girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (191)
  • medya (3)

191. Normal bir kontrole gitmiştim, jinekolog kadın doktor demesin mi , tampon kullanma, regl i azaltabilir diye?? Doinkkkk noluyor ya dedim ,ne alaka?böyle bişey duydunuz sizde? Neyse Ve kadın başka bişey için de gereksiz test de yaptırmıştı , özel hastane işte anladınız..

11 eylül 21:48 13 eylül 03:11

190. Ob kullanıyorum. Tatil de tampon kullananlardanım. Ped kullanırken de 3-4 saat arasında pedimi değiştiririm. Tamponda da öyle yapıyorum. Fakat sağlıksal açıdan baktığımda çok sağlıklı bulmuyorum. Çünkü kanın dışarı akmasına engel oluyor. Şimdi regl döneminde eğer sadece kan olarak regl oluyorsa evet kullanım sıkıntısı olmayacaktır; ama yoğun günlerde parçalı kanamalarda dışarı atılamayan kan pıhtılarında düşündürüyor beni. Bu nedenle çok elim gitmiyor.

9 eylül 02:13 9 eylül 02:15

189. Bugun ilk defa disardayken kullandim. Evde ilk denemelerimde acitacak diye korktugum icin iceriye dogru iyi itememistim, oturup kalkarken canim canmisti. Bugun yere sirtustu yatip, bacaklarimi ayirip havada tutarak, parmagim ulasamayana kadar ittirdim.gun icinde asla acitmadi, varligini hissetmedim, koku yapmadi, ne olur ne olmaz diyerek pecete de koymustum cook az sizmis. Disaridan belli olup rezillik yasatacak miktarda degildi asla. Ama camasiriniz birazcik lekelenebilir. O yuzden ince bi peceteyle desteklemenizi tavsiye ederim. Bir de o kucucuk sey nasil emecek diye dusunmustum, icerdeyken genislemis. Emdikce buyuyor demek ki. Ped belasindan kurtuldum cok sukur. Kesinlikle deneyin

Benimkisi rossmann den aldigim facelle ultra super.

8 eylül 12:20 8 eylül 12:26


188. Yüzyılın icadı. Bundan 4 yıl önce ev arkadaşımın önerisiyle pedden tampona geçiş yaptım ve dedim allahım neden şimdiye kadar keşfedememişim ben bunu. Doğru bir şekilde kullanıldığında büyük rahatlık sağlar. Denize girme engelini ortadan kaldırır. Ped gibi kayma, sızdırma problemi yok. Yeterli sıklıkla değiştirildiğinde pedden çok daha hijyenli. Eskiden ped kullanırken özellikle de yaz aylarında bacaklarımda tahriş yapıyordu, üstüne bir de o yapış yapış his hayattan nefret etmeme neden oluyordu. Kirlilik hissi de cabası. Tampona geçtim rahat ettim. Çevremdeki tüm arkadaşlarıma da öneriyorum. Bazıları rahatsızlık verdiği için kullanamadığını söylüyor. Ancak iyi bir şekilde yerleştirilirse varlığını hissetmiyorsunuz bile. Kullanın kullandırtın. Caaanım tampon <3

5 eylül 17:26

187. İlk kez bugün denize girerken kullandığım muhteşem ötesi icat. İlk kez kullanmama rağmen yerleştirirken hiç zorlanmadım. Kullanımı oldukça rahat ve kurtarıcı.

5 eylül 17:10

186. Yaz günlerinde regl günlerimi daha kolay geçirmemi sağlayan ürün. karın ağrısı cekerek bayıltan sicaklarda ped kullanmak benim icin iskence gibiydi. Artık sadece geceleri ped kullanıyorum. Onun dışında tamponu gün içinde 2-3 saatte bir degistiriyorum.

28 ağustos 09:19

185. Kullanırken regl olduğunu unutturan ürün.

Ob ve tampax denedim şimdiye kadar,

Tampax'in kullanım kullanışlılığı ve ob'nin içerik kalitesi arasında seçimim; kullanım kolaylığı ile bir adım öne geçen tampax oluyor genelde.

17 ağustos 14:40


184. Ob ve kotex kullanıyorum, ped gibi acaba çıktı mı leke var mıdır derdinden kurtardığı için bir daha ped ile muhattap olacağımı düşünmüyorum.

Hele yaz aylarında pedler beni zaten yeterince rahatsız ediyorken.

3 saatte falan bir değiştirdiğinizde bir şey olmuyor.

16 ağustos 21:39

183. Ben sadece tatile gideceğim dönemlerde kullanıyorum çünkü büyük rahatlık oluyor.

Bir de kendim taktığım değilde (ob)

 -tüplü olanı kullanıyorum o kendi çok güzel bir şekilde hiç acı ağrı olmadan yerleştiriyor.

İsmi tampax.

onu denemenizi tavsiye ederim.

Sık sık değiştirmeniz gerekebilir. Yoğun günlerde sızıntı yapabiliyor.

16 ağustos 16:20

182. Toksik şok sendromu haberlerini okuyunca kullanmaktan iyice korktuğum hijyen malzemesi. insanlar “sık değiştirince bişey olmaz” dese de kendimi riske atmak istemem açıkçası. Hem her saniye içimde bişeyle durmak biraz korkutucu geliyor. Kağıt gibi incecik, emiciliği zirve pedler varken piyasada asla yanaşmam herhalde.

16 ağustos 10:20