yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. (link: https://www.youtube.com/watch?v=Xrp0zJZu0a4 buzzfeed'in şu videosundan) gözlemleyebileceğimiz değişim. En sonunda neden 2000'lerde yaşadığımı sorgulattı.

  thigh gap denen dünyanın en saçma şeyi nasıl moda oldu anlamadım zaten. nasıl yapılıyor onu da anlamadım?

  kim kardashian poposu hakkında yorum yapamayacağım bence dünyanın en çirkin şeyi.

  ama videoya ek olarak halen bir 'heroin chic' moda akımı var. onu da eklemeli.

  benim ilgimi çekti, sizle paylaşmak istedim süslüler.

  29 nisan 2015 18:58

  2. (yazar: blossom)'ın paylaştığı linke göre antik yunan devrinde iyi sükse yaparmışım. olmadı bari hollywood altın çağa yetişeydim. çok geç doğmuşum çoook!(gizlinot: swh)

  29 nisan 2015 20:06

  3. bize dayatılan estetik algıdan mıdır nedir ben sadece heroinc chic(90lar) le postmodern beauty(2000ler)i beğendim. Diğerleri babaanne gibi hissettiriyor bana.

  bu arada (yazar: blossom)un dediği gibi ben postmodern beauty'den daha çok heroin chic in moda olduğunu düşünüyorum. Mankenlerin bir çoğundan anladığım o.

  30 nisan 2015 07:53 30 nisan 2015 07:53


  4. bugün boy kilo oranımızdan yakınıyor ve kendimizi sevmiyorsak, kadınlar olarak nasıl sürü psikolojinde yaşadığımızı, toplumun değişken yargıları ile nasıl güdülüp özsaygımızı yitirdiğimizi, acı çektiğimizi tokat gibi yüzümüze vuran değişimlerdir.

  30 nisan 2015 08:27

  5. (yazar: blossom) 'un videosundaki heroin chic (dürüst olacağım) midemi bulandırmıştır.

  Hakkaten tahtaya kuku çakmışlar gibi ya...

  bu akımın amacının ayrı, olmayan estetiğinin ayrı...

  edit : gelen eksi oylar bir açıklama yapacağım; size dayatılan ne kadar güzellik kuralı varsa ve 0 beden, kadını "kadın" bedeninden uzaklaştıran, moda diye dayatılan her ne varsa hepsini fazlasıyla hak ediyorsunuz.

  Kapitalizmin çarkını döndürün, bağımlılıkları "karizmatik" bir şeymiş gibi kabullenin, susun ve dondurmanızı yalamaya devam edin. Teşekkürler <3

  30 nisan 2015 11:15 30 nisan 2015 11:28

  6. Ben oyumu rönesanstan yana kullanıyorum. O zamanlarda yaşasam ünlü ressamlara nü pozlar verebilecek olduğumu bilmek içimi ferahlatıyor.

  30 nisan 2015 13:47

  7. bence en sağlıklı görüneni antik mısır, postmodern ve 2.07 de çıkan 1980 modeli. daha kaslı ve atletik yapıları var. heroin chic benim 17 li 18 li yaşlarımda olmak için çırpındığım, uğruna 48 lere düşüp bulimia olduğum, kıvrımlı hatlarımı ne yapsam da düzleştiremediğim için psikolojimin bozulduğu model. şuan bakıyorum da cidden korkunç gözüküyor, o bacaklarda ki kemikler...

  onun dışında antik yunana da kötü diyemedim, kıvrımları göze güzel geliyor.

  30 nisan 2015 14:51 30 nisan 2015 14:52


  8. (yazar: hadiyandan ) 'a fena halde katılıyorum.

  Heroin chic sağlıklı bir şey gibi mi görünüyor sizce? Şu mankenlere bir bakın,kırmızı et yemeden,doğru dürüst beslenmeden yaşıyorlar.şu anki çoğu genç insan da bunlara özenip ben de böyle olacağım diye yemeden yaşıyorlar,oralarındaki buralarındaki yağları aldırıyorlar.neden? Çünkü "herkesin" beğendiği gibi bir bedene sahip olabilmek için.bu kadar zayıfladıktan sonra memeleri,kalçaları ve yüz hatları kayboluyor bundan rahatsız olanlar da sonra haydi estetik operasyon,haydi estetik bağımlılığı.yanaklara,çenelere,memelere,popolara silikonlar (bkz: ebru şallı ) yahut da çektirdiği yağları orasına burasına naklettirme (bkz: nicki minaj ) sonucu orantısız bir vücut.bu mu sizin modanız? Bu mu güzellik anlayışınız?

