sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • medya (0)

1. Bıçaklanmış arkadaşın olayı kendini protesto edenlere yıkma çabası. Harakiri mi yapıyorsun kardeşiiiiim diye sorarlar adama.

16 kasım 2015 18:36

2. kendisine olay sorulduğunda ehehehe diye gülmeseydi, madem tacizci olmadığını iddia ediyor.

kusura bakmayın ama bu intihar girişimi (gbkz: doğal seleksiyon)dur. akıl edebilseymiş de öyle dalgaya alacağına, en başta adam gibi reddetseymiş iddiaları.

16 kasım 2015 20:36

3. Eğer konunun geçtiği videoyu izlediyseniz hazırlayan kızların ne kadar hak hukuktan anlamayan kendini doğru şekilde savunması bilmeyen kişiler olduğunu bu çocuğun da ne kadar pişkin olduğunu görmüşsünüzdür. Kızların davranışı zaten çok sığ da bu çocuğun tavrından ötürü yaptığı intiharın tamamen şov olduğunu düşünüyorum. Bilmiyorum vicdanım mı kurudu ama görünen köy kılavuz istemez düşüncesine büründüm. Çocuk sanki üstüme gelmesinler vah vah edip olayı unutsunlar diye yapmış sanki. Ama bilemem eğer ciddi bir iftira olayı varsa çocuğa geçmiş olsun diyorum.

16 kasım 2015 21:34 16 kasım 2015 21:35

4. şu algı yönetimi denen şeyin sadece hükümet, sağcı, gerici dediğimiz kesimin yapmadığını bana tekrar hatırlatan olay olmuştur. gerçekten içinde yaşadığım için biliyorum, gerçekten aynısı bir arkadaşımın başına geldiği için de biliyorum. hele ki böyle bir hassas noktadan vurmak için algı yönetimi yapmak işten değil. ne yazık ki çoğu solcu örgütler bunu çok sık yapıyor ve tüm kalbimizle savunduğumuz şeyler üzerinden böylesine kandırıldığımı fark ettiğimde bu beni çok daha fazla yaralıyor. artık malesef ikinci kere okuyorum, üçüncü kere düşünüyorum bütün bu eylemler üstünde.

ekşide okuduğum "ulan kezbanlar, iki tane kezban, içlerindeki taciz edilme ihtiyaçlarından olsa gerek" cümleleri ne kadar sinirimi bozduysa, o çocuğun yanlış yere suçlanıyor olabilme ihtimali o kadar sinirimi bozuyor şu an. süslülerin yazdıkları bazı hareketleri varmış, onları izlemedim. ama masada üstüne bir şeyler fırlatılırkenki vidyoyu izledim, suratı bana çok şey ifade etti. tabi belki ben yanlış yorumladım. bilemiyorum.

insanları itham etmek çok kolay, özellikle bu kadar hassas bir konuda algımızın yönlendirilmesi çok kolay ama verilen zararı onarmak bu kadar kolay olmayabilir.

dediğim gibi, bir arkadaşımın başına gelmişti, kimse gidip herkesin ortasında teşhir etmedi ama çok fazla sayıda insanla(ybkz: 10 bine yakın kişiden bahsediyorum) paylaşılıp, bulunduğu bir gruptan (ybkz: bu arkadaş grubu değil baya ciddili kulüp) atılmıştı. tacizci diye. kendini öldürmeye çalışmadı ama kolay şeyler de yaşamadı.

ha şimdi bir de ekşideki testosteron tavan yapmış, bir anda bütün kızlar kezban oldu, bir anda bütün tacizler yanlış anlaşılma, iftira oldu. türk erkeğinin kadını suistimal etmeye olan meyili bir anda yok oldu. vay arkadaş.

ama maşallah halk olarak hepimizde bir tümevarımcılık var nazar değmesin.

midem çok bulandı ya. valla artık.

17 kasım 2015 03:21

5. Bu ülkede 13 kişinin tecavüzüne uğrayan 13 yaşında kıza psikolojisi bozulmadı raporu verildi. Demekki o kadar da kolay değil böyle şeyler. Kaldıki ben insanın gerçekten Ölmek isterse daha yaratıcı yollar bulabileceğini düşünüyorum, ölmediyse istememiştir. Inadına tacizcilerin ifşa edilmesi gerekiyor ki yapmadan önce bi daha düşünsünler.

