sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (47)
  • medya (2)

  47. Tırnaklarımı sağdan sola hart hurt törpüleyen birisiydim. Daha sonra manikür üstüne bir videoya denk geldim ve öğrendim ki böyle yapmak tırnağın kırılmasını kolaylaştırıyormuş (gizlinot: ki benimkiler de çıt pıt darbe alıp kırılıyordu) . Tek yöne doğru (gizlinot: sadece sağa ya da sadece sola) törpülemek tırnağın ömrünü uzatıyor. 

  Sağa sola doğru törpüleyince tırnak ucunda tırtıklı bir yüzey oluşuyor hâliyle bir şeylere takılıp darbe yüzünden kırılması kolaylaşıyor. Tek yöne doğru törpüleyince de daha düz bir alan oluşmuş oluyor. Zımpara kağıdı ve normal kağıt farkı gibi düşünebilirsiniz. 

  29 mayıs 21:59

  46. Kendimi bildim bileli tırnak kenarlarım kurur, soyulur, çatlar. Tırnaklarımda çabuk kırılır ve uzasa bile incecik uzar, bi şeye yaramazdı.

  Yakın zamanda kan değerlerime baktırdım, şikayetlerimden bahsettim. Demir, çinko ve biotin desteği almam gerektiğini söyledi doktor. İlaçları kullandığım süre boyunca ekstra olarak geceleri bolca mixup sulphur sürdüm. Şu an tam istediğim gibi uzuyorlar, çok memnunum.

  29 nisan 02:14

  45. Sağlıklı beslenme, su , spor, temizlik kısmını geçiyorum. Bunlar dışında en önemlisi tırnakların hava alması olduğunu düşünüyorum. Oje sürmeyi aşırı sevsek de arasa bir hava almaları gerekiyor. Manikür sırasında üst tabakasının uygu törpülerle törpülenmesi gerekiyor. Tırnak etlerinin düzenli geri itilmesi gerekiyor kesilmeden. Ne zaman tırnak eylerim daha sağlıklı olursa o zaman tırnaklarım daha hızlı ve sağlıklı uzuyor. Tırnak eti bakım yağını falan hazır kullanmıyorum. Bulunabilir yağlardan oluşan karışımları daha faydalı buluyorum. Neredeyse her banyodan sonra nazikçe tırnak etlerimiitip, törpüle şekillendirme işlerini yapıyorum. Soğuk suda yıkayıp tırnak etlerinin sabitlenmesini bekliyorum. Çıkarınca kurulayıp çam terebentin, badem, gül, üzüm çekirdeğine Hindistan cevizi yağını bir miktar vazelinle karıştırıp hazırladığım tırnak eti patamı uyguluyorum. İyice yedirip el kremimi sürüyorum. Kış aylarında çok fazla neme yumuşaklığa ihtiyacım varsa bu karışımı azıcık elime de sürüyorum ve bu karışımı ayak bakımında da sık sık kullanıyorum. Tırnaklarımın normal hüzün bir tık üstünde ve sağlıklı kırılmadan uzamasına yardımcı olduğunu düşünüyorum. Bir kutu hazırlamıştım vazelin kutusunda çok uzun zamandır kullanıyorum yarısını bile bitiremedim. Her şeyi denemiş ama sonuç alamamış süslülerin denemesini öneririm. 

  29 nisan 01:36

  44. Tırnak uzatmayı (hijyenik bulamadığım için) tercih etmesemde sağlıklı beslendiğimde bambu gibi uzuyor. Tırnak yağları yüzde 50, nail hardener tarzı ojelerin etkisi yüzde 35 olabilir ancak.

  29 nisan 01:20

  43. zaman zaman tırnakları hassaslaşan biriyim. Bunun için belki doğal yollar da vardır ama ben arkadaşımın tavsiyesi üzerine Kalyon'un kırmızı tırnak ve tırnak eti bakım yağını kullanıyorum. Bu arada bir etkisi daha var. Sık oje sürdüğüm zamanlarda tırnaklarım çabuk sararıyor ama oje sürmeden önce bu yağı sürdüğümde o sararma olmuyor.

  (link: https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fcdn.cosmetica.com.tr%2FUPLOAD%2FURUNLER%2Fthumb%2F013581_medium.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.cosmetica.com.tr%2Fkalyon-tirnak-ve-tirnak-eti-bakim-yagi.html&docid=0DrnpsrP1AsoWM&tbnid=Pgap_qWjHgktUM%3A&vet=10ahUKEwjFiNP25fPhAhUIBGMBHX_aDX0QMwg8KAAwAA..i&w=500&h=500&bih=635&biw=1366&q=kalyon%20k%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1%20t%C4%B1rnak%20ya%C4%9F%C4%B1&ved=0ahUKEwjFiNP25fPhAhUIBGMBHX_aDX0QMwg8KAAwAA&iact=mrc&uact=8 kalyonun çok çeşidi olduğu için görseli de ekliyorum)

  29 nisan 01:12 29 nisan 01:14

  42. bir ara çok hastaydım ve c vitaminli ilaçlar kullanıyordum, kullanırken tırnaklarım hızlı ve kırılmadan uzadı. hayatımda hiç bu kadar uzun tırnak kullanmamıştım. taa ki arkadaşlarım farkedene kadar. herkes ne kadar güzel tırnakların var dedikten sonra 1 hafta içinde hepsi teker teker kökünden kırıldı. şu anda hindistan cevizi yağı ve limon yöntemini uyguluyorum, işe yarıyor gibiler.

  Edit: sözlük bazen o kadar saçma seyleri eksiliyorsunuz ki, şurada beğenmediğiniz şey ne acaba

  29 nisan 00:46 30 nisan 01:10

  41. (bkz: biotin)

  1 mart 23:25

  40. buradan okuduğum tavsiyelere göre her akşam vazelin uyguluyorum tırnaklarıma. ciddi şekilde faydasını gördüm.

  1 mart 22:11

  39. Şu sıralar sadece görseldeki ürünü kullanıyorum tırnak bakımı için ve tırnaklarım çok hızlı uzuyor. Çok yüksek ihtimalle bu ürünün etkisi o nedenle.  

  ilgili medya:
  1
  23 eylül 2018 15:27 23 eylül 2018 15:28

  38. Eğer kan değerlerinizde bir sorun yoksa jojoba yağı kesinlikle. Her gün düzenli olarak tırnak etlerinize ve tırnaklarınıza sürün. Tırnakları güçlendiriyor , sertleştiriyor birde manikür derdini ortadan kaldırıyor. Annem , kardeşim ve ben bu yöntemi simlynaillogical’dan (gizlinot: YouTuber) görüp denedik. Üçümüzde de olumlu sonuç verdi. 

  Edit: imla 

  23 eylül 2018 15:11 23 eylül 2018 15:12