yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (62)
  • medya (10)

  62. eğer iyi bir manikürle kullanılırsa, takılan tırnak da güzelce törpülenirse çok şık ve hoş durur. fakat süslüler nolur gidip japon yapıştırıcısı ile takmayın sonra orada burada düşüyor çok kötü durumlar yaşanıyor. paraya kıyıp tırnak yapıştırıcısı alın

  bugün 14:38

  61. ya durduk yere insanların tırnaklarından düştüğünü gördükçe iğrendim ben bundan

  18 eylül 14:15

  60. aşko kuşko kadın olma yolundaki ilk adımlarımdan bir tanesi. süppeeerrr. sürekli bulaşık yıkayan ve bu ara kilo almaya başlamış zırt pırt hamur yoğuran bir yiğido olduğum için uzun tırnak kullanamıyorum. hijyenik gelmiyor.

  protezi de sağlıklı bulmuyorum, tırnaklarımın hava almasını engelleyen bir durum. ben de araştırdım, ettim. takma tırnaklarda da cadı sila gibi sivri uçlu tırnakları hiç sevmiyorum. bu yüzden ince eledim, sık dokudum derkeeen trendyolda buldum.

  mutlaka sizler de görmüşsünüzdür, reklama girmiyordur inşallah çünkü gerçekten ocean markalı takma tırnak ve diğer markaları falan denedim ama beğenemedim. trendyolda "pop beauty" mağazasının tırnakları o l a y. gerçekten olay. Henüz yapıştırmadım ama girin bi bakın tırnaklara, yorumlarına. mikemmel. ayrıca yapışkanı da çift taraflı bant. ben bu tarz kullanıyorum ve çok rahat bi kullanıma sahip.

  medyaya da ekleyeceğim en son aldığım hologramlı oje modelini. efso diyorum. haldur huldur mutfağıma girip emine beder olmaya niyetlenince kolayca çıkarıyorum, dışarı çıkarken de hop takıyorum yapıştırıcıyı üstüne tırnağı yaşasın aşko kuşkoluk.

  1 nisan 22:28


  59. bence doğru boyutta seçilirse çok hoş durduğunu düşünüyorum. ellerim çok küçük tırnaklarım çok kısa ve küçük yıllarca hep tırnak uzatmaya çalıştım ama başarılı olamadım. oje sürmeyi de çok seviyorum. uygun kısalıkta ve ebatta takma tırnak takmak istedim ancak hiç bulamadım şimdiye kadar. en son watsonstan superdrug marka extra short olan takma tırnaklardan aldım. boyutu hiçte extra short gibi gelmedi bana. ben baya kesmek zorunda kaldım. yapıştırırken bazı dalgalanmalar olunca üzerine pastelin 08 numaralı ojesini sürdüm. çok hoş bir görüntü oldu bence. aynı kısalıkta badem tırnak arayışındayım nereden alabilim bilenler beni aydınlatırsa sevinirim.

  ilgili medya:
  2
  6 ağustos 2021 09:39

  58. eklips markasının nude takma tırnaklarından almıştım son indirimde. hazır ev hapsindeyken önce kalyonun tırnak bakım yağını tırnaklarıma sürüp beklettim sonra da takma tırnakları taktım.

  baş parmak tırnağı biraz uzun ama bence hoş duruyor kesimi güzel. boyu orta hatta biraz daha uzun olsaymış da yapay durmazmış zaten tırnaklarımı uzatan biriyim çünkü. indirimden 10 tl'ye almıştım. sadece benim tırnak yapıma göre kalınlar, belki çıkarınca kenarlarına törpü yaparım biraz onu da yamuk yapmam umarım

  onun dışında kırmızı rengini de alıp ikisini dönüşümlü kullanmayı düşünüyorum artık ojeyle base coatla top coatla vs uğraşmaktan gına geldi. oje kurutucu spreyi sık saatlerce kurumasını bekle gece yatarken öyle bir yat ki tırnakta iz oluşmasın... yıldım. bunları tak kullan, pratik. kadınsı his de veriyor birazcık hem:)

  17 mart 2020 18:23

  57. tırnak yediğim için şu sıralar kullandiğım malzeme. sınavlarda bunları bile söküyorum ellerimden, kemiriyorum. o yüzden çabuk değiştirmem gerekiyor uygun fiyatlı olduğu için superdrug markasının ekstra kısa olanını kullanıyorum. doğal duruyorlar fiyatları 13tl civarındaydı.

  takma tırnak kullanmak bi ara tırnak yemeyi bırakıp uzatmama yardımcı oldu ama çok kısa bi dönem kullanabildim. zaten kendi tırnaklarım çok güçsüzleşti, sağa sola takıldıkça sinir olup iyice mahvettim hepsini yine. o kadar emeğin boşa gitmesi bi sınava bakar :(

  21 ocak 2020 02:06

  56. önceden çok fazla önyargılı olsamda şu sıralar tamamen vazgeçilmezim oldu takma tırnak. işin sırrı sanırım tırnağı kendine yakışacak hale getirip doğal durmasını sağlamak. güzel bir törpü ve oje ile bu hale getirilebilir. ama ilk taktığımda çok rahatsız olduğumu söylemeden geçemeyeceğim. saçlarımı bile düzeltemiyordum çıkacak diye fakat düzgün bir şekilde yapıştırdıktan sonra baya uzun bir süre gitti bana. duş,bulaşık,temizlik,uyku vs durumlarda bile çıkmadı. çıkardıktan sonra tırnak üzerinde kalan yapıştırıcı rahatsız etse de tırnağın üstüde düzgün bir şekilde törpülenip bakım yapıldıktan sonra tekrar eski haline geliyor.