17 kasım 2015 09:58

6. Olay kadın kolektifinden çıkmış sanırım videoda öyle görünüyor öyle olmasa bile solcuların işi. Bu ülkede solculara gram güvenmiyorum daha önce de belirttiğim gibi. Genellikle medya üzerinden algı yönetimi yapmayı cok iyi bilirler, hele o kolektifciler yok mu:) ben cok guvenmedim, ama guvenseydim ne degisirdi? Bir hukukcu olarak ya da olmaya calısarak diyeyim, ben yapılanı yanlıs buluyorum. Sikayet edilebilirdi, sikayetin üzerine olayda hicbir sey degismiyorsa, yani sorusturma acılmamıssa vs, boyle bir davranısa daha cok hak verirdim. Ekşidekilere de bakmayın siz, onlar salak.

Ekleme: ben de hukuk sistemine güvenmiyorum su anda, eril bir hukuk mevcut cünkü. E napalım yani onu düzeltmeye calısmayıp yeni sistem mi olusturalım? Ne olusturabilirsiniz? Anarsizm mi komünizm mi? Tarih gösterdi iki sistemde de kadınlar ezildi, komünizm zaten baslı basına herkesi ezen bir sistem, anarsizmde de ispanya devriminde özgür kadınlar diye bi kadın örgüt vardı, savasmak istiyolardı ama cephede erkekle birlikye olup hamile kaldılar ya da cinsel hastalık kaptılar diye savasmalarına yasak koydu cok övdüğümüz komutan durutti. Kadınların maalesef bunu gercekten üzülerek söylüyorum, hukuktan ve liberalizmden baska sansı yok.

17 kasım 2015 09:59 17 kasım 2015 10:37

7. Adam taciz etmis mi etmemis mi umrumda degil. Omru hayatinda bir kere bile tacize ugrayan kadin bu adama aciyamaz. Adam hakli da olsa aciyamaz. Aciyamadim. Bi de kalkip ben yaptim demis zaten. Bence arada yaslar yansa da her tacizciye boyle linc politikasi uygulanmali ki belki caydirici olur gozleri korkar. Yoksa yasalar kanunlar ... Gecin onlari hanimlar..

17 kasım 2015 10:20

8. Intihar degil, "intihara teşebbüs" olayidir.

Ben burada yalanlamasina ragmen tacizde bulunmus ancak yaptigi sagir sultana duyurulmus birinin kendini aklamaya calisma eylemini goruyorum. Kusura bakmayin ama kimse beni modern insanin bu denli gururlu olduguna inandiramaz. 60'larin yeşilçam filminde yasamiyoruz. Utanctandir o.

Ha ama eger ortada hakikaten bir iftira durumu varsa gunahi kadin kolektifinin boynuna. Zaten boyle kuruluslar ortaligi iyice velveleye veriyor, atesi harliyor. Ama tacize ugrayan kiza rizasi vardi karari cikaran bir hukuk sisteminde insanin hakkini korumak kanuna degil, yine insana kalirsa bu boyle olur.

Edit: imla

17 kasım 2015 10:26 17 kasım 2015 10:49

9. Eğer güvenlik kameraları sizi görebilecek bir konumda değilse tacizi kanıtlamanız çok zor. Bu meme ellenmiş mi mıncıklanmış mı diye tıbbi bir test mevcut değil ne yazık ki. Ki kanıtlansa bile ceza alıp almayacağı belli değil. Senin ne giydiğinle, nerede ve saat kaçta bulunduğuna yöneliyor bakışlar, tacizcinin ahlaksızlığı yerine. Taciz eğer isteyen ve yapabilen herkese özgürse, linç de öyledir.

Çocuğun suçluluğuna dair dayanabileceğim bir bilgi yok. Ancak olası bir taciz durumu için gayet yerinde bulduğum bir ifşa ve linç hareketi bu. Kaldı ki çocuğa inanmıyorum da. 4 kez kendini bıçaklayıp ölmemiş olmasını anında ambulansı aramasına ya da onu hastaneye götürebilecek bir arkadaşına ulaşmış olmasına bağlıyorum . İntihar çoğu insan için hata kabul edilebilecek bir şey değil.

Tanım: aklanma çabası olarak değerlendirdiğim girişim.

17 kasım 2015 12:12

10. Yerinde bir davranış. Bütün tacizci ve tecavüzcülerden aynı davranışı bekliyorum.

9 aralık 2016 00:26