yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (208)
  • medya (3)

  208. 26 yaşımda hayatımın ilk tamponunu satın aldım havuza girmek istediğim için. O.b.'nin en küçük boyunu aldım, umarım başlangıç için yeterli olur. Youtube'da at your cervix diye bir kanalın milyonlarca izlemeli nasıl takılır videosunu izleyip takacağım. 

  25 eylül 13:59

  207. Bütün bir adet dönemi boyunca kullandığımda biraz kuruluk yaptığını fark ettim o yüzden pedle dönüşümlü kullanmaya başladım böyle çok daha iyi oldu. Kuruluk olayı bir tek benim mi başıma geldi bilmiyorum kotex kullanıyorum bu arada, emiş kapasitesi çok iyi ama bu nedenle de fazla kurutuyor sanırım. Bir de tampon dolunca garip bir his veriyor nasıl anlatsam bilemedim sanki içimde hava kabarcıkları patlıyor gibi sjdjd o his gelince geçmiş olsun sızmış demektir....

  19 eylül 15:05

  206. İlk kullandığımda ipini bulamayıp kısa süreli bir kalp krizi geçirmiştim. Sakin olursanız şirinleri siz de görebilirsiniz... Açıkçası regl sürecinde içime bir şey sokmak ne kadar itici gelse de "ben de medeniyetin basamaklarını tırmanıcam" gazıyla kullanmaya başladım. Tabii siz benim gibi gaza gelip ilk tamponunuzu işe gideceğiniz gün kullanmayın. Evdeyken, rahat rahat tak çıkar denemeleri yapabileceğiniz zaman kullanın. Ve gerçek mutlulukla tanışın.

  Marka olarak ob'yi tek geçerim. Çılgın kanamalarım olmadığı için mini boyundan yeteri kadar verim aldım. Zaten başta mini alayım rahat takarım demiştim ki öyle oldu. Normal boyu da yine rahat takılıyor kullanırken sorun yaşamıyorum ama mini kanamalarım için yeterli geliyor. Tamponun şişme miktarına göre boyunu ayarlayabilirsiniz.

  Çıkarırken dağılmıyor. 4 saatten fazla ped de kullanmadığım için tamponu değiştirmek zor gelmiyor -ki zaman zaman her ikisini de unutup 4 saati geçirdiğim çok oldu ama tamponda sıkıntı yaşamazken ped hemen haşır haşır kaşındırıyor. Maalesef uyurken ped kullanıyorum çünkü regl döneminde öküz gibi uyurum.

  Takarken emanet gibi yerleştirmeyin, biraz dışarıda kalınca zaten sizi rahatsız edecektir. Açıkcası ben hiç tahriş, acıtma gibi bir durum yaşamadım. Hem titizlik açısından hem de rahat kullanım için o dönem tırnaklarınızı kısaltmanızı öneririm. Son olarak kamu spotu gelsin lütfen ped ve tamponlarınızı klozete atmayın.

  19 eylül 08:49


  205. bir ben alışamadım sanki ya şu olaya. çok rahatlık kabul ediyorum fakat takması çıkarması çok zor olay. ben yeni olduğum için mi yapamıyorum bilmiyorum ama çıkarırken doğuruyorum sanki. içimden bir şey çıkması hissi beni iyi hissettirmiyor. ayrıca pedden daha sık değiştirmek gerekiyor yoksa acıtmaya başlıyor dolunca. acıtma derken hissettiriyor ben burdayım diye. comfort zone'umdan çıkmak zor oldu. ama denize veya havuza girmek istiyorsam KESİNLİKLE kurtarıcı. günlük kullanır mıyım sanmıyorum. ya da açık renkli giymek istersem.

  Ayrıca tuvaletinizi yaptıktan sonra ipin ıslanması asla hoşuma gitmiyor. bazen takarken de kan damlıyor ipe.

  21 ağustos 20:22

  204. bir kontakt lens, bir de tampon. çok büyük rahatlık, bulanın yapanın edenin duacısıyım.

