanın mesela, konserve ya da tenekede içeceklerinizin halka kapaklarınızı tırnaklarınızla açmayın, bir şey kazımayın, eve gelen kargo paketini bıçakla açın, duruma göre tırnaklarınız yerine kullanabileceğiniz alternatif objeleri kullanın, kısacası hayatınızı ve bu gibi küçük ayrıntıları tırnaklarınıza göre uyarlayın.

11 eylül 2018 17:46

34. Bence oje sürdükçe tırnak dış etkilerden korunuyor (minik çarpmalar sonucu kırılmalar kopmalar daha az oluyor)  ve tırnak daha güzel uzuyor. Bir de asetonsuz oje çıkarıcı ile çıkardığınız taktirde ojenin tırnağı sertleştırdiğini düşünüyorum. En azından kendimde gözlemim bu yönde. 

11 ağustos 2018 04:03

33. çift taraflı kaş ve kirpik yağı almıştım. kaşlarıma kullanmak istemediğim için tırnaklarıma sürdüğümde daha sağlıklı ve hızlı uzadıklarını fark ettim.

10 ağustos 2018 22:38

32. Hem içten, hem dıştan müdahale gereken bir sorundur tırnak uzatmak. 

Beslenmeye dikkat etmek, saçlarınız cansızsa keratin destekli vitamin kullanmak (çünkü saç ve tırnak birbirinin aynasıdır) ilk müdahaledir. 

Vücut içten güçlenince tırnaklar da daha sağlıklı uzar. Sonra tırnak sertleştirici veya besleyici ojelerle ikinci müdahaleyi yaparız. Ben revlon nail rescue kullanıyordum ama piyasadan kalkmış. Onun yerine golden rose 4 in 1 complete care kullanmaya başladım. Ama dediğim gibi içten dayanıklı olmadıkça dıştan tırnağı güçlendirmek sadece geçici çözüm. 

Son olarak jojoba yağı, zeytinyağı gibi yağları tırnaklara yedirmek de bende işe yarayan bir yöntem. Tırnaklarınızı bir şeyleri kazımada, kaldırmada kullanmayın. Sert yüzeyle temas etmesinler. Odanın ışığını açarken parmak boğumlarınızı kullanın örneğin. 

10 ağustos 2018 14:57

31. tırnak yememek

10 ağustos 2018 14:30

30. 2 gün önce Flormar'ın max growth jelini sürdüm. Bugün baktığımda tınaklarım 2 kat daha uzamıştı. Jeli alalı 1 sene oldu diyebilirim.

10 ağustos 2018 14:18

29. benim için en önemli uzatma yöntemi limonla masaj yapmak. hergün ince bir dilim (çünkü yarım limona elinizi batırmanızın bir anlamı yok, tırnaklarınız limon suyu olacağı kadar bir parça yeterli) limonu tek tek tırnaklarınıza sürüp 10-15 dakika bekleyin. isteğe göre zeytinyağıyla da karıştırılabilir. ciddi anlamda tırnak kuvvetlendiren ve uzatan bir yöntemdir. bunun dışında bir yerde okuduğum kadarıyla tırnak kütiküllerini kesmemek gerekiyormuş çünkü tırnağı kütiküller uzatıyormuş.

bunlara ek olarak merve özkaynak'ın önerisini de video olarak ekliyorum.

ilgili medya:
1
10 ağustos 2018 13:43