yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (2)

  45. toplanın anlatıyorum:

  benim tırnaklarım ilk 3 milimetreden sonra kenardan sağdan soldan çıt ederdi. şimdi 5 milimdeyiz, bir tanesi kırıldı ama o da "sen bu hareketi yapıyorsan hak ettin bunu" dercesine bir kırılmaydı. öğrendiğim uyguladığım bütün taktikleri yazacağım.

  1- mixup sulphur bakım yağı yahut jojoba yağı. jojoba yağı için günde 5-6 kere uygulayabilirsiniz diye okumuştum ama bende mixup olduğu için onu kullanıyorum ve cidden tırnaklarım hem daha sağlam hem daha esnek - kırılmıyor ayrıca hızlı uzatıyor ama benimkiler özellikle yavaş uzadığı için size bir ortalama veremeyeceğim. bunu tırnaklarım ojeliyken de ojesizken de kullanıyorum çünkü esas mevzu tırnak etlerini beslemek, tırnağı o uzatıyor. 

  2- ojesiz gezmemek. oje tırnaklarda bir kat koruyucu görevi görüyor, ben flormar max growth sürdüm renkli sürüyorsam da bunu base coat yaptım, özellikle bir faydası oldu mu emin değilim. ojeyi tırnaklarımın üstüne de sürüyorum uzasın yanlara arkalara her yere süreceğim, bakalım.

  3- en önemlisi tırnak sertleştirici sürmemek. tırnağınız kağıt gibi olmadıkça bunlar sadece tırnağın esnemesini kesip o kenarlardan çıt etmesine neden oluyormuş. ben hep sürerdim bıraktığımdan beri böyle bir sorun görmedim aptal aptal hareketlerimle kırdığım hariç. 

  4- tek yöne törpülemek. bunu biliyorsunuz. tırnak etlerine girecek kadar törpü yok. bunu da biliyorsunuz. tırnağı tırnak makasıyla kesmek de yok, konuşamam sadece törpü, çok uzun törpüyle kısaltamam diyorsanız cam törpü. 

  5- bu isteğinize bağlı ama ellerinize tırnak etlerinize kibarca manikür yapmak tırnak sağlığına iyi geliyor. 

  hayırlı uzatmalar süslü kardeşlerim, unuttuğum bir şey olursa editlerim. 

  3 haziran 20:49

  44. en verim aldığım yöntemler şunlar oldu:

  Tırnaklarımı sürekli suya maruz bırakmadım, biliyorsunuz sürekli ıslanırlarsa nemi kaybediyorlar.

  Dax mixup sulphur kullandım, oldukça etkili bence ama tırnak sertleştirmeye bir faydasını görmedim bu yüzden kağıt gibi tırnaklara çok yeterli değil.

  en en en önemlisi doğal yağlardan faydalandım. bu yağlar; lavanta yağı ve kayısı yağı oldu.

  lavanta yağı tırnaklarınızı sertleştiriyor, kayısı yağı mükemmel bir nem deposu, o kadar güzel nem veriyor ki düzenli kullanma sonucunda tırnaklarınız pembiş pembiş sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşuyor.

  kağıt törpü kullandım. kağıt törpüler metal törpülere göre çok çok daha az zarar veriyor.

  sürekli oje sürmekten kaçındım çünkü bu kadar bakımdan sonra görüyorsunuz ki ojeli geçen bir gün bile tırnağın üzerindeki o parlak tabakayı alıp götürebiliyor. ama tabi herkesin kendi tercihi.

  benim deneyimlerim bu şekilde oldu. özellikle doğal ürünler tırnaklarda mükemmel sonuçlar veriyor süslüler, aklınızda bulunsun.

  12 aralık 2019 22:33

  43. uzun yıllar tırnak kırma alışkanlığım vardı. kırıp atıyordum ve bu yaklaşık 16 yıl sürdü. bıraktığım zaman tırnaklarım çok inceydi ve pamuk ipliğine takılsa bile kırılıyorlardı. şimdi tırnaklarım uzuyor ve bu yolda kullandığım ürünleri belki birine yardımcı olur düşüncesiyle paylaşmak istedim.

  Dax Mixup Sulphur

  Biotin hapları (herhangi bir marka olur)

  Alterra Nagelharter Kur

  Kalyon Tırnak ve Tırnak Bakım Yağı

  Urgo Filmogel Zarar Görmüş Tırnaklar

  Lapitak Tırnak Bakım Kremi

  Flormar No More Breaks sertleştirici

  Pastel Nail Care Gel

  ve son olarak, doktorumun tırnaklarım için yazdığı Momecon ve M-Furo kremler. Bu yöntemlerle tırnaklarım eskisinden daha sert ve sağlıklı, ayrıca daha hızlı uzuyorlar.

  Bir ara limon-zeytinyağı karışımında ellerimi bekletiyordum o da işe yarıyor.

  yeni yöntemler denedikçe burayı editlemeye karar verdim çünkü rutinime sürekli yeni ürünler ekleniyor tırnak bakımı ile kafayı bozduğum için.

  birkaç gündür flormar max growth kullanıyorum. hızlı kuruyor, tırnakları güzel gösteriyor ve hepsinden önemlisi, çok hızlı uzatıyor.

  pastel nail care calcium gel, tırnakları güzel güçlendiriyor ve sertleştiriyor.

  flormar no more breaks, bunu tırnaklarımın sadece uç kısımlarına sürüyorum, amacı zaten kırılmayı engellemek ve bunu başarıyor.

