girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (163)
  • medya (3)

163. regl dönemimde pedden daha fazla kullandigim hayat kurtarıcısı diyebilirim pedler ne kadar ince olsa da insanı bir kontrol etme durumuna sürüklüyor bana kalırsa ve en kötüsüde iç çamaşır seçimini engelliyor ,ben pantolon giydiğimde popo kısmının kesik kesik lastik izi durmasindan çok rahatsız oluyorum,tampon kullandığımda bu durumdan kurtulmuş oluyorum ,tamponun kolayligi pms psikolojisinden çıkmamı sağlıyor.

12 haziran 05:28

162. Normalde ped kullanan biriyim ama ped için külot giymek gerekiyor ve külot, dar kiyafetlerde iz yapıyor, belli oluyor.O görüntü hoşuma gitmediği için boxer giyiyorum uzun zamandır ve pedi de boxerla kullanmak zor geliyor. Ayrıca pedin saçma sapan çıkardığı ses beni huzursuz ediyor. Uzun lafın kısası 2 aydır tampon kullanıyorum(gizlinot: O.b), ben memnunum. Ilk başta bir yadırgadım ama şu an mutluyuz :d değiştirme süresi takip edilirse bir sorun ile karşılaşılacağını sanmıyorum, ben 3 bilemedin 4 saatte değiştiriyorum.

11 haziran 21:40

161. Dapdar yada açık renk pantolon, vücuda yapışan elbise/etek giyeceğim günlerdeki kurtarıcım olur kendisi. Normal zamanlarda da kullanayım istiyorum ama çok pratik gelmiyor, elim gitmiyor bir türlü. 

Bir de şöyle bir şey var ki yazın gittiğim her tatil istisnasız regl dönemime denk geliyor. Ne yapıp ne edip geliyor. Şişkin hissetmeye, ufak tefek sivilcelere yapacak pek bir şey yok ancak en azından rahat rahat o plaj senin bu koy benim gezebiliyorum. Tamponla tüplü dalış dahi yaptım, öyle söyleyeyim. Herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar, 4 saatte bir değiştirmek şartıyla güvenle kullanabilirsiniz bence.

11 haziran 21:24


160. Regl döneminde kullanılan kan emici.

Daha önce 2 defa bartolin kisti yaşamış olduğum için kullanmaktan korkuyordum. Tetiklediğine dair bir inanç olsa da tabii temeli yok. Yine de o acıyı çeken kendini riske atamıyor. İkincisi de ped de dahil bu tarz ürünler kimyasallarla beyazlatılıyor. Bu maddeleri taa içime itmek istemiyordum. Ped daha masum geliyordu. Onun da handikapı kanı Oksijenle temas ettirip bakteri ve koku yapması. Derken. ..

Bu hafta uzun otobüs yolculukları yapmam gerekiyordu. hem de peş peşe. Sıcaklar da bastırdı. Kabus başladı. Regl tarihimle çakıştı. Ay bulaştı mı, ay kokuyor mu, ay otobüs ne zaman mola verecek, ay şöyle uyusam sızar mı?

Kararttım gözümü bir o.b. aldım.

Kızlar. Hemcinslerim. Romalılar o kadar mesudum ki gittim gezimi biraz daha uzattım.

Çekinenler vardır diye yaz başında yazıyorum ki bütün yaz benim çektiğimi çekmesinler.

11 haziran 19:45

159. tamponla ilgili üzücü bir anım var. ailemle bodrum-datça-marmaris-fethiye turuna çıktığımızda regl oldum, bir hafta boyunca primolut kullanarak reglimi anca durdurabildim (gizlinot: ki bu sağlıklı değil, primolut normalde reglden önce alınması gereken bir ilaç ancak son çare denemem gerekiyordu)ve gittiğimiz cennet gibi yerlerde denize giremedim, hem de tampon kullanabilecekken. canımdan can gitmişti. sebebi ise annemin kızlık zarına zarar getirebileceğini düşündüğü için bana yıllarca kullandırtmamasıydı, ününün çok kötü olduğu doğru ne yazık ki. halbuki sıkça değiştirilse yüzyılın hayat kurtarıcısı. keşke ülkece kadınlar olarak bilinçlenebilsek ve tamponu pis, kaka olarak görülmekten çıkarabilsek.

bu arada, bırakın insanlar istediklerini kullansınlar yahu. ped veya tampon güzellemesi yapmayın allasen.

9 mayıs 15:46

158. o.b ile başlayan tampon maceramı kesinlikle (gbkz: tampax compak) ile sürdüreceğim. no parmak yes hijyen.

9 mayıs 12:49

157. Evet süper buluş, mucize vs vs. gerçekten rahat ama (kocaman bir ama) reglken parmağımı vajinama sokmak fikrine bir türlü alışamadım. Aparatlı olanı da kullandım, yok olmuyor. Bir de üstüne çok temiz olmayan umumi tuvaletlerde kullanımı daha da ürkütücü. O yüzden çok gerekmedikçe kullanmıyorum. 

9 mayıs 01:11


156. en büyük mucizelerinden biri, kanın oksijenle temasını önlemesi kanımca. Çünkü kontamınasyon, bakteri oluşumu ve dolayısıyla koku, tam o noktada başlıyor. Bu güzellik sayesinde, bu riskten kurtuluyoruz.

İçeride olmasının ikinci güzelliği, hareket özgürlüğü. Dönsen de, koşsan da, kıvrılsan da seninle beraber. Dolayısıyla hareket mis gibi. Zaten unutma riski de buradan doğuyor, öylesine rahat. Ama bendeki ağrılar, uyuşmalar, çekilmeler sağolsun; hiç unutmuyorum. Zaten çis yaparken garip bir şekilde hissediyorum varlığını.

Ve son olarak, iç çamaşırı dostu. Sızma vs. Olmadığından adet döneminde de tıpkı diğer günler kadar çamaşır kullanılıyor. Günde bir kez, tamamdır.

9 mayıs 00:51 9 mayıs 00:57

155. Kullananlara da kullanmayanlara da lafım yok ama bazılarının kullanmak istemeyenlere 

Rahatlık ağğbi

Ped mi kaldı artık kaçıncı yüzyıldayız .s

Hep bakirelik tabusu kahrolsun kızlık zarı!!!

Temalı baskıları beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Bırakın isteyen kullansın istemeyen kullanmasın, insanların vajianasına ne takıp takmadığına karışmayın bari yahu.

9 mayıs 00:51 9 mayıs 00:55

154. türkiyede çok kötü bir ünü olan icat. Annem emekli hemşire, kendisi kullanırken bile ölüm korkusuyla kullanıyor, neymiş doktorlar zararlı diyormuş. doğru olan şey evet eğer bir gün boyunca aynı tamponla dolaşırsanız, gerçekten varlığını unutursanız size zarar verebilir. ama tampon takmaktan korkmanın uçaktan korkmaktan farkı yoktur. gerçek hayatta bizi öldürebilme ihtimali olan o kadar çok şey varken az kullanıyoruz diye gayet normal şeylerden korkuyoruz. bazı ülkelerde kullanımı pedlerden daha çoktur tamponun. Yeni adet olmaya başlamış olan çocukları dahi tamponla başlatan aileler var oysaki bize ne kadar garip geliyor bu durum...

birde "kızlık zarı bozulur" korkusu var, ihtimali zordur çünkü tampon bozabilmek için hem çok güçsüz hemde kısa.

9 mayıs 00:30