  21 ağustos 2019 18:59


  55. rossmann'dan promani marka olanını alıp çok memnun kaldığım şey. içinden 24 tane french manikürlü tırnak, bir yapıştırıcı, bir törpü, bir kütikül çubuğu, bir de takma tırnağı dıştan tutup tırnağa yapıştırmak için ucu vakumlu bir plastik çubuk çıkıyor. fiyatı 20 liraydı.

  sadece orta parmağımdaki tırnak dipten kırıldığı için tek bir tanesini kullandım. yapıştırıcısı çok iyi yapıştırıyor ve tırnağa çok iyi sabitliyor. ama japon yapıştırıcıdan bir farkını göremedim yapı olarak. çıkarmam ise hiç zor olmadı. kenarından kaldırdığım an kolayca çıkıyor.

  ama tırnağı yapıştırmadan önce kendi tırnağıma base coat sürdüm arada bir katman görevi görüp direkt tırnağıma temas etmemesi için. bu yüzden de kolay çıkmış olabilir.

  tırnağımdaki yapıştırıcı kalıntılarını asetonlu pamukla kolayca temizleyebildim.

  tırnağın uzunluğu bana fazla geldiği için makasla kısalttım ve kenarlarını içinden çıkan törpüyle düzelttim. törpü bu konuda başarılı.

  üzerine 2 kat oje sürerek kullandım ama french olduğu için ucundaki beyazlık belirgin durdu.

  kesinlikle tavsiye ederim.

  27 temmuz 2019 17:14 27 temmuz 2019 17:14

  54. Çok ama çok sevdiğim yapay güzellik aksesuarı. Ben genelde takınca boyamam ama bazen bordo yapınca aşık oluyorum. Şu aralar kendimde daha çok sadelik hoşuma gittiği için bir süredir kullanmıyorum. 4 yıldır mütemadiyen kullandığım için sıkılmış da olabilirim. Kendi tırnaklarımda yıpranma olmadı yapıştırıcımı değiştirince. Aksine uzadılar bile. Bir süre böyle sadelik ve sadece frenchli tırnaklarımla zaman geçirme kararı aldım ama çok seviyorum takma ve uzun tırnakları. İnsanlar pek hijyenik bulmuyor ama şunu garanti edebilirim ki (4 yıllık takma tırnak kullanan birisi olarak) kendi tırnağı insanın daha çok kır topluyor. Takma tırnaklarımla hiç bu sorunu yaşamadım ben. Sadece krem sürerken aralara doluşması nahoş bir durum. Onun dışında bir de kolye küpe takarken zorlandığım zamanlar oldu. Ama taharet de alınıyor, banyo da yapılır, temiz ve bakımlı tutulduğu sürece hijyenik hiç bir sorun teşkil etmiyor. 

  10 ocak 2019 03:35

  53. Yaklaşık 2 yıldır kullandığım tırnaklarımı kuaför malzemeleri satan dükkanlardan alıyorum. Tanesi 2 tl. Takma tırnaktı en büyük püf noktası, tırnağınıza uyanları bulmakta. Genel olarak takma tırnaklarda numara olur, ben genelde baş parmağıma 2, işaret ve orta parmağıma 6, yüzük parmağıma 5, serçe parmağıma 8 numara kullanıyorum. Böylece hepsi gerçek tırnağımmış gibi görünüyor. Tırnaklarım alttan uzamadığı sürece takma olduğu anlaşılmıyor. Sadece insanlar uzun olduğu için "protez tırnak mı?" diye soruyor. Tırnakların çıkması konusunda yapılacak tek şey de tırnakların içinden gelen yapıştırıcıları kullanmamak. Ben baya bildiğiniz japon kullanıyorum. Ya da bu 502 yapıştırıcılar var, onlardan. Zararlı olabilir ama 1 hafta çıkmıyor. Bulduğum en iyi yöntem bu. Eğer yok artık beeee gibi bir tepki veriyorsanız şuan bunu okurken, satılan tırnak yapıştırıcılarından alabilirsiniz. Çıkardıktan sonraki Duruma gelecek olursam, dediğim gibi tırnaklarım en az 1 hafta kalıyor, eğer eskimeden önce çıkarmaya çalışırsam, yani kenarlardan ittirerek çıkarırsam, beyaz yapıştırıcı izleri kalıyor takma tırnak taktıysanız biliyorsunuzdur. AMa eğer zaten tırnak eskidiyse ve birkaç tanesi kendisi çıkmaya başladıysa, çok çok az bir güç uygulayarak kenarlarından kaldırıyorum ve hemen çıkıyor. Çok az yapıştırıcı izi kaldığını söyleyebilirim böyle bir durumda. Ayrıca en az zarar için tırnağınıza 2 kat koruyucu sürdükten sonra takabilirsiniz tırnakları. Uzun tırnağa alıştıktAn sonra her iş yapılıyor. Telefonda yazmak, ev işleri, pantolon giymek :):) hepsi kolay. Ve dediğim gibi çıkma derdi minimuma iniyor. Peki güzel kardeşim neden protez yaptırmıyorsun diyecek olursanız tamamen pahalı geldiği için diyebilirim. Tırnaklarım çok hızlı uzuyor. 1 haftada dibinden yenileri çıkıyor. Yani hadi en iyi ihtimalle 1.5 haftada bir yeniletmem gerekiyor ve bunların hepsi para. Ben takma tırnakları 2 tl ye alıyorum. Yapıştırıcı 5 tl en az 1 ay gidiyor. Haftada 3 tl diyebiliriz. Eğer güzel tırnakları bulursanız oldukça doğal duruyor. Görsellere şuan 1 hafta geçmiş ve eskimiş, değişmesi gereken tırnaklarımı ekliyorum.

  16 kasım 2018 01:45