  30 nisan 2015 16:55

  9. offf yine mi buralardayız?

  kadınların çoğunlukta olduğu bir platformda neden kadın bedeni bu kadar tartışılır anlamam.

  videonun amacı, muhtemelen hepimizin anladığı gibi her dönemde farklı tiplerin daha "estetik" bulunduğu, aslında "olması gereken" gibi bir kavramın olmadığını anlatmak.

  biz de burda şu dönemi beğendim şunu beğenmedim diyoruz.

  bir kere hiçbir düzlemde hiçbir kadın bedenine "iğrenç" deme hakkını kimsede hissetmiyorum.

  hepimizin; heteroseksüelse kendisi için, değilse hem kendisi hem de birlikte olacağı kadın için daha çok beğendiği özellikler vardır. bunu kenara koymak lazım.

  ben burdaki çoğu kadının aksine kim kardashian ın vücudunu çok beğenirim kimsenin onun bedenine iğrenç diyemeyeceği gibi ben de çok zayıfların bedenine diyemem.

  çünkü "kadın bedeninde xxxx olmalıdır" diye bir şey yok.

  memesiz kadın da olur, götsüz de.

  vajinasız kadın da olabileceğinden bahsetmem gerekiyor muydu?

  etrafınızda sadece bu tip kalıplara uygun olmak için çırpınan kadın kardeşlerimiz varsa onları aşağılamak yerine neden yapmaması gerektiğini anlatın lütfen.

  aşağılamak, kötülemek hiçbir şeye çözüm değil.

  ve fakat erkek bedeni gibi harika, estetik olmak zorunda olan bir şey var.

  bedenimizi bırakın da, gelin bu ve bunun gibi başlıklara içimiz açılsın ayol! ^^

  (bkz: erkek)

  (bkz: türk erkeği)

  (bkz: yakışıklı erkekler veri tabanı)

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=tneKwarw1Yk Men's Standards Of Beauty Around The World)

  30 nisan 2015 20:13 30 nisan 2015 20:59

  10. video ve yorumlardan anladım ki kadının kadına yaptığını hiç kimse kimseye yapmıyor arkadaşlar.

  çevremizdeki kadınları o kadar çok kategorize edip eleştiriyoruz ki bunu ben de yapıyorum ve gerçekten rahatsızım. zayıf, balık etli, kilolu herkes nasıl mutluysa öyle kalsa, çevrenin baskısına, estetik algısına ayak uydurmaya çalışmasa keşke.

  örneğin ben bana göre normal kiloda birisiyim, tabi fazlalığım var ama göze batacak şekilde değil, ergenliğimde de kiloma ya da dış görünüşüme takan birisi olmadım hiç. sonra (gbkz: polikistik over ) hastalığım yüzünden biraz kilo aldım. (yaklaşık 5 kilo) çevremde bana yakın uzak herkes kilomla alakalı imada bulunmaya başladı. göbeğimin çok çıkmasından tutun göğüslerimin iri göründüğüne dair eleştiriler aldım. ve kilomu hiç takmayan ben süreç içerisinde bir baktım ki dış görünüşümle, kilomla kafayı bozmuşum! yaz sıcağında kollarım çok kalın benim kaygısıyla askılı kıyafetler giyemez olmuşum!

  burada bahsettiğim kilo 56-57 kilodan 62-63 kiloya çıkma gibi bir durum, belirtmek isterim. eminim size de bunu yapanlar vardır, hatta senin iyiliğin için diyoruz diyenler de çoğunluktadır, sizin iyiliğinizi sizden çok kimse düşünemez, bu bahanelere gerek yok:)

  kendimden yola çıkarak anlatmaya çalıştığım şey şu, sağlığa zarar verecek şekilde kilo almak, kilolu olmak elbette iyi bir şey değil. ama sırf kendi güzellik algımıza hitap etmiyor diye kimseyi acımasızca eleştiremeyiz. insan doğarken küçük ya da büyük göğüslü olmayı seçemiyor mesela :)

  videoda da gördüğümüz gibi dönem dönem bazı şeyler nasıl moda oluyorsa kadın vücüdunun ideal ölçüleri de buna ayak uyduruyor.bunu rönesansta belirleyen ressamlara model olan kadınlarken, günümüzde vogue dergisi kapağındaki mankenler ya da moda ikonları oluyor. estetik algımız da bunlara göre şekilleniyor, hepimizin olduğu gibi benim de ideal bir kadın vücudu tipim vardır, zayıf ya da balık etli kadın beğenebilirim, küçük göğüs, büyük kalça, ince bacak beğenebilirim ama kimse böyle olmak zorunda değil. hatta ben de böyle olmak zorunda değilim. o yüzden bizi en iyi anlayacak yine biz kadınlarız, kendimizi ve birbirimizi rahat bırakalım derim ben, birbirimize vücutlarımızla barışık olmak için şans verelim.

  not: video bahanesiyle yıllardır çevreden kilo konusunda aldığı eleştirilerden bıkmış bir arkadaşınızın iç döküşünü okudunuz sevgili süslüler :)

  30 nisan 2015 21:42