yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (215)
  • medya (3)

  215. facelle markasının 64'lü tamponunu aldım, kullanmak için siklusumu bekliyorum. adet düzensizliği olan ve kanama yoğunluğundan dolayı super night pedler kullanan biriyim, bakalım nasıl olacak.

  eğer tamponla rahat edebilirsem ilerleyen zamanda menstrual cup kullanmaya başlayabilirim, pedden direkt kaba geçmek istemedim.

  6 ağustos 01:18

  214. Asla ped niyetine kullanılmaması gereken hebele hübeledir. Özel bir gün, denize vs gireceğimde kullanıyorum... toksik şok nadir bir yan etki ama olabilir ki ben max 4 saat tutuyorum üstünde 8 saat yazsa da.. o.b marka en sevdiğim tampon ürünü... uzun olanı sevmedim orta uzunluk daha rajwt... kullanım olarak böyle cöydürüyor gibi bir pozisyonda hafifçe iterek takıyorum.

  2 ağustos 18:20

  213. ben bunu yanlış takıyorum sanırım çünkü ne zaman taksam acayip canım yanıyor. rahatsız edici bir his veriyor bana. herkesin söylediğinin aksine ben pek rahat edemedim, keşke edebilsem. çok kullanışlı bir icat çünkü.

  2 ağustos 15:13


  212. ob tampax ve kotex marka olanlarını kullandım. emiciliği en iyi olan kotex kullanımı en rahat olansa tampaxtı. bazen çok güzel indirime giriyor migrosta denk gelince kutu kutu alıyorum gerçekten harika bir icat. yalnız bütün adet dönemi boyunca kullanınca kuruluk yapıyor bence 2 gün kullanılıp pede geçilmeli sonra tekrar tampon kullanılmalı.

  29 ağustos 2021 13:49

  211. nasıl takmam gerektiğini hala bilemediğim hede.

  29 ağustos 2021 02:33

  210. pedden sonra kullanmaya başladığım üründü. En konforlu marka o.b. markası bence, ama genel olarak tampon sevmiyorum (o bölgedeki tüm sıvıyı emdiği için ağrı yapabiliyor), menstrual kap çok çok daha iyi, hem daha önce toksik şoka rastlanmamış, hem atık çıkarmıyor, hem kimyasallı değil, nereden bakarsanız bakın çok daha iyi. Tamponun daha az konforlu olduğunu düşünüyorum, yine de menstrual kapla tanışmamış olsaydım belki tampona geri dönmeyi düşünürdüm

  29 ağustos 2021 01:42

  209. Kaybolan yıllarım.

  toksik şok, ip kopması gibi nedenlerden korkup uzak duruyordum. Pedlerin çoğu beni kesiyor ve benim regl sürem 7 günü buluyor. 7 GÜN. Bu süre boyunca işkence çekiyordum. İki aydır tampon kullanmaya başladım lanet edip. Ne güzel bir şeymiş. Yemin ederim sarılasım geliyor paketlere. Tampax, kotex, ob aldım denemek için. Tampax'ın kullanımı çok kolay ve çok memnun kaldım. Ob'nin emiciliğinden çok memnunum ve çıkarma zamanı gelince rahatsız etmeye başlıyor. Kotex'i çok fazla tecrübe etmedim ama o boyuna genişliyor sanki sızdırma olasılığı daha yüksek. Artık Gece sadece pede geçiyorum. Çekincesi olan varsa denesin bence pişman olmayacağından neredeyse eminim.

  29 ağustos 2021 00:29


  208. Yaz tatilimin ortasında adet olmam nedeniyle ilk defa bu yıl kullandım. Denize havuza girebilmek için. Evet gerçekten işe yarıyor ve ilk kez kullanmama rağmen tamponu hissetmiyorum bile. Ancak kanayan vajinayı pamukla tıkama fikri beni yine de rahatsız ediyor, şu marketten ped alan kıza "utanmadan orkid alıyorlar, git orana peçete pamuk falan tıka ama yok illa o orkidi alacak ahlaksız" falan gibi laflar sallayan mal aklıma geliyor.

  28 temmuz 2021 14:46

  207. Tampon kullandığım her gün bunu bulana şükrediyorum, ciddi ciddi her seferinde ne kadar harika bir icat olduğu aklımdan geçiyor. 

  Kendisiyle olan maceramsa şöyle başladı; bir gün ağdacıya gitmem gerekiyordu ancak regl olmuştum yani ilk tampon kullanışım mecburiyet kaynaklı oldu. Öncesinde toksik şok vb. Durumlar korku yarattığı için denemeye cesaret edememiştim ama şimdi nasılsa ağdadan önce takıp eve dönünce hemen çıkartırım bir şey kaybetmem diyerek gittim marketten "tampax" marka olanından aldım, aplikatörlü olduğu için işimi kolaylaştıracağını düşündüm, tam da öyle oldu saniyeler içinde içime yerleştirebilmiştim ve bingo! Artık tamponun ne kadar rahat ve mucizevi bir şey olduğunun farkına varmıştım ancak yine de taşıdığım korkular sebebiyle kendisini o yıl düzenli olarak kullanmaya devam etmedim, ağırlığı ped kullanımına verdim

  Düzenli tampon kullanımım ise ped taktığımda deli eden kaşıntılar yaşamaya başlamamın sonrasına denk geliyor. Pedden aşırı bunaldığım bir dönemde canım tamponlar tekrar aklıma düştü, evde hiç kalmadığı için direkt en yakın migrosa gittim bu sefer tampax bulamadığım için ob mini ve ob normal boyda olanlarından alıp döndüm o gün bu gündür uyku hariç sadece tampon kullanıyorum.

  Normal boyu en yoğun 2 gün miniyi ise kanamamın azaldığı günler kullanarak mutlu mesut hayatıma devam ediyorum,  sayesinde regl olmakla barıştım diyebilirim

  20 şubat 2021 15:40

  206. Gerçekten dünyanın en kullanışlı şeylerinden biri. Kullandığınızda sanki hiç regl değilmişçesine hareket edebiliyorsunuz. Yukarıdaki girdilerde de yazılmış ama 3-4 saatten fazla durması riskli o yüzden uyurken ped takmak daha mantıklı. Ben kanamam azaldığı günlerde de pede dönüyorum.

  Klozete oturup öne doğru eğildiğimde çok rahat bir şekilde takabiliyorum, hafif sola doğru eğimli olması da iyi yerleşmesini sağlıyor ve ayağa kalkınca hissetmiyorsunuz, hissediyorsanız tekrar deneyin. İttirerek değil de poposundan hafif basınç uyguluyorum o yolunu buluyor zaten. Ben kotex kullanıyorum memnunum. O.b. kullandığımda bana daha sert gelmişti.

  Daha önce tampon kullanmamış kişiler kocaman uzunca bir şey olduğunu sanıyor ama işaret parmağınızın iki boğumu kadar anca ya var ya yok minicik. Çıkınca şiş çıkıyor haliyle :d

  Çıkarırken yavaş olmakta fayda var ben hala korka korka çıkarıyorum ama hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım şimdiye kadar. İpi de hiç kopmadı. Denize, havuza da rahatlıkla giriliyor denedim ama çıkınca değiştirmekte fayda var. Bence herkesin şans vermesi gereken bir şey.

  edit: imla

  20 şubat 2021 09:30 20 şubat 2021 12:29