  12 aralık 2019 12:17 5 ocak 16:56


  42. Tırnaklarımı sağdan sola hart hurt törpüleyen birisiydim. Daha sonra manikür üstüne bir videoya denk geldim ve öğrendim ki böyle yapmak tırnağın kırılmasını kolaylaştırıyormuş (gizlinot: ki benimkiler de çıt pıt darbe alıp kırılıyordu) . Tek yöne doğru (gizlinot: sadece sağa ya da sadece sola) törpülemek tırnağın ömrünü uzatıyor. 

  Sağa sola doğru törpüleyince tırnak ucunda tırtıklı bir yüzey oluşuyor hâliyle bir şeylere takılıp darbe yüzünden kırılması kolaylaşıyor. Tek yöne doğru törpüleyince de daha düz bir alan oluşmuş oluyor. Zımpara kağıdı ve normal kağıt farkı gibi düşünebilirsiniz. 

  29 mayıs 2019 21:59

  41. Sağlıklı beslenme, su , spor, temizlik kısmını geçiyorum. Bunlar dışında en önemlisi tırnakların hava alması olduğunu düşünüyorum. Oje sürmeyi aşırı sevsek de arasa bir hava almaları gerekiyor. Manikür sırasında üst tabakasının uygu törpülerle törpülenmesi gerekiyor. Tırnak etlerinin düzenli geri itilmesi gerekiyor kesilmeden. Ne zaman tırnak eylerim daha sağlıklı olursa o zaman tırnaklarım daha hızlı ve sağlıklı uzuyor. Tırnak eti bakım yağını falan hazır kullanmıyorum. Bulunabilir yağlardan oluşan karışımları daha faydalı buluyorum. Neredeyse her banyodan sonra nazikçe tırnak etlerimiitip, törpüle şekillendirme işlerini yapıyorum. Soğuk suda yıkayıp tırnak etlerinin sabitlenmesini bekliyorum. Çıkarınca kurulayıp çam terebentin, badem, gül, üzüm çekirdeğine Hindistan cevizi yağını bir miktar vazelinle karıştırıp hazırladığım tırnak eti patamı uyguluyorum. İyice yedirip el kremimi sürüyorum. Kış aylarında çok fazla neme yumuşaklığa ihtiyacım varsa bu karışımı azıcık elime de sürüyorum ve bu karışımı ayak bakımında da sık sık kullanıyorum. Tırnaklarımın normal hüzün bir tık üstünde ve sağlıklı kırılmadan uzamasına yardımcı olduğunu düşünüyorum. Bir kutu hazırlamıştım vazelin kutusunda çok uzun zamandır kullanıyorum yarısını bile bitiremedim. Her şeyi denemiş ama sonuç alamamış süslülerin denemesini öneririm. 

  29 nisan 2019 01:36

  40. zaman zaman tırnakları hassaslaşan biriyim. Bunun için belki doğal yollar da vardır ama ben arkadaşımın tavsiyesi üzerine Kalyon'un kırmızı tırnak ve tırnak eti bakım yağını kullanıyorum. Bu arada bir etkisi daha var. Sık oje sürdüğüm zamanlarda tırnaklarım çabuk sararıyor ama oje sürmeden önce bu yağı sürdüğümde o sararma olmuyor.

  (link: https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fcdn.cosmetica.com.tr%2FUPLOAD%2FURUNLER%2Fthumb%2F013581_medium.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.cosmetica.com.tr%2Fkalyon-tirnak-ve-tirnak-eti-bakim-yagi.html&docid=0DrnpsrP1AsoWM&tbnid=Pgap_qWjHgktUM%3A&vet=10ahUKEwjFiNP25fPhAhUIBGMBHX_aDX0QMwg8KAAwAA..i&w=500&h=500&bih=635&biw=1366&q=kalyon%20k%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1%20t%C4%B1rnak%20ya%C4%9F%C4%B1&ved=0ahUKEwjFiNP25fPhAhUIBGMBHX_aDX0QMwg8KAAwAA&iact=mrc&uact=8 kalyonun çok çeşidi olduğu için görseli de ekliyorum)

  29 nisan 2019 01:12 29 nisan 2019 01:14

  39. bir ara çok hastaydım ve c vitaminli ilaçlar kullanıyordum, kullanırken tırnaklarım hızlı ve kırılmadan uzadı. hayatımda hiç bu kadar uzun tırnak kullanmamıştım. taa ki arkadaşlarım farkedene kadar. herkes ne kadar güzel tırnakların var dedikten sonra 1 hafta içinde hepsi teker teker kökünden kırıldı. şu anda hindistan cevizi yağı ve limon yöntemini uyguluyorum, işe yarıyor gibiler.

  Edit: sözlük bazen o kadar saçma seyleri eksiliyorsunuz ki, şurada beğenmediğiniz şey ne acaba

  29 nisan 2019 00:46 30 nisan 2019 01:10


  38. (bkz: biotin)

  1 mart 2019 23:25

  37. buradan okuduğum tavsiyelere göre her akşam vazelin uyguluyorum tırnaklarıma. ciddi şekilde faydasını gördüm.

  1 mart 2019 22:11

  36. Şu sıralar sadece görseldeki ürünü kullanıyorum tırnak bakımı için ve tırnaklarım çok hızlı uzuyor. Çok yüksek ihtimalle bu ürünün etkisi o nedenle.  

  ilgili medya:
  1
  23 eylül 2018 15:27 23 eylül 2018 15:28