  30 temmuz 06:08

  203. Anksiyete sahibi biri olarak, ilk seferimdi ve sanırım son olacak. Çıkaralı bir saat civarı oldu fakat “sanırım başım dönüyor”, “acaba midem mi bulanıyor?”, “lan ateşim mi çıktı?” gibi korkulardan denizde geçirdiğim keyifli hiçbir dakikamı hatırlamıyorum şu an. Toksik şoktan ölmezsen kalp krizinden gideceğim..

  29 temmuz 21:52

  202. Daha öncesinde bu konuda girdi yazmıştım lakin bir kaç şey daha söylemek isterim. İlk olarak tamponu hijyenik bulmayıp ped kullananlar, aceba kanın oksijenle buluştuğunda üretilen bakterilerden haberi var mı ? 4 saatte değiştirmek neden zorunuza gidiyor yani benim bildiğim pedi de 4-5 saatten fazla kullanmak mantıklı ve hijyenik değil. Onu da değiştirmeniz gerekiyor. Ha elimi sokmak zorunda kalıyorum falan diyorsanız aplikatörlü olanları var tam bu duruma uygun. Gerçekten tamponu uzun süredir kullanan birisi olarak söylüyorum (evet gece dahil elimde fazlaca gece tamponları da var hatta süper ultra süper boyları, gece için süper ve normal boyları, mini boyları vs aklınıza gelebilcek her türlü çeşiti var) pede elimi bile sürmedim kaç yıldır. En ufak septik şok falan yaşamadım ki hafif bir regl dönemi geçirmem. Ama artık bir üst level'a geçmeyi düşünüyorum elimdeki tampon stoğundan sonra menstrual kap almayı düşünüyorum. Yeni şeylere açık olun, kendinize işkence ettirmeyin boştan yere. Öpüyorum hepinizi  

  19 temmuz 14:00


  201. Benlik değil, çünkü vajinama herhangi "yapay" bir şeyin girmesi hissine gıcık oluyorum. Üstelik adet dönemi çok hassaslaşıyorum ve ağrı sancı içerisindeyken oraya bir şeyler sokmaya çalışmak bana gerçekten zor geliyor. Yani bunu da seks partileri veren bi' insan olarak söylüyorum, modernliğim güvende...

  Şaka bir kenara, ben bu tamponun vajina duvarına bir miktar yapıştığını gözledim. Yeterince derine yerleştirildiği zaman kaymaz, kendiliğinden çıkmaz ya da düşmez... Ama öyle ipi "şaak" diye çekerek de tek harekette çıkaramazsın, ya da ben yapamadım, yapan varsa saygı duyuyorum. İpe "hafifçe" asılarak aşağıya doğru birkaç kez, nazikçe çekmek gerekli, ve bu iş için de benim çömelir, üstelik ıkınır pozisyonda olmam gerekli. Tampon yeterince içeride kalıp ıslanmış bile olsa, işte o çekiş aşaması beni deli ediyor!

  19 temmuz 05:25

  200. hem evhamlı, hem genel yorgun biriyim. hayatımda endişe edecek, mental enerjimi yiyecek bir şeye daha hele bir de kendim bile bile yer vermemeye çalışıyorum. "tampon kaç saattir içimde?" , "unuttum mu?", "uyuyakalmamam lazım", "septik şok", "protez bacak", "ya ölürsem" gibi sürekli kafamı meşgul edeceğinden zorunda kalmadıkça kullanmadığım ürün. 

  19 temmuz 03:34

  199. Regl dönemlerimde, ped yerine tercih ettiğimdir. Ped beni çok rahatsız eder, yazın özellikle tahriş eder. Tampon ile çok rahat hissediyorum, tahriş etmiyor, ses çıkarmıyor, kaşıntı yapmıyor, kanın oraya buraya yayılmasına engel oluyor. 2-3 saatte bir değiştirerek kullanıyorum. 

  18 temmuz 15:36