yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (81)
  • medya (3)

  81. Birakmistim, yine basladim.Tirnaklarim küçücük kaldi bu aliskanligim yüzünden :(

  18 haziran 01:29 18 haziran 01:29

  80. gerçekten çocukluğumdan beri bırakamadığım eylem. ben sadece tırnaklarımı birazcık da olsa uzatabilirsem ardından manikür yaptırıp güzel bir oje sürdürünce yemeye ara verip uzatabiliyorum ve bunu dönemlik bırakabiliyorum. yoksa acı ojeymiş vs. hiçbiri işe yaramıyor:( eğer bir iki tırnağım kötüyse diğerlerini de yemeye başlıyorum...

  geçtiğimiz 3 yıl boyunca sırf tırnaklarım çok kötü görünüyor diye takma tırnaklarla çantamda yapıştırıcılarla gezdiğimi bilirim:(

  17 haziran 23:28

  79. tırnak yemeği kuzenimin güzel bakımlı tırnaklarını görünce bırakmıştım.(gizlinot: o zaman ben çocuğum, kuzenimde 19 yaşında genç bir kadındı.) aradan zaman geçti ve benimde imrendiğim tırnaklara sahip oldum; ama uzun süre tırnak yediğimden olsa gerek kardeşimin tırnak yatağı uzunken benimkiler kısa. 

  17 haziran 16:33 17 haziran 18:13

  78. Tırnak yemekten oje, tırnakları düzgün tutma derken dönem dönem kurtuluyorum ama bunları yazarken iki baş parmağımın da tırnak etleri kıpkırmızı ve kanamış durumda. Tırnak eti yeme bende hiç bitmiyor.

  17 haziran 03:48 17 haziran 03:48

  77. eksi yiyeceğim belki ama tırnak yiyen insandan direkt itiliyorum. o görüntü ve tırnak yerken çıkardığı sesler aşırı rahatsız ediyor beni, misofonyamı tetikliyor. tırnak yerken ağzın şapırdatılması ve o tırnakları tükürürken çıkan fıt fıt sesler....... en katlanamadığım şeylerden biri olabilir ve sevgilim de niyeyse birden tırnak yemeye başladı, nasıl bıraktıracağım bilmiyorum...

  17 haziran 02:16

  76. Sürekli kopara kopara küçücük kaldı tırnaklarım. Ablamların tırnaklarına bakıyorum tırnak yatakları uzun ve güzel. Yaklaşık 2 yıldır yemiyorum. Bir yıldır da uzatıp oje sürüyorum. Asla kırılmıyorlar, sürekli nemlendirici sürüyorum. Artık arkadaşlarım da beğenip, yakıştığını söylüyor. Bırakma sebebim ise tırnaklarımın gözüme güzel gözükmemesi.

  17 haziran 01:28

  75. Bitmeyen çilem. Acı ojeyle falan çözülmüyor. Protez tırnak ise hiç denemedim. Ben tırnaklarımı  dibine kadar yemiyorum. Yani aşırı çirkin görüntü oluşmuyor lakin yine de oje süremeyecek şekle geliyor, düzgün gözükmüyor. Diş yapısını da bozuyor insanın tırnak yemek. Şuan benim ağzımda tel var. Dişlerim düzelsin diye emek harcarken, tel çıkınca yine yersem bi anlamı kalmayacak. Bu sebeple tırnaklarımı uzatmaya başladım. Sürekli bakımını yapıyor, oje sürüyorum. Süslü sözlüğe “süslülerin tırnaklarında bulunan oje” başlığına ekliyorum. Bu bana şevk veriyor. Manikürlü ellerimi seviyorum herkes gibi ama işte birden yemeye başlıyorsunuz sonrası da geliyor. inşallah tamamen bırakacağım.

  13 mart 17:48

  74. uzun uğraşlar sonucunda bıraktım sansam da ne zaman stresli olsam, gerilsem bir şekilde farkında olmadan yapıyorum bunu. acı oje, biber asla fayda etmedi. stresli dönem geçtikten sonra da pişmanlığın verdiği üzüntü de cabası.

  11 ekim 2018 18:08

  73. kendimi bildim bileli yenmeye çalıştığım kötü alışkanlığım. birkaç kez bırakmayı başardım ama yeniden başladım maalesef. şu an yine bırakmayı başardığım ve ellerimin düzgün bir görünüme kavuştuğu evredeyim. yöntemlerimi yazayım, belki bir faydam dokunur.

  şayet benim gibi acı oje sürüp dişlerinizle koparamadığınızda bu sefer de ellerinizle koparıyorsanız acı oje çözüm olmuyor. ben her hafta düzenli manikür yaptırarak ve gün aşırı kalyon tırnak besleyici cila sürerek tırnaklarımı uzatabildim. kalyon cila, tırnakları ciddi boyutta sertleştiriyor ve ne dişinizle ne de ellerinizle tırnağı koparamıyorsunuz. ama etkisi çabuk geçiyor, bu sebeple gün aşırı tazelemek şart. manikürü de kesinlikle ihmal etmemek gerekiyor.

  sadece dişinizle koparanlardan iseniz, acı cila önerim kesinlikle mavala. acı cila değil adeta zehir. bunu sürenin elini ağzına götürebileceğine ihtimal vermiyorum. ama acı cilayı da gün aşırı tazelemeyi ihmal etmemelisiniz.

  gelelim koruma faslına. çünkü adeta kilo vermek gibi tırnak yemeyi bırakmak. koruması çok zor. bunu da yine manikürü aksatmadan başarabiliriyorum. bir de sürekli ojeli olmam gerekiyor maalesef. çünkü şimdiye kadar bir türlü rahat bırakılmadığı için tırnak aşırı yumuşak ve dayanıksız oluyor. evet sürekli oje de zararlı ama ben tırnaklarımı ancak şeffaf cila ile dinlendirebiliyorum. aksi durumda eskiye dönüş maalesef.

  25 ağustos 2018 15:31

  72. Bu konudan çok muzdaribim. Yaklaşık üç aydır kızım hunharca tırnaklarını yiyor ve ayak tırnaklarına da başladı geçen gün. Psikolojik bir durum farkındayım ama sen daha 2.5 yaşındasın ya. Neye taktı bu kadar anlayamadık. Sanırım çocuk psikiyatriye götürmemiz gerekecek. Cidden çok üzgünüm.

  6 ağustos 2018 01:07