sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (185)
 • medya (3)

185. tampona geçtiğimden beri regl günlerim sadece bir gün falan sürüyormuş gibi geliyor. yalnızca yatarken ped kullanıyorum uzun süre kalmasından korktuğum için. beyaz üniforma ile çalıştığım günler kabus gibi geçerdi, endişe içinde sürekli geçti mi diye kontrol etmekten ciğerim solardı. 

aplikatörsüz olanlardan kullanıyorum ve memnunum. aliexpress’ten (link: https://s.click.aliexpress.com/e/cGfVyHG4 şöyle) de bir şey aldım. çantama üç beş tane bundan atıyorum, yerleştirirken kullanıyorum. aplikatörsüz bir markaya alışkınsanız ama hijyen durumunu da düşünüyorsanız denemenizi tavsiye ederim. 

21 aralık 2018 11:06

184. açıkçası türkiyede yaşadığım süreç boyunca tampon kullanmak bana çok korkunç geliyordu (gizlinot: nasıl takıldığı ve çıkarıldığını düşündükçe), o yüzden tercihim değildi. daha sonra yurtdışında yaşamaya başladım ve tampon denemeye karar verdim. ilk başta o.b aplikatörsüz tampon kullandım çok beğendim özellikle regl iken tanga giyebilme rahatlığına ulaştığım için inanılmaz mutlu oldum.

daha sonra tampax kullanmaya başladım aplikatörlü olduğu için ilk başta biraz takarken ve çıkarırken problem yaşadım ama zamanla alıştım. artık o.b kullanamaz hale geldim çünkü aplikatörsüz olduğu için o işi kendim halletmek bana daha zor ve daha az hijyenik geliyor. tampax bende arada bi sızdırma yapıyor (gizlinot: ilk günler çoğunlukla). zaten ben genelde üç saatten fazla tutmuyorum. manken bir kızın tamponu içinde unutup ayağını kaybetmesi bende bi tramva etkisi bıraktı resmen, o yüzden kullananları/kullanmaya başlamak isteyenlerin bu konuda dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum.

29 kasım 2018 03:07

183. ön yargılı olmadan herkesin bir kez deneyip şans vermesini tavsiye ettiğim icat.

ben ilk kullandığımda biraz büyük boyunu almışım, elim de alışık olmadığından tam takamamıştım sanırım, sancı yaptığını ve rahatsız ettiğini hatırlıyorum. hemen çıkarıp bir başkasını denedim yılmadım, herkes kullanıyorsa vardır bir güzelliği dedim:)

kendime uygun olanını bulunca da bir daha ped almadım zaten. ben ob markasının mini olanını kullanıyorum, sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde 2 tane kullanıyorum. reglim yoğun olmadığından mini yetiyor bana, diğer boyları acıtıp sancı yapabiliyor veya tam oturmuyor.

burada tampax çok önerilmiş onu da deneyeceğim, aplikatörlü hiç denememiştim açıkçası merak ediyordum.

düzenli değiştirilmesi, hijyenik ortamda ve şartlarda uygulanması çok önemli, rahat edelim derken sağlığı ihmal etmek tabi ki olmaz.

24 ekim 2018 18:39

182. Bence kesinlikle ama kesinlikle kullanılmaması gereken bir şey. Ne olursa ne kadar dikkat ederseniz edin kötü sonuçlar doğurabilir

(link: https://www.instagram.com/p/BoKH2LYHvy8/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=w3jsolfqzmug Tehlike)

Edit: eksilediğiniz şey kullanım sonucu bacağı kesilen insana ait bir video eksilediğiniz insan ise dikkat etmeniz konusunda uyaran kısmen iyiliğinizi düşünen biri, tabii siz bilirsiniz.

27 eylül 2018 20:41 27 eylül 2018 23:10

181. Ob kullanıyorum. Tatil de tampon kullananlardanım. Ped kullanırken de 3-4 saat arasında pedimi değiştiririm. Tamponda da öyle yapıyorum. Fakat sağlıksal açıdan baktığımda çok sağlıklı bulmuyorum. Çünkü kanın dışarı akmasına engel oluyor. Şimdi regl döneminde eğer sadece kan olarak regl oluyorsa evet kullanım sıkıntısı olmayacaktır; ama yoğun günlerde parçalı kanamalarda dışarı atılamayan kan pıhtılarında düşündürüyor beni. Bu nedenle çok elim gitmiyor.

9 eylül 2018 02:13 9 eylül 2018 02:15

180. Yüzyılın icadı. Bundan 4 yıl önce ev arkadaşımın önerisiyle pedden tampona geçiş yaptım ve dedim allahım neden şimdiye kadar keşfedememişim ben bunu. Doğru bir şekilde kullanıldığında büyük rahatlık sağlar. Denize girme engelini ortadan kaldırır. Ped gibi kayma, sızdırma problemi yok. Yeterli sıklıkla değiştirildiğinde pedden çok daha hijyenli. Eskiden ped kullanırken özellikle de yaz aylarında bacaklarımda tahriş yapıyordu, üstüne bir de o yapış yapış his hayattan nefret etmeme neden oluyordu. Kirlilik hissi de cabası. Tampona geçtim rahat ettim. Çevremdeki tüm arkadaşlarıma da öneriyorum. Bazıları rahatsızlık verdiği için kullanamadığını söylüyor. Ancak iyi bir şekilde yerleştirilirse varlığını hissetmiyorsunuz bile. Kullanın kullandırtın. Caaanım tampon <3

5 eylül 2018 17:26

179. İlk kez bugün denize girerken kullandığım muhteşem ötesi icat. İlk kez kullanmama rağmen yerleştirirken hiç zorlanmadım. Kullanımı oldukça rahat ve kurtarıcı.

5 eylül 2018 17:10

178. Yaz günlerinde regl günlerimi daha kolay geçirmemi sağlayan ürün. karın ağrısı cekerek bayıltan sicaklarda ped kullanmak benim icin iskence gibiydi. Artık sadece geceleri ped kullanıyorum. Onun dışında tamponu gün içinde 2-3 saatte bir degistiriyorum.

28 ağustos 2018 09:19

177. Kullanırken regl olduğunu unutturan ürün.

Ob ve tampax denedim şimdiye kadar,

Tampax'in kullanım kullanışlılığı ve ob'nin içerik kalitesi arasında seçimim; kullanım kolaylığı ile bir adım öne geçen tampax oluyor genelde.

17 ağustos 2018 14:40

176. Ben sadece tatile gideceğim dönemlerde kullanıyorum çünkü büyük rahatlık oluyor.

Bir de kendim taktığım değilde (ob)

 -tüplü olanı kullanıyorum o kendi çok güzel bir şekilde hiç acı ağrı olmadan yerleştiriyor.

İsmi tampax.

onu denemenizi tavsiye ederim.

Sık sık değiştirmeniz gerekebilir. Yoğun günlerde sızıntı yapabiliyor.

16 ağustos 2018 16:20