girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (2)

43. referandumda "hayır" diyenleri "vatan haini, terörist" ilan eden zihniyete artık t a m a m!

(link: https://youtu.be/Deey0PzFWGw yeter, bıktık. t a m a m! )

17 mayıs 14:14

42. Neymiş tamam yazarak bir şey değişmezmiş. Sanki biz de ancak sosyal medyaya yazacağız sandığa gitmeyeceğiz diyoruz. Benim tamam yazmam birilerinin canını sıkıyorsa(yazanların soruşturulması dahi istendi) demek ki iyi bir protesto olmuş bu. Haziranda da sandıkta tamam diyeceğiz inşallah.

Tamam artık. Bak insanlar 3. Evliliğini yapıyor, başka şehirlere, ülkelere taşınan var. Yani insanlar değişimi seviyor. En temel hak ve ihtiyaçlarımı gözetemeyenlere devam diyecek halim yoktu.

16 mayıs 23:47

41. (link: https://www.youtube.com/watch?v=Deey0PzFWGw Tamam, Bıktık, Sıkıldık. Senden Sıkıldık!)

güzel olmuş valla

16 mayıs 12:46


40. artık millete illet gibi yapıştığınızı; hakla hukukla, demokrasiyle değil bunca senedir zorla, ayrımcılıkla, dolandırıcılıkla başta kalabildiğinizi sonunda siz de kabul ettiniz sanırım.

binlerce, milyonlarca kez tamam.

10 mayıs 12:47 10 mayıs 12:49

39. (link: https://eksisozluk.com/istanbulun-gobeginde-donarak-olen-engelli--3675361 Istanbul'un göbeğinde donarak ölen engelli )

 (link: https://www.haberler.com/oglu-zattureden-olen-acili-anne-aksamlari-soguk-5470824-haberi/ 40 günlük ayaz bebek donarak öldü)

(link: https://www.haberler.com/turkiye-yi-gulduren-gizem-oldu-ablasi-irem-komada-3157118-haberi/ beyaz show'a çıkan Gizem öldü)

(link: https://bianet.org/bianet/toplum/5980-gokmen-bebek-acliktan-oldu gökmen bebek açlıktan öldü)

(link: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/diger/327614/Cocuklarini_isitamadi__intihar_etti_.html çocuklarını ısıtamadı intihar etti)

 

diğer tarafta da,

(link: http://www.hurriyet.com.tr/video/ebru-gundes-canli-yayinda-aglayarak-acikladi-85552 ebru gündeş'in çocuğunun psikolojisi)

işte bu ve bunlar gibi sebepler yüzünden 't a m a m'

10 mayıs 12:44

38. tamam.

ama niye böyle oluyor hep :( (link: https://twitter.com/1adetouz/status/992346655700725765 link)

10 mayıs 11:24

37. oy kullanabildiğim için bildiriyorum ki; t a m a m.

şükürler olsun artık söz hakkım var. bağırmak istiyorum. seni başta istemiyorum!

10 mayıs 09:36


36. bezdirdiniz,

bıktırdınız,

çaldınız,

hak yediniz,

kadrolaştınız,

özelleştirdiniz,

isyan ettirdiniz

T A M A M.

demokratikliğe,

laikliğe,

özgürlüğe,

bağımsızlığa,

barışa

D E V A M.

senin anıtkabirin olmayacak. sen sadece öleceksin. daima yaşasın atatürk ilke ve inkılapları.

10 mayıs 03:20

35. üzülerek belirtiyorum, bu iktidar değil bizi halktan sayma, insandan bile saymadığı için dikkate alınmayacak söylem.

Dikkate alınacaksa da kendi seçmen kitlesi tamam dediğinde dikkate alırlar, o bile şüpheli hatta. Ben hiç bir zaman bu iktidarın seçmen kitlesinde bulunmadım zaten, yani benim tamam dememin hiç bir önemi yok şu anda. ha tamam diyor muyum, diyorum.

Ülkenin sorunlarını zerre umursamayacak hale getirildim ben bu adamlar tarafından, nasıl tamam demeyeyim, sayelerinde doğduğum ülkeden tiksinir haldeyim, fırsat kolluyorum gidebilmek için buralardan, allahaşkına kim ister kendi doğduğu topraklardan, aynı topraklarda doğduğu insanlardan (hepsinden değil tabii ki, siz kimden bahsettiğimi anlamışsınızdır, seçmen kitlesi diyorum ya yazının başından beri..) nefret etmeyi, kim ister her allah'ın günü 'ben ne günah işledim de önceki hayatımda burada doğdum' demeyi (şaka yollu da olsa düşünüyorum ara ara cidden), kim ister kendi ülkesinde bir kadın olarak her sokağa çıktığında korkarak dolaşmayı, tarzı, hayatı, her şeyi için yerilmeyi, en önemlisi de kim ister ki geleceği için endişelenmeyi. kimse istemez tabii ki, ben de istemezdim, kahroluyorum ama durum bu.

ama yine de umutsuz değilim, bu sefer belki şaşırtır beni bu ülkenin insanı, gerçi her seçimde aynı umutlarla gidip oy veriyorum, sonuç aynı, umarım bu sefer de aynı olmaz, ne diyeyim.

10 mayıs 03:19

34. cerrahpaşa tıp fakültesinin ve gazi üniversitesinin bölünmesini istemiyorum. orada okuyan pek çok arkadaşım var hepsi de zamanında canlarını dişlerine takarak gece gündüz çalışarak o noktalara geldiler. o güzel insanlara, o güzel hocalara daha fazla haksızlık yapılsın istemiyorum, bir de bu yüzden t a m a m diyorum.

artık yeter, söz bir kere de bizim olsun.

22 yaşındayım sizden başkasını görmedim ülkemin üzerinde. artık hepinizden bıktık istemiyoruz, adınızı bile duymak istemiyoruz. sayenizde her gün ayrı bir skandala uyanıyoruz ve bir şey diyeyim mi artık hiçbir şeye şaşırmıyoruz. bizi bunları hak ettiğimize inandırdınız, çıkış yolu olmadığına inandırdınız.

ben ülkemi sevmek istiyorum, buraya ait hissetmek istiyorum ama sayenizde yıllardır kendimi hiçbir yere ait hissedemiyorum, gitmek istiyorum. benim gibi düşünen pek çok insan var ve eminim fırsatını bulunca gidecekler. bu kadar beyin göçü ülkeyi daha da kötü hale getirecek. o yüzden tamam artık.

hepimizin yaşayabileceği, gerçek demokratik, gerçek laik, gerçek huzurlu bir ülke istiyoruz; atamızın bizlere olan emanetine daha fazla zarar vermenize göz yummak istemiyoruz artık.

9 mayıs 21:45