girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (154)
  • medya (3)

154. sadece kotex ve o.b. markalarını kullandığım için bunları karşılaştıracağım. kotex, o.b.'nin yanında çok çok kötü. yeterli emiciliği yok, sızıntı yapıp sizi tampondan soğutacak. bu yüzden eğer kotexle başlayıp tampona devam etmediyseniz bir de o.b.'yi denemenizi önereceğim.

o.b.'nin 4 veya 5 boyu var, kullanılabilecek en küçük boyu kullanmakta fayda var. taktıktan sonra büyüyeceği için çıkarırken aşındırabilir çünkü. kanla birlikte diğer sıvıları da emdiği için ben pede tercih etmeme rağmen yine de harika bir buluş olduğunu söyleyemeyeceğim. gelişmeleri takipteyim ama artık yeter değil mi; hala haşur huşur, yapışmayan pedler, pamukları dağılan tamponlar. bütün zeki insanlar daha üst bir model telefon çıkarmaya uğraşırken diğer şeylerimiz eksik kaldı sanki.

13 mart 10:49

153. Buradaki girdileri okuyunca acaba yanlış mı yaptım hissine kapıldırtan nesne. Otururken falan hiç rahat edemedim, resmen canım yandı galiba iyi ittirememişim. Denize girdiğimde kullandım ve tampon içimde şişim şişim şişti. Takarken küçücük olan şey çıkarırken o kadar koccaman bir şey olmuştu ki ağlaya ağlaya çıkardım canımdan can gitti resmen. Fobi edindim kendime tamponu aşabilir miyim bilmiyorum.

12 mart 23:46

152. adeti kısaltıyor gibi algılanmasının nedeninin kanı direkt vajinadan toplaması olduğunu düşünüyorum. ped kullandığımızda kanın kendiliğinden çıkmasını bekliyoruz ve son günlerde gelen kan çok az olduğu için vücudun atması uzayabiliyor sanırım.

tampon bence yaygınlaşması gereken kullanışlı bir ürün.

trakyada bir şehirde okuyorum ve kullanan hiç tanıdığım yok. çevremdeki çoğu insan maalesef görse bile ne olduğunu anlamaz. daha kendi organlarımızla bile barışabilmiş değiliz ki..

12 mart 23:21


151. 8-10 sene evvel bir yaz tatilindeki başarısız tampon deneyiminden sonra önyargı geliştirdiğim, ancak ön yargılarımı kırıp son bir senedir düzenli olarak kullanmaya başladığım reglin çekilmezliğini azaltan ve hatta regli unutturan muazzam icat.

Özellikle kanamanın yoğun olduğu günlerde inanılmaz bağlanılıyor tampona sevgili hatunlar. Vıcık vıcık his yok, ıslaklık yok, terleme yok, üstüne başıma geçti mi derdi yok, haşır huşur yok, regl değilmişçesine rahatsınız. Miss!

Gece ped’le dönüşümlü olarak kullanıyorum. Kutunun içindeki korkutucu uyarılara binaen. Ne olur ne olmaz. 

Fakat sevgili hatunlar şunu farkediyorum ki, 5gün süren reglim tampon kullandığım zamanlarda 3-4güne düşüyor. Bunun sebebini bilmiyorum ve bedenimin doğal dengesini mi şaşırtıyor diye biraz uzaklaştım. Bunun sebebini bilen bir hatun beni aydınlatırsa sevinirim.

Kullanmayı asıl istediğim marka tampax olmasına rağmen hiç bir yerde rastlamadığımdan dolayı o.b kullandım.

12 mart 22:16

150. dünyanın en rahat şeyi pişman olduğum tek şey daha önceden kullanmaya başlamamış olmam

20 kasım 2017 04:44

149. havuza girmem gereken bir gün ilk defa mecburiyetten alıp kullandım ve bir daha asla pedin yüzüne bakmamaya karar verdim.ben ki regl döneminde sancıdan ağrıdan kıvranan leblebi gibi agrı kesici yutan bir kızdım ama bu tampon sayesınde ne bir agrı ne bir sancı yasadım inanılmaz rahat bir regl donemi gecirdim. Normalde 3 gün yogun 2 gun akıntı seklınde olan reglımı daha kısa sürede bitirdi.ben o.b nin procomfort  normalini kullandım ve cok da memnun kaldım bundan sonra pedin yüzüne anca gece uyurken bakarım arkadaslar. kullanın kullandırın 

25 eylül 2017 22:12

148. Kızlık zarım yırtılır mı diyenlerin hiç bulaşmaması gereken bir ürün. Öncelikle kızlık zarı denilen hymen her kadında mutlaka olan bir şey değildir. Kimilerinde yoktur kimilerinde vardır ve farklı farklıdır. Bazılarında süzgeç gibi deliklidir, bazılarında tamamen bir zar şeklindedir adet kanamasına dahi müsaade etmez. Her cinsel ilişkiye giren kadında yırtılacak diye bir kural yoktur, cinsel ilişki veya doğum sonrasında da varlığını koruyabilir. Ama tabi ki küçük bir tamponla da yırtılabilir. Burda kimse kimsenin günahına girmesin sonuçta yaşadığımız ülkeyi biliyoruz. Ben şahsen kullanıyorum ve kızlık zarı falan umrumda değil, ilişki yaşayacağım insanı da ilgilendirmez bu durum benim düşünceme göre, en azından bana kızma hakkını vermez. İyi bi halime gelirse söylerim tampon kullanıyorum ondan zar yırtılmış olabilir diye. Onun dışında kimseyi ilgilendirmez kızlık zarına ne olduğu. Lütfen siz de mümkünse böyle şeyleri kafaya takmayacak insanlarla beraber olun, sağlığınızın ve rahatlığın tadını çıkarın.

21 nisan 2017 22:16 21 nisan 2017 22:17


147. iki sene gibi bi süredir, tampax marka aplikatörlü olanını kullandığım ürün.

öyle bir şey ki bana regl olduğumu unutturuyo. ama sık değiştirmek gerektiğinden çok hızlı azalıyo, o yüzden her bir sonraki reglimde biticek de pede muhtaç kalıcam diye aklım çıkıyo. pedden o derece haz etmemeye başladım tampona alıştığımdan beri.

pedden tampona geçmek biraz radikal bi değişiklik gibi gelebilir ama deneyin, pişman olmayacaksınız.

not: aplikatörsüz tamponları da bi o kadar tavsiye etmiyorum, özellikle o.b markasının tamponları rezalet. hem çok sert, hem de aplikatörsüz olduğu için yeterince derine ittiremiyosunuz ve varlığı rahatsız edici şekilde kendini hissettiriyo; resmen tampondan nefret etme sebebi. aman bak, sakın diyorum. en iyisi tampax <3

3 mart 2017 22:19

146. Pedi tamamen bırakıp bu ürüne yöneldim artık. Öncesinde çok araştırdım tabi ama türkçe çok kaynak bulamadım. Her yerde aynı metinler yazılıydı kopyala-yapıştır. Yabancı kaynaklardan okuyunca içime sindi şahsen. Hem bunun yarattığı şoka gelene kadar hayatta ne riskler var:)

3 mart 2017 20:21 3 mart 2017 20:21

145. kullandığım zamanlarda sanki adet dönemlerimi kısaltıyor. mümkün mü böyle birşey bilmiyorum.

5 aralık 2016 20:20