girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (1)

38. Arkadaşlar burada su iyi gelir yazanlar var. Saçmalamayalım. Evet, tırnağı belki uzatır bir ihtimal ama zayıflatır da. Yumuşatır. Bu da kırılmasına sebep olur. Yapmayın etmeyin. Onun yerine günde 1/2 kez jojoba yağı ve eczanelerden alabileceğiniz e vitamini karışımını tırnak etlerinize ve tırnağınızın iç kısmına sürün. Biraz ovalayın. Jojoba yağı, vücudun kendi yağlarına çok yakın olduğu için rahat emiliyormuş. Ayrıca kırılmaması için sürekli ojeli olunmalı. Sonuçta kırılırsa uzayamaz.  Bir iki kat ojenin olması, kırılmasını zorlaştırıyor. Tırnak sertleştiricilerine de bulaşmayın, onlar daha kırılgan hale getiriyor çok sertleştirdiği için. Bu bilgileri hep SimplyNailological’dan öğrendim. Kadının tırnakları hem çok uzun hem de gayet sağlıklı. Ben 5-6 aydır bunu uyguluyorum, tırnaklarım çok saçma sapan bir hareket yapmadığım sürece hiç kırılmadı. Gayet de çabuk uzuyor. 

dün 00:32

37. Bence oje sürdükçe tırnak dış etkilerden korunuyor (minik çarpmalar sonucu kırılmalar kopmalar daha az oluyor)  ve tırnak daha güzel uzuyor. Bir de asetonsuz oje çıkarıcı ile çıkardığınız taktirde ojenin tırnağı sertleştırdiğini düşünüyorum. En azından kendimde gözlemim bu yönde. 

11 ağustos 04:03

36. çift taraflı kaş ve kirpik yağı almıştım. kaşlarıma kullanmak istemediğim için tırnaklarıma sürdüğümde daha sağlıklı ve hızlı uzadıklarını fark ettim.

10 ağustos 22:38


35. Hem içten, hem dıştan müdahale gereken bir sorundur tırnak uzatmak. 

Beslenmeye dikkat etmek, saçlarınız cansızsa keratin destekli vitamin kullanmak (çünkü saç ve tırnak birbirinin aynasıdır) ilk müdahaledir. 

Vücut içten güçlenince tırnaklar da daha sağlıklı uzar. Sonra tırnak sertleştirici veya besleyici ojelerle ikinci müdahaleyi yaparız. Ben revlon nail rescue kullanıyordum ama piyasadan kalkmış. Onun yerine golden rose 4 in 1 complete care kullanmaya başladım. Ama dediğim gibi içten dayanıklı olmadıkça dıştan tırnağı güçlendirmek sadece geçici çözüm. 

Son olarak jojoba yağı, zeytinyağı gibi yağları tırnaklara yedirmek de bende işe yarayan bir yöntem. Tırnaklarınızı bir şeyleri kazımada, kaldırmada kullanmayın. Sert yüzeyle temas etmesinler. Odanın ışığını açarken parmak boğumlarınızı kullanın örneğin. 

10 ağustos 14:57

34. tırnak yememek

10 ağustos 14:30

33. 2 gün önce Flormar'ın max growth jelini sürdüm. Bugün baktığımda tınaklarım 2 kat daha uzamıştı. Jeli alalı 1 sene oldu diyebilirim.

10 ağustos 14:18

32. benim için en önemli uzatma yöntemi limonla masaj yapmak. hergün ince bir dilim (çünkü yarım limona elinizi batırmanızın bir anlamı yok, tırnaklarınız limon suyu olacağı kadar bir parça yeterli) limonu tek tek tırnaklarınıza sürüp 10-15 dakika bekleyin. isteğe göre zeytinyağıyla da karıştırılabilir. ciddi anlamda tırnak kuvvetlendiren ve uzatan bir yöntemdir. bunun dışında bir yerde okuduğum kadarıyla tırnak kütiküllerini kesmemek gerekiyormuş çünkü tırnağı kütiküller uzatıyormuş.

bunlara ek olarak merve özkaynak'ın önerisini de video olarak ekliyorum.

ilgili medya:
1
10 ağustos 13:43


31. Saçlarımın hızlı ve sağlıklı uzaması için biotin hapı ve keçiboynuzu pekmezine başlamıştım. Tırnaklarım ilk kez soyulmadan uzamaya başladılar. Ek olarak tırnaklarımı korumak ve sertleştirmek için kalyon tırnak sertleştirici kullanmaya başladım. Temizlikle, bulaşıkla sıkça haşır neşir oluyorum bana mısın demiyorlar helal olsun. Hâlâ taş gibi tırnaklarım.

10 ağustos 11:16 10 ağustos 11:16

30. Kendim deneyimlemedim ama belki denemek isteyen biri olur diye yazıyorum. Sıvı sabun kullanmanın tırnağın kırılmasına, zayıflamasına sebep olduğunu, kalıp sabun kullanmam gerektiğini söylemişti manikürcü bir tanıdığım.

9 ağustos 23:34

29.  Ellerin suda kalması tırnakları uzatır. Bulaşıkları elinde yıkayan arkadaşım bulaşıkları elimde yıkadığımdan beri tırnaklarım çabuk uzuyor demişti. Boşa dememiş atalarımız: tırnak cefadan, saç sefadan uzar diye. Lakin tırnakların uzun süre suda kalması tırnakların çabuk kırılmasına sebep olur. Çünkü tırnak yumuşar. Tabi tırnaklarınız çok güçlü sadece uzamamasından şikayet ediyorsanız ılık veya sıcak suda tutabilirsiniz. 

9 ağustos 23:09