yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  6. bizim insanımız kadar hadsiz ve meraklı başkaları var mı bilmiyorum. Evlenir evlenmez çocuk sorusu  başlıyor. Araban yoksa e çift maaşsınız nasıl arabanız olmaz. Evin yoksa niye almıyorsunuz çift maaşsınız. Borcun var diyelim ve bunu öğrendiler hemen size koymaz çift maaşsınız. Hamilesindir hemen hurafeleri anlatmaya başlarlar. Yetmez bi de doğum şekline yorum yaparlar.pandemi  öncesi arkadaşlarımla çok vakit geçiriyorum diye seni eşine şikayet edicem çok geziyorsun çok. Hiç eşinle ilgilenmiyorsun adamı ilgisiz bırakma diyenler vardı. fikrini merak etmediğiniz her konuda bi fikirleri var. 

  22 nisan 14:18

  5. Eşimle anonim twitter hesabımdan tanıştık, şimdi her tweetime teyzesi yorum yapıyor. Engellesen "engelledi" diye çıkıyor yani, gözden kaybolma seçeneği de yok. Ağız tadıyla argo konuşamaz olduk.

  22 nisan 01:06

  4. eğer anne babanız benimkiler gibi pısırıksa saç baş yoldurur. çift kaplan gücüyle karşıya saldırmanız gerekir.

  21 nisan 14:37


  3. Daha bu sabah annem kardeşim ve benim konuştuğumuz konu.

  Hiç başıma gelmedi çünkü anne ve baba konusunda şanslıyım kaldı ki bu tip sorunları ailenin en büyük çocukları Yaşar genelde bizde de böyle olmuş; Ablama karışma hakkını bulmuş amcam kendinde. Şöyle ki; ablam 13-14 yaşında iken (90'lı yıllar) şuan da çok trend olsan bisikletçi taytları vardı ablam renk renk onlardan giyerdi. Alt katımızda oturan amcam anneme "yenge bu kız genç kız oldu böyle giymek yakışıyor mu" diye sormuş. Annem "sana ne? Ben varken babası varken sana mı düştü" şeklinde bir cevap vermiş bir daha zaten baba tarafımdan kimse kimse karışmaya kalkışamadı. 

  Benzer bir şeyi Dayım da yapmış ablamın göbeği açıldığı için " aaa bu kızın üstü başı açılıyor" demiş ve bilin bakalım annem namı diğer yargı makinem ne demiş? Tabi ki sana ne. Hahaha 

  Hatta bugün bunları anlatıp dedi ki kendi gençliğimde korkaktım cesaretim yoktu hep sustum pişmanım ben yaşadım siz yaşamayın diye uğraştım. 

  Anneeeem benim ya 

  21 nisan 01:55 21 nisan 23:09

  2. Ablamın üniversite için gittiği şehirde babamın eski bir iş arkadaşının ablamı sevgilisiyle görmesi ve amcamı arayıp ben kızınızı şurda şurda erkekle gördüm haberiniz olsun sahip çıkın kıza demesi amcamın olaya çok sinirlenip hemen babama anlatması babamın eee benim haberim var erkek arkadaşı olduğundan demesi ve gol gıshhshshhd

  21 nisan 01:30

  1. Twitter'da gezerken akrabaların veya tanıdıkların insanlara yaptıkları terbiyesizlikleri okudum ve sinirlendim. O terbiyesizlikler şöyle (gizlinot: Senin kız bir oğlanla foto atmış ne ayak senin oğlan şurda görülmüş ne ayak).

  Ben de buraya girip tanıdık terörü adı altına girdi açayım dedim. Çünkü adı üstünde tanıdık, akraba değil (gizlinot: Akraba terörü başlığı var diye shshsh) her neyse konumuza gelelim. Bundan yıllar önce ınstagramda story paylaşırken yakın arkadaşlara paylaş diye seçenek yoktu. Ben de görmesini istemediğim tanıdık ve akrabalardan gizleyerek sevgilimle olan fotoğrafları paylaşıyordum. Ama birinin adı ısrarla gizlenenlerden çıkmıyordu ben gizle desemde . Meğersem o kişiden gizlemiyormuş. Bir "tanıdık" üstelik ablamın çocukluk arkadaşı kocaman 30lu yaşlarda evli çocuklu kadın sevgilimle fotoğrafımı annesine göstermiş anneside 60lı yaşlarda kadın. (gizlinot: Başka işi yok çünkü tek işi insanların hayatına burnunu sokmak)Ama fena dedikoducudur. Keza yaptığını gördük. Beni ve ailemi tanıyan bu insanlar aynı zamanda sevgiliminde ailesini tanıyor. (gizlinot: Aynı yerde büyümenin zararları) (gizlinot: Zaten artık orda oturmuyoruz yıllardır ) kızından aldığı gazla sevgilimin anneannesini arayarak bizim kız(!) Bizim kız? Ben nerden senin kızın oluyorum? Her neyse. Bizim kızla senin torunun fotolarını gördüm(gizlinot: Kızı gösterdi ) (gizlinot: Sinsi kızı) bizim kızla sizin oğlanın ne işi var o oğlanla yakıştıramadım(?) Demiş. Sen kimsin ya? Ne zannediyorsun kendini? Benim annemin evine o insanların evine yıllarca gelip gitmişsin komşu demişiz bu yaptığın nedir? Hangi vasıfla insanların canını sıkıyorsun? O kadar sinir olmuştum ki bu olaya. Sonrasında kızını engelledim. Aynı ortamlarda bulunduğumuzda muhattap olmadım. Onunda yüzü yoktu zaten bizle konuşmaya. Yüzsüz terbiyesiz insanlar. Aklıma gelince sizinle paylaşmak istedim.

  Tanıdık terörü altında yaşadıklarınızı yazmanızı bekliyorum süslüler hepsinin canı cehenneme shshshs

  20 nisan 21:39 20 nisan 21:40